Slovenskí horskí cyklisti opäť bodovali na českom pohári, Paulechová vybojovala 2.miesto

Slovenskí horskí cyklisti opäť bodovali na českom pohári, Paulechová vybojovala 2.miesto

Aj z druhého kola českého pohára v MTB, zaradeného do kategórie UCI C1, si Slovenka Radka Paulechová odnáša 2.miesto v kategórii junioriek.

Predbehla ju len domáca pretekárka, Magdaléna Mišoňová. Svojim výkonom si v nedeľu v Brne pripísala na svoje konto 18 bodov UCI. Bodoval aj Matej Ulík, ktorý preťal cieľovú pásku na 6.mieste medzi dvadsaťtrojkármi, čo znamenalo celkové 13.miesto v kategórii elite. Víťazstvo medzi mužmi vybojoval Jaroslav Kulhavý, olympijský víťaz z Londýna a strieborný medailista z Ria.Mimo bodov UCI, ale s dobrým výsledkom, skončili v juniorskej kategórii Jakub Jenčuš, ktorý finišoval na 12.mieste a Marek Trnka na 18. mieste. Aj tentokrát boli jednotlivé kategórie zastúpené v počte niekoľkých desiatok štartujúcich. Budúci rok sa totiž na tejto trati konajú ME v XCO, a tak mnohí jazdci využili príležitosť spoznať trať nielen z tréningového hľadiska, ale aj pretekárskeho.„Radka opäť zašla veľmi dobrú jazdu. Hoci je len prvoročáčka, dokáže sa presadiť medzi skúsenejšími cyklistkami, čo je jej veľkou devízou aj do ďalších rokov. Naši dvaja najlepší juniori si plnili reprezentačné povinnosti na ceste, ale výbornú jazdu predviedli aj rovnako prvoročák Jakub Jenčuš, ako aj Marek Trnka. Stále im to vychádza na štart zo zadných pozícií, takže ich umiestnenie je naozaj veľmi dobré. Aj Matej Ulík si v kvalitnej konkurencii mužov viedol chvályhodne, až do predposledného kola sa pohyboval na 7.mieste, v poslednom kole pri zvýšení tempa iných jazdcov pár miest stratil,“ zhodnotil preteky Róbert Glajza, vedúci výpravy.„Nedeľné preteky českého pohára MTB cross country dopadli z môjho pohľadu pomerne dobre. Hneď od štartu sa mi išlo veľmi dobre a dokázala som si vytvoriť mierny náskok. Trať bola tentokrát technickejšia ako v Nemecku, čo mi omnoho viacej vyhovuje. Do druhého kola som vchádzala už na druhej pozícii a s treťou v poradí sme tvorili nasledovné dve kolá dvojičku. Až v poslednom štvrtom kole sa mi podarilo odpútať sa od českej súperky a vytvorený náskok som udržala až do konca. Bol to naozaj či už fyzicky, ale aj psychicky veľmi náročné preteky, a preto som s druhým miestom veľmi spokojná,“ priblížila svoje dojmy Radka Paulechová. Janka Keseg Števková štartovala na pretekoch rovnakej kategórie v Grazi, na ktorých vybojovala 6.miesto.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up17thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Svetový pohár Nové Město na Moravě – to sa opäť diali veci

Svetový pohár Nové Město na Moravě – to sa opäť diali veci

Súboj mimozemšťanov, nové hviezdy, technické zaujímavosti a rovnako aj dojmy našich z náročného podniku.
Video: Menej tradičná pozvánka na svetový pohár v Novom Měste na Moravě play_arrow

Video: Menej tradičná pozvánka na svetový pohár v Novom Měste na Moravě

Trať v Novom Měste je medzi pretekármi skutočne obľúbená a dôvodom sú tiež zaujímavé a náročné technické sekcie. Kolegovia v ČR niektoré prešli spolu s Karlou Štěpánovou z tímu Maloja Pushbikers.
Reportáž: Majstrovstvá Slovenska v short tracku - jedinečné podujatie v náročnom tempe

Reportáž: Majstrovstvá Slovenska v short tracku - jedinečné podujatie v náročnom tempe

Minulú nedeľu som si strihol poriadne rýchle preteky, ktoré sa jazdili v rámci majstrovstiev Slovenska v MTB XCC.
keyboard_arrow_up