Kalendár podujatí

Faster than a Train 2023

MTBIKER odporúča toto podujatie
Sme mediálnym partnerom akcie.
Cyklistické podujatie, počas ktorého proti sebe bojujú cestní cyklisti a regionálny vlak.

Propozície

Štart: Kraľovany, železničná stanica
Cieľ: Trstená, železničná stanica
Dátum: 24. jún 2023
Počet pelotónov: 3
Dĺžka trate: 57,8 km
Celkové prevýšenie: 394 m
Čas štartu:
 • Pelotón 33: 8:28 hod.
 • Pelotón 36: 10:28 hod.
 • Pelotón VIP: 12:28 hod.

  Všeobecné podmienky

  Cyklistické podujatie určené pre verejnosť a pozvaných hostí.
  Podujatie sa riadi podľa týchto pravidiel.
  Účastníci sa podujatia zúčastňujú na vlastné nebezpečenstvo. Sú povinní dodržiavať zákony o cestnej premávke, ako aj rešpektovať pokyny organizátora a bezpečnostných zložiek. Organizátor si vyhradzuje právo vykonať akékoľvek zmeny v prípade nečakaných okolností. Organizátor nezodpovedá, ani neručí za prípadné vzniknuté škody, ktoré účastník spôsobí alebo ktoré mu vzniknú.
  Podujatie Faster than a Train si od svojho nultého ročníka (2022) zakladá na tímovosti a jazde v jednom balíku. Prosíme preto účastníkov o rešpektovanie spoločnej jazdy v pelotóne a prípadné prispôsobenie sa v otázke rýchlosti – kvôli zachovaniu bezpečnosti seba aj ostatných jazdcov na ceste.
  Medzi sprievodnými vozidlami v pelotóne bude policajné auto a zdravotník.

  Povinná výbava účastníka

  Každý cyklista sa zúčastňuje podujatia s vlastnou prilbou, poriadne pripevnenou na
  hlave
  , s vlastným cestným bicyklom, ktorý je v dobrom technickom stave a v
  limitovanej edícii dresu Faster than a Train, ktorý obdrží ráno počas registrácie.
  Používanie slúchadiel počas podujatia je zakázané a nerešpektovanie tohto pravidla
  môže viesť k diskvalifikácii účastníka bez nároku na vrátenie peňazí za štartovné.

  Registrácia

  Účastníci sa môžu registrovať do dvoch pelotónov (33 a 36) výhradne cez webovú stránku a v prípade naplnenia kapacity pelotónov (2x 50 osôb) sa registrácia uzavrie. Pelotón VIP je určený výhradne pre pozvané osobnosti.
  Podujatia sa môžu zúčastniť len osoby staršie ako 18 rokov. Registrácia sa považuje za platnú v momente úhrady sumy za štartovné prostredníctvom platobnej brány a uvedenia osobných údajov.
  Registrácia bude spustená dňa 5. 5. 2023 a štartovné bude pre všetkých účastníkov v rovnakej hodnote – 99 €. Pelotóny nerozlišujú pohlavie a vek, jediným kritériom pre účasť je okrem dobrého zdravotného stavu účastníka splnenie priemernej rýchlosti.
  V prípade problémov s registráciou sa obráťte, prosíme, na: areyou@fasterthanatrain.com.
  Registrácia bude prebiehať len online. Vyzdvihnutie dresov a štartovacích balíčkov bude prebiehať v sobotu, 24. júna 2023 od 7:00 na železničnej stanici v Kraľovanoch(miesto štartu) a registrácia sa uzavrie 30 minút pred štartom. Organizátor účastníkom odporúča doraziť na miesto hodinu pred štartom.

  Štartovací balíček obsahuje:
 • limitovanú edíciu dresu od Isadore Apparel,
 • pamätnú trofej od 5iveconcrete,
 • darčeky od partnerov podujatia.

  Fotografie a video

  Svojou registráciou na podujatí účastník poskytuje svoj súhlas s vyhotovaním fotografií a videozáznamov, na ktorých bude zobrazená jeho osoba. Zároveň súhlasí, že jeho zábery môžu byť použité na marketingové účely podujatia Faster than a Train bez obmedzenia času a lokality.

  Program

  Hodina pred štartom – registrácia
  Polhodina pred štartom - ukončenie registrácie
  15 minút pred štartom – riders meeting
  Po dojazde do cieľa – celodenný program na parkovisku pri obchodnom centre
  Pohoda (200 m od železničnej stanice)

  Prehlásenie

 • Účastníci podujatia Faster than a Train štartujú na vlastnú zodpovednosť. Pri registrácii sa zaväzujú štartovať v 100 % zdravotnom stave a organizátor neberie zodpovednosť za prípadné vzniknuté zranenie.
 • Každý účastník je povinný zabezpečiť si individuálne zdravotné poistenie.
 • Organizátor nenesie zodpovednosť za škody na majetku alebo na zdraví účastníkov.
 • V prípade, že sa účastník nemôže zúčastniť podujatia, je potrebné, aby svoju neúčasť ohlásil organizátorovi vopred, najneskôr 22. júna 2023. Organizátora musí s touto požiadavkou kontaktovať pôvodná registrovaná osoba. Svoje štartovné môže posunúť ďalšej osobe, pričom pôvodnému účastníkovi zaniká nárok na dres.
 • Zaplatené štartovné organizátor nevracia späť. Prosíme účastníkov podujatia, aby sa správali v zásade s pravidlami fair-play, s ohľadom na tímového ducha a dosiahnutie spoločného cieľu – ktorým je poraziť regionálny vlak. Prosíme, aby účastníci správne odhadli svoje sily a rýchlosť a zvážili zaradenie do pelotónu podľa vhodnej priemernej rýchlosti. V prípade, že sa účastník nebude rešpektovať pokyny organizátora alebo sa nebude správať v súlade so zásadami fair play, môže organizátor pristúpiť k diskvalifikácii účastníka bez nároku na vrátenie štartovného.

  Kompletné propozície nájdete na stránke organizátora.
 • keyboard_arrow_up