Kalendár podujatí

Logo: MTB Horská časovka Kubínska hoľa MTB Horská časovka Kubínska hoľa

Reportáž z podujatia

MTB Horská časovka Kubínska hoľa 2015

V sobotu dňa 8. augusta 2015 sa v Dolnom Kubíne na Kubínskej holi konal 1. ročník cyklistického preteku pod názvom MTB Horská časovka na Kubínsku. Celé podujatie prebiehalo v krásnom prostredí s výhľadmi na oravskú prírodu.

Štartovalo sa na začiatku Beňovej Lehoty a zo začiatku trať viedla po asfaltovej ceste. V ďalšej časti pretekári prechádzali chatovou oblasť, kde už išlo prevažne o štrkovú cestu. Cieľ preteku bol umiestnení pri Chate na Kubínskej holi vo výške 1100 m. n. m.. Dĺžka trate mala rovných 9 km a prevýšenie takmer 550 m nerobilo pretekárom žiadny problém.

3. miesto – Slamka Libor (Klub: Vyšný Kubín) s časom 0:36:41

Všetci medailisti boli ocenení nádhernými keramickými pohármi. Najlepší čas preteku, ktorý zajazdil Ulík Matej (0:28:21), bol finančne ocenený. Nakoniec sa účastníci podujatia potešili aj z veľkého množstva vecných cien v tombole. Ako aj pretekári tak aj všetci zúčastnení strávili príjemný slnečný deň na Kubínskej holi v rodinnej atmosfére. Na záver, ešte jedno veľké ĎAKUJEM organizátorom za zorganizovanie cyklistické podujatia v Dolnom Kubíne, ktoré dúfajme, že sa stane tradíciou v našom malom mestečku. Ahoooj o rok!