Ahojte bikery. Chcel by som poprosit vas zbehlejsich a znalejsich o radu ohladom vyberu bicykla pre frajerku.
Frajerka meria 167 cm a vazi 60 kil aj s topankami. Chceli by sme nejaky bike na obcastne vylety po normalnych i nespevnenych cestach a obcas trocha po lese.
Dost pozeram po bikoch CTM Charisma 1, 2 a 3, ale v komponentoch sa uz vobec neorientujem tak neviem ci sa oplati priplatit si za model 2, alebo 3. Pripadne ci je nejaky vhodnejsi bike v tejto cenovej relacii. Rozpocet mame tak 400 Eciek, ked uz tak do 500, ale viac uz nie.
Budem vdacny za kazdu radu. Dakujem
16.04.2016 - 19:26:12
00
charisma 4.0 2015 - je to sice trosku cez limit ale asi best volba.
http://www.kubicasport.eu/shop/goods/ctm-charisma-4.0-275-2015-bielaseda-16?goods=24963
vzduchovaVidla/Deore/Alivio ...
16.04.2016 - 20:51:15
01
Bolo by aj nieco ine od inej znacky a vhodnejsie? Jasne ze je charisma4 je z nich best volba, vzdy je nieco lepsie, ale limit uz prekracovat nechcem, Ako chlapec som sa vozil na biku za 6000 korun s ocelovym ramom, bez pruzenia a vyblaznil som sa na nom az, az, i vydrzal peknych par rokov. Mam pocit ze dnes ked si chce clovek zajazdit tak potrebuje bike aspon za 800 eciek, lebo inac si kupi rozbitu kolobezku, a co potom tie ostatne biky s cenami do 300 eur? Naco ich vyrabaju. Bol som minule v jednom obchode a sa pytam ze nejaky bike do 800 eciek s 29 kolesami, co by ste mi odporucili? A predavac hned.... to sa vam oplati priplatit si 200 a budete mat paradny bike. Ale zas tento co tu mame v akcii za 1200 je uplne ina trieda, tam je uz jazdenie zazitok .... No neviem, myslim ze pekne zazitky budem mat aj na biku za 250 eur. Ked si chceme s frajerkou vyrazit 1 tyzdenne - cize asi 30 krat do roka niekam po ceste, prejst mozno trocha po lese tak musime dat 600 eur do biku? respektive aky rozdiel pocitim medzi bikom za 250 a 500 eur? mozno sa budem citit o 10 percent lepsie pre ine brzdy a vidlu, pripadne prehadzovace. Slapat treba na oboch... :) Alebo ma ztoho vyvedte ak sa mylim :) Dakujem
17.04.2016 - 07:55:46
00
Ja som nedavno kupoval zene ghost lanao 3 2015 za 550 cca cenikova cena 600 az na vidlu vcelku ok. Vcera prvy vyletik
17.04.2016 - 08:09:54
01
tak u tej charsmy 4.0 je najvecsi pokrok vzduchova vidla - nafukas ju na presne hmotnost jazdca a pruzi ako ma.
Prve lepsie vidly sa objavuju prave okolo ceny 500eur (uz v akcii).
17.04.2016 - 08:35:04
01
To hej ale ked potrebuje 15stku ram tak si nevyberies kellys, specialized alebo sme nasli ghost
17.04.2016 - 08:37:24
00
janoo asi mas pravdu a pojdem do tej charismy 4 , je to sice cez, ale tak dufam ze ho vyuzije frajerka, ak ma len stat odparkovany, tak je to o nicom :)
17.04.2016 - 10:12:31
00
... by som ti este doporucil Ghost miss 2000 2014. Minuly tyzden som ho bral kamaradke za 499. Ale teraz ho uz nikde na nete nevidim. Ak poznas v okoli predajcu Ghost mozes sa popytat.
ale charisma je asi lepsia volba ;)
17.04.2016 - 10:21:06
00
Pocuvajte a je vlastne nejaky velky rozdiel medzi zenskym a muzskym bikom? Ved vela zien jazdi na muzskom bike, pozeram CTM Zephyr 2014 a vyzera bezkonkurencne
17.04.2016 - 17:27:04
00
Ahojte, tiež zháňam bike pre priateľku v podobnom cenovom rozpätí. Dúfam, že sa autor tony137 nenahnevá, že mu píšem do jeho topicu.
Priateľka má 170cm a 75kg. Na bajku zatiaľ veľmi nejazdila takže nemá ani nejaké náviky ako sa správať na biku. Preto mám dilemu či ísť do 27,5" alebo do 29".
Pri 29" sa bojím, že nebude ten bike pre ňu taký obratný, na druhej strane jej môže poskytnúť vyšší komfort. Druhá vec sú brzdy. Bol by som rád ak by tam mala kotúčové hydraulické brzdy. Na druhej strane v tejto cenovej kategórii sa často vyskytujú mechanické kotúče. Osobne som s nimi nemal skúsenosti ale veľa bikerov ich neodporúča. V čom je problém týchto bŕzd ? S frajerkou budeme jazdiť možno 2 krát do týždňa nenáročné trasy hlavne spevnené cesty takže nechcem jej kupovať bike za 600€. Ďalšia moja požiadavka je aby mala aspoň 8 prevodov vzadu. Bike by som rád kúpil v žiline. Máte nejakých overených predajcov ktorý vedia poradiť a majú aj dobrý servis ? Diky :)
10.05.2016 - 10:10:58
01
ahojte , tiez sa tu skusim vopchat , ked sa zakladatel Tony nenahneva . Včera som sice založila temu , ale potom som to zmazala , myslím , že je tu dost podobných tem , stači pokračovať vo vlákne .

Potrebovala by som poradit pre seba nejaký horský bike , výška 158cm / 54kg . Mám doma pár mesačnu Demu Trino, krosový s rámom 16 a 28´kolesami , ktory som povodne chcela len tak na výjazdy po okolí . Nevyhovuje mi ale absolutne , zle sa mi na tom sedí aj jazdí , kolesa mi pridu ozruty a rada by som kupila niečo do 500€ vhodne skor do lesa , na túry , na výlety ... najradšej by som bola za pánsky horsky bike ( za par rokov si ho bude určite požičiavať syn ) , bola som skušať zopár a najprv som bola nalomena na Meridu big 7 40 , ram 17 http://cykloabc.sk/index.php?lid=2594 , potom som skusila kellys Spider30 http://www.kubicasport.eu/shop/goods/kellys-spider-30-2016-grey-175?goods=28725 a ked som to doma vstrebavala, uvedomila som si , ze teraz mám tie kolesa obrovske, tak aby som neurobila chybu a nekupila zas nejaku blbost , s ktorou sa mi bude vzhladom k výske zle jazdiť . Tak rozmýšlam , či isť radšej do 26´npr. Kellys Viper50 , alebo do niečoho ineho , alebo vziať tu meridu big 7. 40 .

Bola by som vdacna za seriozne rady a pomoc . Diky
11.05.2016 - 10:05:31
00
Chces ist z 28" a tenkych plastov na 27,5" a vysoke plaste. Nemyslim si, ze tam bude nejaky zavazny rozdiel vo velkosti.
Velkost kolies je velmi individualna zalezitost - synovi idem tiez davat velikanske kolesa, ale to je tym, ze bude jazdit hlavne hladke a rovne cesty a sanca na najake prudke zatacky moc nebude. Treba si povedat, ci chces jazdit single tracky, hladke lesne cesty, nejake kamene, alebo kam to smerujes. Tipujem, ze asfalt to asi nebude :-) Moja polovicka ma cca tvoju vysku a k tomu ma 16" Cube AMS pro na 26" kolesach a je to akurat. Mozno by zniesla malinko vacsi ram, ale takto sa tam vosla teleskopka a to bolo dolezitejsie ako som myslel.

Bike si kupuj pre seba - zenske ramy su kratsie a ked to bude nutne tak si ho syn moze natiahnut predstavcom, ale netusis co bude za par rokov a ist do kompromisu, lebo sa nieco moze a nemusi stat sa mi nezda byt optimalne.
A rovno pripocitaj cenu za ine sedlo. Sanca, ze ti sadne to ktore tam je originalne sice je, ale nieje moc velka. (pri zenskych modeloch mas rovno zenske sedla a sanca sa zvysuje)

Este posledna, aj ked trochu drahsia rada - porozmyslaj nad modelom so vzduchovou vidlicou. Je sice drahsia a narocnejsia na udrzbu, ale ked budes jazdit po lese, tak je velky rozdiel ci ti jazdi ako ma, alebo nie.
11.05.2016 - 10:34:23
01
dakujem , o vzduchovej vidlici som dnes citala tu vyssie prvý krát . Co sa týka tej panskej verzie , ono to nieje kompromis kvoli synovi ,ale mne sa tie damske nepacia , neviem ci mi vadi celkovo,ako sa na tom sedí alebo ako to nazvať ... Aj to trino, čo mám , je fajn po asfalte z našej obce do vedlajsej a naspať , ale ked idem pomaly a potrebujem sa skrutiť do strany ,tak mi stale vojde noha do kolesa , šuchne sa o gumu . Už som si veru myslela,ze zle držim nohy na pedaloch , ale nie ... Bike chcem na take rekreacne jazdenie a výlety , kedže tu máme za domom les , kadial sa dá chodit , neskor sa napojit na polnu cestu,tak do vedlajšej obce , asfaltkou naspať okolo hradu .... len cesty rozbite, klasika na východe slovenska,tak nechcem isť tým krosom co mám, stačila mi minule jazda k jazeru a necitila som si ruky a o zadku ani nehovorím . Rada by som kupila niečo,čo mi už vydrži a nešpekulovala o rok , že som mohla niečo ine kupiť . Tu v našich cykloobchodoch take male ramy ani velmi nemaju , žeby to človek skusil , výber je dost obmedzený ... a trochu sa bojim zas len tak cez net objednavať , že nesadne ako ta dema
11.05.2016 - 10:45:04
00
pri pomalej jazde mi vchadza špička do kolesa a čuchnem nou plášť


Naposledy upravil tiriel dňa 23.05.2016 - 10:47:32, celkovo upravené 2 krát.

11.05.2016 - 10:50:24
00
Zadok: Odmeraj si sedacie kosti a kup si spravne sedlo. Sice niesu uplne lacne, ale je to brutalny rozdiel. To co som kupoval ja stroji asi 30€ plus posta. (specialized predajne ti to vedia odmerat)

Ruky -> spravne nastavena vzduchova vidlica riesi vela. Pripadne teraz pozeram, ze mas pevnu vidlu, co tiez nieje na dane pouzitie vyhra ;-)

Ak by si mala spravne umiestnenu nohu (klb za palcom na oske pedalu), tak by si to nemala chytat, ale ci naozaj to z fotky nevidim.

Len pozeram ze tych 500€ a vzduchova vidlica sa asi neda sklbit
11.05.2016 - 11:32:43
00
keyboard_arrow_up