tiez by som šiel do core3 lebo karbon a lepšie komponenty :D jedineho konkurenta cena/vykon som našiel u canonu s Torque 29 CF 7
30.04.2023 - 21:55:22
01
https://www.bike-discount.de/de/detail/index/sArticle/238839

Toto je tiez velmi slusne.Ale to len tak mimochodom.Ta Capra je j3ba podla mna
01.05.2023 - 09:16:14
01
Po pár mesiacoch a tento víkend aj bikeparkoch nemám čo mojej Core 4 vytknúť...
Prechádzal som z hliníkovej 2017 a zas je to niekde ďalej vo všetkom.
01.05.2023 - 19:46:12
02
Scart robil si nejaké ugrady? Inak úžasná farba
01.05.2023 - 20:51:58
00
Menil som brzdy za shigury (Mt5+Xt páky), Garbaruk oval, Race face Next R rajdy a ako moc som si chcel zvyknúť na ten vzduchový tlmič, tak akurát dnes mi prišiel Super Deluxe coil RC2T.
Ja ale nejazdím moc flow traily, takže mám špecifické požiadavky hlavne na brzdy...inak Core 3/4 sú podľa mňa biky 100% použiteľné už rovno z krabice, vrátane plášťov.
Stačí doliať mlieko, ventilky sú v balení.

A farba je to jediné čo sa mi na tom bajku nepáči, v lese sa moc neschováš :D ale ako bola v akcii za 4k€ tak požiadavka na farbu šla bokom.

Inak na to čo ty popisuješ, že by si ju chcel používať, tak by som šiel do 29".
Ono takto retrospektívne, možno by som šiel už aj ja do full 29" aj keď som bol zastánca 27. Strašne cítiť ako má predok väčšiu trakciu a priechodnosť oproti zadku.

Tak či onak sa rozhodneš tak dostaneš skvelý bike, ktorému za danú cenu ide vyčítať málo čo.
02.05.2023 - 14:15:41
01
scart335 tie Shigury sú citelne lepšie od Code Rsc ktoré si tam mal? Ja mam na Izze G2 R, či sa mi oplatí robiť upgrade Slx/Mt5 keď paky mam už doma.
02.05.2023 - 16:54:23
00
dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved.
presne to je dvovod preco ho beriem, vymenim gripy sedlo a idem, nic neriesim, proste ziadne ze dream bajk a budem plno veci menit.

len pre info, skusal to niekto objednat bez dph ? uz som skoro ukoncil objevnaku no zial neuspesne :(
02.05.2023 - 19:00:37
00
kondvi napísal:
scart335 tie Shigury sú citelne lepšie od Code Rsc ktoré si tam mal? Ja mam na Izze G2 R, či sa mi oplatí robiť upgrade Slx/Mt5 keď paky mam už doma.


Ja musím povedať, že určite sú citelne lepšie, menej gumové, jasný contact point platničiek.
Ja som zvyknutý na páky blízko k gripom a hlavne ten rýchly nástup sily a moduláciu mám v prste.
02.05.2023 - 20:52:52
01
Môžem ti dať recenziu po roku na YT Capra 29 AL Pro. Neskutočný bajk, mam 2 m a 100kg, počas vyjazdu v prechodnom období mám kompletnú hmotnosť s bikom aj 120kg kludne, jazdím enduro asi rok a pol, dropy gapy rockgardeny, čo si len predstavíš, lúbim rozbité trate a technické veci a Capru si nemožem vynachváliť, mám tam stock brzdy Code R s metalickými platničkami a brzdia viac než bohate, to sa len nikto nechce naučiť brzdiť dnes tak tam hneď cápe magury a podobne, ktoré sú pre ťažkého jazdca aj tak na bačov *****. :D Tú Capru teda treba aj "nakŕmiť" pri zjazde, je také všeobecné vedomie, že je skôr stavaná na také vačšie nárazy a tie jemné veci (rolety a pod) na trati moc dobre nežehlí, ale možno sa to už aj zmenilo, niesom taký zbehlý, aby som vedel posúdiť. Zatiaľ som okrem mnou poškodených vecí nemusel nič meniť, všetko mám v základe, vrátane poohýbaných brzdových páčok z crashov :D Jediná nevýhoda toho bajku je za mňa, že sa tam nevojde flaša, ale teda to v týchto nových verziách už je vyriešené ak dobre vidím. Mne ale ladvinka úplne vyhovuje a dám tam aj viac vecí na výjazd. Btw ja som veľký zástanca hliníka na enduro/zjazd, je to minimálny rozdiel váhový, na ťahové sily a vibrácie nech je kľudne karbón silnejší, ale keď mlaskneš rám o skalu tak good luck :D Capra je teda už také superenduro, posledná kategória pred zjazdákom, tak nečakaj, že sa ti bude na ňom šlapať do kopca ako na nejakom trailovom nízkozdvihovom bajku, ale keď to zvládnem ja, taký ťažkotonážnik, zvládne to každý.
03.05.2023 - 08:09:13
10
branislavjozefmurcin dakujem za vycerpavajucu odpoved. primarne mam stale koli nohe ebajk, tento bajk bude sluzit na motanie sa so synmi a ucenie sa spolu nejakej technike a cez vikendy do bajkparkov. ako som uz spomynal, realne bajk vyuzijem na 20 percent. beriem si ho lebo ho proste chcem. code R som mal na ebajku a stacili a to mam 110-120 kg + ebajk. je mi proste luto nicit v bajkparku ebajk ktory tam trpi na svoju velku dlzku a hmotnost. chcel som nieco hravejsie + vsetci kamosi v partii si presli yt caprou a vsetci by sa k nej bez problemov vratili.

convi - G2R su pocitovo slabsie, trailovejsie brzdy, mal som mozno vyskusat si v jeden den code a aj G2 a rozdiel bol fakt obrovsky, pritom ked vyberies dosky von rozdiel plochy je minimalny. konstrukcia piestikov a pak musi byt tym padom ina
03.05.2023 - 08:21:13
01
Mam Capru MX Core 3 z min. roka a spokojnost. Sice som min. rok mojou "sikovnostou" zlomil ram, ale biku nemam co vytknut. Momentalne caka na svoju prvu tohtorocnu jazdu v bikeparku. Ja som po rokoch objavil caro HT a po okoli si radsej zajazdim na nom (alebo na ebiku), takze CAPRA toho teraz vela nenajazdi.

Co sa brzd tyka, bol som strasne anti SRAM na brzdy, ale paradoxne, momentalne preferujem CODE RSC. Na HT som mal 4-piestove XT, teraz tam mam XTR race paky (a je to citelne lepsie ako s XT pakami), ale pravdepodobne tam pojdu CODE R.
03.05.2023 - 10:12:34
01
clxno1 ako sa ti podarilo zlomit ram ? :O ako k tomu pristupilo YT ?
03.05.2023 - 10:16:28
00
Trafil som leziaci strom po nevydarenom skoku. Vidlica vydrzala, ruky vydrzali (aj ked mam odvtedy asi poskodene vazy v lavom zapasti, lebo som to doslova ustal a nesiel OTB), ale ram povolil kusok za hlavovou trubkou. YT nemalo co riesit, vymenili ram v ramci crash replacement, akurat to trvalo 4 mesiace (vyhovarali sa, ze nemaju predny trojuholnik v potrebnej farbe a firma, co im to dodava mala vraj dlhodoby vypadok kvoli covidu, za toto urcite palec dolu).

Prílohy:

20220622_092448857_iOS_Copy.jpg
20220622_092448857_iOS_Copy.jpg 139.57 KiB thumb_up1thumb_down

03.05.2023 - 10:34:57
01
ale realne nakoniec vybavili k spokojnosti?

edit - problem s dph vyriesenie, objednavku je potrebne urobit ako fyzicka osoba a nasledne pod cislom objednavky zaslat udaje pre vystavenie faktury.
03.05.2023 - 10:45:36
00
scart335 napísal:
Po pár mesiacoch a tento víkend aj bikeparkoch nemám čo mojej Core 4 vytknúť...
Prechádzal som z hliníkovej 2017 a zas je to niekde ďalej vo všetkom.


Pocuj aku si mal velkost tu starsiu?Novu si bral rovnaku?Sadla jak rit na serbel?
03.05.2023 - 16:51:44
00
keyboard_arrow_up