Shimano Ultegra SPD SL PD-R8000 E nášľapné pedále
Shimano Ultegra SPD SL PD-R8000 E nášľapné pedále
Kompozitové cestné pedále so 4 mm dlhšou osou, vynikajúcim pomerom prenosu energie vďaka širokej základni, vynikajú aj dlhou životnosťou a spoľahlivosťou.|
Ľahké telo z karbónového kompozitu spoločne so širokou základňou pomáha maximálne účinnému prenosu energie
|
|
Utesnené ložiská so širším rozostupom zaisťujú výbornú stabilitu a dlhodobo hladké otáčanie
|
|
Nastaviteľné predpätie zámku pre upnutie a uvoľnenie
|
| Farba | čierna |
| Materiál | telo: karbón os: CrMo |
| Hmotnosť | 248 g |
| Technológia | SPD-SL |
| Obsah balenia | pedále a kufre SM-SH11 |
| ID produktu | 101465 |
Dobrý deň,
základňa na týchto pedáloch, by mala byť rovnaká ako tu https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/naslapne-cestne/shimano-ultegra-pd-r8000-naslapne-pedale.html , čiže rozdiel je len v dĺžke osiek však?
Vopred vďaka
Dobry den,
ano, telo pedalu je rovnake, rozdielna je dlzka osky.
Prosim Vas, kedy je vhodnejsie ta predlzena os o 4mm? Pri vacsej velkosti nohy ?
Dobrý deň,
O 4mm dlhšia varianta je vhodná ak máte širšie boky https://bike.shimano.com/en-EU/technologies/component/details/pedal-4mm.html
ja pouzivam dlhodobo tieto pedale a nemam sirsie boky. jednoducho mi pocitovo viac sedia, najme na ultra distance.
tu je vysvetlenie : https://bike.shimano.com/stories/article/dura-ace-and-ultegra-long-axle-pedals.html
UPOZORNENIE
Informácie o inštalácii, nastavení a výmene výrobkov, ktoré nenájdete v používateľskej príručke, vám poskytnú na mieste zakúpenia alebo u distribútora. Návod predajcu určený pre profesionálnych a skúsených cyklistických mechanikov nájdete na našej webovej lokalite (https://si.shimano.com).
Kvôli bezpečnosti si pred používaním dôkladne prečítajte túto „používateľskú príručku”, dodržujte ju pre správne použitie a uložte si ju, aby ste sa na ňu mohli kedykoľvek odvolať.
Nasledujúce pokyny je potrebné vždy dodržiavať, aby sa predišlo osobným poraneniam a fyzickému poškodeniu zariadení a okolia. Pokyny sú zatriedené podľa stupňa nebezpečenstva alebo poškodenia, ktoré sa môžu vyskytnúť v prípade nesprávneho používania produktu.
NEBEZPEČENSTVO - Nedodržanie pokynov bude mať za následok smrť alebo vážne poranenie.
VÝSTRAHA - Nedodržanie pokynov by mohlo mať za následok smrť alebo vážne poranenie.
UPOZORNENIE - Nedodržanie pokynov by mohlo mať za následok osobné poranenie alebo fyzické poškodenie zariadenia a okolia.
VÝSTRAHA
- Produkt nerozoberajte ani ho neupravujte. Môže to spôsobiť nesprávne fungovanie produktu, môžete nečakane spadnúť a vážne sa zraniť.
- Pred pokusom o jazdu s týmito pedálmi a zarážkami (na obuvi) sa uistite, že rozumiete prevádzke zaistenia/uvoľnenia mechanizmu pedálov a zarážok (na obuvi). Pedále SPD-SL sú navrhnuté tak, aby sa uvoľnili iba v prípade potreby. Nie sú navrhnuté tak, aby sa pri vašom páde z bicykla uvoľnili automaticky.
- Spolu s týmto výrobkom používajte iba obuv SPD-SL. Iné typy obuvi sa nemusia z pedálov uvoľniť alebo sa môžu uvoľniť nečakane.
- Používajte iba zarážky SHIMANO a bezpečne utiahnite montážne skrutky k obuvi. Ak skrutky bezpečne neutiahnete, môže dôjsť k pádu, pri ktorom sa zarážky neuvoľnia.
- Pred tým, ako sa pokúsite jazdiť s týmito pedálmi a zarážkami, zabrzdite, potom položte jednu nohu na zem a vyskúšajte si aktivovanie a uvoľňovanie každej zarážky z pedála, až kým to nebudete vedieť urobiť automaticky a s minimálnou námahou.
- Najskôr jazdite po rovnom povrchu, až kým sa nenaučíte zapínať a uvoľňovať zarážky z pedálov.
- Pred jazdou nastavte pridržovaciu silu zarážky na pedáloch podľa svojich potrieb. Ak je pridržovacia sila zarážky na pedáloch malá, zarážky sa môžu náhodne uvoľniť, vy môžete stratiť rovnováhu a môžete spadnúť z bicykla. Ak je pridržovacia sila zarážky na pedáloch veľká, zarážky sa nemusia dať ľahko uvoľniť.
- Pri jazde pri nízkej rýchlosti alebo v prípade, že existuje možnosť, že budete musieť zastaviť (napr. pri úplnom otočení, na križovatke, pri jazde do kopca alebo zahýbaní do ostrej zákruty) uvoľnite ešte predtým zarážky z pedálov, aby ste mohli v prípade potreby rýchlo položiť nohy na zem.
- Počas jazdy v nepriaznivých podmienkach použite menšiu pridržovaciu silu zarážky na pripevnenie zarážok pedála.
- Na zaistenie riadneho uchytenia a uvoľnenia udržiavajte zarážky a viazanie bez špiny a úlomkov.
- Pamätajte na pravidelnú kontrolu opotrebenia zarážok. Keď sú zarážky opotrebované, vymeňte ich a pred jazdou a po výmene zarážok pedálov upravte pridržovaciu silu zarážky. Ak neuposlúchnete vyššie uvedené výstrahy, obuv nemusí vykĺznuť von z pedálov, keď to budete chcieť, alebo môže vykĺznuť neočakávane alebo náhodne a výsledkom môže byť vážne zranenie.
- Reflektory musia byť na bicykli nainštalované vždy, keď sa jazdí na verejných komunikáciách. Reflektory sa predávajú samostatne pre modely, ktoré nie sú v rámci výbavy štandardne dodávané s reflektormi. Informácie týkajúce sa kompatibilných reflektorov získate na miestezakúpenia alebo u distribútora.
-Ak sú reflektory znečistené alebo poškodené, nepokračujte v jazde na bicykli. V opačnom prípade bude pre prichádzajúce vozidlá ťažké vás spozorovať.
Tu nájdeš odpovede na tvoje otázky ohľadom dopravy, platby, bezpečnosti a mnoho iného.

Dnes mi prišli, Zhodil som staré Looky, namontoval tieto nové a vyrazil som. Mám širokú nohu a pocit som mal presne ako je v popise. Prenos sily úžasný!!! Uvidím ako tobude pri dlhších tratiach, ale zatiaľ veľká spokojnosť
Som úplný cestný nováčik,začiatočník tak zatiaľ len váha páru=254g ak by to niekoho zaujímalo. Viac pocitov neskôr.
rozsirena verzia je pre mna super a ultegru nemusim ani opisovat,uplna spokojnost
pred tým som mal speedplay, zatiaľ spokojnosť
Super, lahke, spolahlive a sirsie
Pedale su to iste ako Ultegra pedale...Vsetko funguje ako ma, ale hviezda dolu za to ze si Shimano uctuje 50% navyse za 4mm extension a vedia ze to ludia zaplatia, lebo nemaju na vyber ak potrebuju sirsie pedale na SPD SL, kedze druha moznost je but mat spacer na pedaloch, co som mal a hoc boli titanove tak mi to pride stale dost "sketch"... alebo nejak updatovat osku co som urcite robit nechcel...