Test: Pedále BBB DualRide – kompromis nielen pre začiatočníkov

Test: Pedále BBB DualRide – kompromis nielen pre začiatočníkov

Takmer od začiatku mojej "cyklokariéry" som jazdila na bicykli s SPD-čkami, ak nerátam vozenie sa ešte počas školských čias na dedine u starej mamy. Priznám sa úprimne a bez nátlaku, že nikdy som sa s nimi neskamarátila úplne na 100%.

Podpísalo sa pod to aj zopár pádov, kedy som si jednoducho nestihla vycvaknúť nohu a skončila som na zemi, ale našťastie vždy len s pár modrinami (klop klop). Asi aj preto som si vypestovala veľmi zlý zlozvyk, že som si automaticky pred technickejším úsekom, v ktorom som strácala istotu, prípadne extra strmým stúpaním preventívne vypla nohu. Sypem si popol na hlavu, viem, že to mohlo skončiť zle a že to neprospievalo ani mojim kolenám. Noha sa naozaj môže veľmi ľahko pošmyknúť, keď nemá k dispozícii plochu, na ktorej by mohla držať v stabilnej polohe. Veď som si kvôli tomu neraz vypočula od Maťa poriadnu „kázeň“.Veľakrát som nadávala, že chcem späť klasické pedále, ale vždy som to nejako nechala plávať. Nie som tak technicky zdatná a nemám až tak veľmi odjazdené alebo jednoducho povedané, som „bojko“ na to, aby som sa učila zvládať náročnejší terén s pocitom „priviazaných“ nôh (samozrejme berte to trošku s rezervou).

Preto som bola doslova nadšená, keď som dostala možnosť otestovať hliníkové pedále Dualride od značky BBB, ktoré sú vlastne kombináciou SPD a protišmykových pedálov. Niečo podobné som prvý raz videla na kamarátovom bicykli, ktorý si na cyklodovolenku do Talianska zabudol pribaliť tretry, takže možnosť jazdiť aj v športovej obuvi mu vtedy padla skutočne vhod.Prvé zoznámenie


V mojom prípade nejaký ten gram navyše na biku až tak nezaváži, takže som sa na výmenu SPD za tieto pedále naozaj tešila. Váha ukázala výsledných 394 g. Z prvej jazdy som mala zmiešané pocity, nevedela som si akosi nájsť ten správny posed. Stačí aj malá zmena uhla pri „zacvaknutí“ nohy a už si treba na to chvíľu zvykať. Šlo to však nejako automaticky a pri ďalšej jazde som to už vôbec nevnímala.Nielen v tretrách


V prípade, že sa chcem na biku presunúť napríklad do mesta nie práve v cyklooblečení, ponúka pedálová časť komfortnú jazdu aj v iných ako cyklistických topánkach. Nie každý má k dispozícii viacero bicyklov a toto je príjemný kompromis, ak chcete používať bike napríklad aj na dochádzanie do práce ale zároveň si na ňom chcete užiť nejeden pekný výjazd. Výber strany pedálov riešim podľa aktuálneho pocitu či terénu, v ktorom jazdím. Sila upnutia SPD sa dá nastaviť a určite by som ich odporúčala nielen začiatočníkom. Pedále majú protišmykový profil s hrotmi, takže noha na nich dobre drží a neposúva sa ani pri jazde zo sedla. Pre mňa osobne sú pedále Dualride zlatou strednou cestou, ako sa môžem s pocitom komfortu zdokonaľovať v jazde v teréne a zároveň mi ponúkajú možnosť širšieho uplatnenia môjho bicykla. Zároveň oceňujem kvalitné hliníkové spracovanie, ktoré ani nie je možné porovnávať s bežnými plastovými pedálmi a vydrží aj tvrdšie zaobchádzanie.


 
Cena pedálov Dualride sa pohybuje okolo 70 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Amplifi Hipster – skvelý spoločník na dlhé výjazdy

Test: Amplifi Hipster – skvelý spoločník na dlhé výjazdy

Zbaliť sa na celodenný výlet môže byť veľkou dilemou a to najmä v prípade, ak potrebujete mať pri sebe dostatok tekutín. V Amplifi tak navrhli ľadvinku, ktorá vám poslúži perfektne aj pri celodenných výjazdoch.
Test: CTM Scroll Pro 29” – kvalitný enduro bicykel z domácej produkcie

Test: CTM Scroll Pro 29” – kvalitný enduro bicykel z domácej produkcie

Scroll je v katalógu slovenskej firmy CTM stálicou už niekoľko sezón, verzia Pro je navyše vlajkovou loďou v kategórii enduro.
Test: CTM Scroll Xpert 29” - do kopca i z neho

Test: CTM Scroll Xpert 29” - do kopca i z neho

Enduro momentálne patrí medzi veľmi populárne kategórie a slovenské CTM pripravilo pre nástrahy technického terénu model Scroll. Ako sa na ňom jazdí?
keyboard_arrow_up