Logo: 2.kolo - Detská tour Petra Sagana 2.kolo - Detská tour Petra Sagana

MTBIKER odporúča toto podujatie
Sme mediálnym partnerom akcie.

Reportáž z podujatia

Reportáž: 2. kolo - Detská tour Petra Sagana 2015

Druhé kolo Detskej tour Petra Sagana malo 2. mája premiérovo zastávku vo Zvolenskej Slatine na miestnom futbalovom štadióne. Podujatie sa konalo v spolupráci s Penziónom Zlatý Dukát a sprievodnou akciou bola aj doobedňajšia cyklojazda O Slatinský dukát. Predpoveď počasia na sobotu neveštila nič dobré a prekonanie rekordnej účasti zo Svätého Jura (registrovaných 468 detí, z ktorých si prišlo zasúťažiť 379) bola v nedohľadne. Ale aj napriek tomu sa „nazbieralo“ na podujatí 240 cyklistov a aj samotné počasie sa počas podujatia celkom umúdrilo.

Ako prví na štart sa postavili najmenší v kategórií Baby a tu bola najrýchlejšia na svojom odrážadle Ráchel Repková z Dubnice nad Váhom a Adam Taha z Rovinky. V kategórií mikro svoje prvenstvo z Svätého Jura obhájila Štefánia Baffi z Rožňavy a u chlapcov najrýchlejšie do pedálov šliapal Šimon Piala z Čadce. U dievčat Mili, ktoré „odkrúžili“ dva kilometrové okruhy sa z prvenstva radovala Emília Fogelová zo Serede a Martin Kalis z Liesku. Táto kategória chlapcov je tradične najlepšie obsadenou kategóriou, veď už spolu na 2 kolách štartovalo 100 cyklistov!

Tri kolá väčšinou trávnatého povrchu s množstvom technických zákrut najlepšie zvládla u Mini dievčatá Tamara Sochanová z Košíc, chlapcom všetkým chrbát ukázal Samko Fedor zo Zvolena. Víťazstvo u mladších žiačok v drese Cyklistického spolku Žilina (tam začínal svoju kariéru aj Peter Sagan) vybojovala Miriam Čísecká z Rajeckých Teplíc.

V veľkým minútovým náskokom prišiel bezkonkurenčne na prvom mieste aj mladší žiak Filip Majerský z Levoče. Zastúpenie „Šichtovcov“ na Detskej tour výborne reprezentovala a zlatú medailu získala Michaela Šichtová z Vrútok. U chlapcov ovládli celé štartové pole dvojčatá Matej a Tomáš Pigovci. Prvý menovaný mal najviac síl a s prehľadom vyhral kategóriu starších žiakov.

Podujatie opäť sprevádzal kultúrny program ako bábkové divadlo, maľovanie na tvár a nafukovacie atrakcie. Už tretie dejstvo Detskej tour Petra Sagana sa uskutoční už o necelé dva týždne v miestach, kde zbíjal Juraj Jánošík a to v Terchovej v kempingu Nižné Kamence.