Ahojte všetci, chcel by som sa vás spýtať, kedysi som jazdieval na BMX- street a teraz by som zas chcel začať ale neviem sa rohodnuť či street MTB alebo budem zas pokračovať v BMX. Samozrejme rozhodnutie je na mne ale zaujíma ma, je MTB rám (ako aj ostatné komponenty) pevnejší ako BMX? Či je to v podstate jedno?

(MTB by som volil preto keď idem na dlhšie trasy, napríklad na kúpalisko čo mám 7 km od domutu tak si dám hore sedačku a keby som to sprabil na BMX tak zas vyzerám ako somár :D ale zas BMX na druhú stranu lahšie natlačím do MHDčky :D. )

rozpočet: 500 eur
chcel by som vedieť aké značky mám pozerať, môžte mi sem kľudne aj ponahadzovať odkazy na stránky, každá rada ma poteší ;)
výška 170cm, váha 70kíl, chudý nie som, taká skor atletická postava s trochou tuku sem tam :D tým že som taký nízky tak akú veľkosť rámu, ako veľké kolesá, alebo všetko čo vás napadne na čo sa mám zamerať pri výbere biku Hlavne potrebujem poradiť v tom MTB :)
podľa tohto : http://www.kaktusbike.sk/rady-ako-nakupit/ako-si-vybrat-spravny-bicykel by som mal pozerať bicykle o veľkosti rámu 18" a veľkosť kolies 24-26" u MTB a u BMX vraj dajak 20-21 (20,5 ideál)


mne jeden povie že GT sa roszipe, Agang sa zas lámali rámy, ďalší povedal že GT má a je s ním spokojný :D
ale chalan z eshopu mi povedal že Norco je dobrý bike za priaznivú cenu: http://www.dookie.cz/horske-kolo-dirt-street-norco-ryde-26-2014/d-104757-c-1393/

ale že najviac požadované sú NS bikes: http://www.dookie.cz/street-dirt/c-1393/?m=1860
04.06.2014 - 23:18:01
00
pevnostne sú na to obdobne BMXky aj MTBčka (samozrejme ak nekúpiš papier) rozhodnutie je čisto na tebe ktorú kategóriu si vyberieš, ale ak si aj kúpiš streetové MTB tak origo sedlovka tam bude mať možno 20cm takže sedlo si hore moc nevytrepeš :D (pokiaľ tam bude pivotal tak bude mať max 10cm) s jedným prevodom sa aj tak na tej vzdialenosti našľapeš a je jedno či pôjdeš na BMX alebo na MTB...

veľkosť podľa tabuliek nepozeraj... U MTB pri tejto kategórii všeobecne platí čím menší rám tým lepšie (zvykne sa to pohzbovať od tých 12" po 14"), pri BMX sa určuje dĺžka TT v závislosti na tvojej výške ale prihliada sa aj na to či chceš hravejší alebo stabilnejší rám

čo sa týka kolies tak tu je zasa výber na tebe... s 26kami bude bike stabilnejší, s 24kami bude hravejší

zameraj sa hlavne na to aby tam bol Cr-Mo rám, v tejto cene ak budeš brať novú či už BMXku alebo MTBčko tak komponentami to bude skorej taký priemer (BMXky na tom budú pri rovnakej cene možno o trochu lepšie výbavou). Ďalej si ujasni či chceš na MTBčko pevnú alebo odpruženú vidlu. V tejto cene by som ja osobne do odpruženej nešiel lebo to bude skorej ťažítko, ktoré aj tak nebude pružiť...
05.06.2014 - 15:39:45
01
Jazdene MTBcka sa daju do tych 500e najst a aj celkom dobre osadene. Sedlovka bude asi v seriovej vybave kratka ale da sa v pohode vymenit za dlhsiu a potom odslapes aj taketo presuny. Ja mam terez presne tak osadeny bike a do race ne bikrosku som v pohode odslapal za 20min plus mam singlespeed. MTBcko s pevnou vidlou by som asi ani nebral, je to nepohodlene na presuny a aj na samtone jazdenie to nie je bohvie co...
08.06.2014 - 23:52:41
00
keyboard_arrow_up