CANNONDALE Kráľ Záhoria MTB Maratón 2009

CANNONDALE Kráľ Záhoria MTB Maratón 2009

06 komentárov

Peter Hertl 23.03.2009   Cannondale Htriatlon Pozvanka

HERTLSPORT-Peter Hertl, H-TRIATHLON TEAM Skalica organizujú 25.4.2009 prvý ročník preteku na horských bicykloch CANNONDALE Kráľ Záhoria MTB Maratón 2009. Jedná sa o 40km maratón na horských bicykloch. Pretek sa bude konať v rekreačnej oblasti Skalica- Zlatnícka dolina. Organizátormi sú otec a syn Hertlovci. Riaditeľom tohto preteku je Peter Hertl junior, ktorý nám o príprave tohto podujatia prezradil viac v tomto rozhovore.

 

Maratóny na horských bicykloch sa tešia z roka na rok väčšej popularite. Vy ste známi organizáciou pretekov v terénnom triatlone a duatlone už dlhé roky. Kde a kedy sa zrodila myšlienka zorganizovať maratón na horských bicykloch?

- Prvá myšlienka sa zrodila zhruba pred dvoma rokmi. V rámci prípravy na triatlonovú sezónu absolvujeme v rámci nášho H-TRIATHLON TEAMu prípravné preteky práve na horských bicykloch. Zúčastňujeme sa maratónov na Slovensku a v ČR. Práve atmosféra, ktorá panuje na týchto pretekoch bola pre nás veľkou výzvou zorganizovať takéto podujatie aj v Skalici.

Čo všetko je potrebné k tomu aby sa mohlo takéto veľké podujatie zorganizovať?

- Najdôležitejšie je mať okolo seba super team a veľké odhodlanie. Hlavná bremeno povinností je na mne a otcovi. Začína to rôznymi povoleniami, cez oslovovanie reklamných partnerov, zabezpečovania cien pre najlepších, výrobou propagačných materiálov a ďalších vecí, ktoré musíte zabezpečiť aby sa takýto pretek mohol zorganizovať. Našťastie máme okolo seba team kamarátov, ktorý nám pomáhajú.

Poďme k samotnému podujatiu. Prezraďme čitateľom viac o tomto preteku.

- CANNONDALE Kráľ Záhoria MTB Maratón 2009, ako znie oficiálny názov podujatia sa uskutoční v sobotu 25.4.2009 v rekreačnej oblasti Skalica-Zlatnícka dolina. Štart preteku je naplánovaný na 11:00hod. od Skalickej koliby. Jadro a cieľ preteku bude umiestnený v priestoroch pod bývalou lyžiarskou zjazdovkou (cc.200m od štartu). Na účastníkov čaká 40km trať v lesoch Zlatníckej doliny. Pretekári absolvujú 2x20km okruh. Najvyšším bodom trate sú 574m vysoké Čupy. Trať svojim profilom je určená pre všetkých nadšencov jazdenia na horskom bicykli.

V akých kategóriách sa bude pretekať?

- Vyhlasovaných a ohodnotených bude 6 kategórií. A to kategórie: muži 15-39 rokov, 40-49 rokov, 50-59 rokov, 60 a viac rokov. Ženy bez rozdielu veku. V absolútnom poradí mužov budú vyhlásený prvý traja pretekári, ktorý obdržia od firmy BRS Technology finančnú prémiu 600,-EUR. (1.miesto 300,-EUR, 2.miersto 200,-EUR, 3.miesto 100,-EUR). Vo vekových kategóriách čakajú na prvých troch pretekárov vecné ceny od reklamných partnerov podujatia. Samozrejme ako býva na nami organizovanými podujatiami zvykom, bude ohodnotený aj najstarší účastník, ktorý pretek absolvuje.

Čo ste pripravili pre divákov?

- Okrem super atmosféry, ktorá je súčasťou takýchto pretekov bude pre návštevníkov pripravená ochutnávka športovej a doplnkovej výživy od firmy KOMPAVA prezentácia športových firiem a ich produktov, ktoré pretek podporili Ďalej by to mala byť podpisová akcia českého reprezentanta v zjazde na horských bicykloch Adama Vágnera, ktorý by mal pretek absolvovať v rámci kondičnej prípravy. Samozrejme areál cieľa bude ozvučený a bude k dispozícii i občerstvenie.

Kde a dokedy sa môžu záujemcovia o štart na tomto podujatí prihlásiť?

- Prihlášky sú k dispozícii v špecializovanej športovej predajni HERTLSPORT na ulici Hollého 49 v Skalici alebo sa dá prihláška stiahnuť z oficiálnych stránok preteku www.h-triathlon.sk . Pre pretekárov ktorý sa prihlásia a zaplatia štartovné 5,-EUR v predstihu do 17.4.2009 je pripravený darček (cyklistické ponožky v hodnote 4,-EUR). Štartovné sa dá uhradiť na účet H-TRIATHLON TEAMU alebo v hotovosti v predajni HERTLSPORT. Samozrejme do preteku sa dá prihlásiť aj v deň štartu 25.4.2005 od 8:00hod. do 10:40hod. ale už bez nároku na darček.

Viac informácií o pripravovanom podujatí CANNONDALE Kráľ Záhoria MTB Maratón 2009 je k dispozícií na oficiálnych stránkach preteku www.h-triathlon.sk

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

N/A 25.03.2009 (18:06)

0


Dobrý deň,
neviem akým právom sa označujú preteky pojmom maratón keď žiadnym zo základných kritérií (dĺžka, prevýšenie, predpokladaný čas pretekárov v sedle...) nespĺňa podmienky maratónu. V mene všetkých organizátorov plnohodnotných MTB maratónov Vás žiadam o vypustenie pojmu maratón z názvu podujatia.
S pozdravom
Ivan Zemko - predseda OZ Cyklomaratón

 
N/A 26.03.2009 (10:15)

0


Pekný deň. K tomuto komentáru sa osobne nebudem vyjadrovať. Pretek organizujeme pre všedkých nadšencov cyklistiky, ktorý v sedle svojho bicykla prežívaju radosť , eufóriu a užívajú si každy zdolaný kilometer.Preto je na každom, či sa zúčastni toho či onoho preteku.Dávať niekomu nejaké kritéria mi pripadá ako keby som žil pod diktatúrou. Žijeme v demokratickom štáte. Nechajme preto na samotných pretekárov, či považujú daný pretek za maratón alebo nie. Ved preteky by mali byť hlavne o spokojnosti účastníkov a nie o prevýšení, nadmorskej výške ....
No a keď je slovo maraton, registrované pod ochranou známkou potom ho z nazvu vypustíme.

S pozdravom Peter Hertl-riaditeľ preteku

Uložiť

Vymazať

 
N/A 26.03.2009 (22:11)

0


Dobrý deň pán Zemko

- "neviem akým právom sa označujú preteky pojmom maratón" - a to je už čo za vetu?
Akým právom Vy môžete vôbec požadovať takú hlúposť, ako je vypustenie slova maratón z názvu preteku. Nad tým ste museli asi dlho premýšlať a patrne to aj bolelo. Vaše kritériá sa týkajú len vašej CMS 2009 a nesnažste sa zviditelniť takýmito príspevkami. Ináš súhlasím s Peťom, toto nie je o prevýšení a kilometroch , ale o radosti z cyklistiky.

spp
IM

 
N/A 26.03.2009 (22:45)

0


Vážený pán neznámy (alebo som mal uviesť Vaše iniciály ?), kritériá označujúce pretek názvom MTB MARATÓN sú medzinárodne dané a nie sú žiadnim interným predpisom CMS, no a ja sa nepotrebujem "zviditeľňovať na webe" myslím si, že za mňa hovorí dlhoročná práca v organizácii klasických plnohodnotných MTB maratónov ako aj práca pri organizácii zatiaľ jediného seriálu MTB maratónov na Slovensku i keď osobne by som privítal aj ďalší seriál (žiaľ zatiaľ asi na Slovensku nie je ďalší fanatik, ktorí by tomu venoval čas, námahu, prostriedky atď.). Ak sa budete chcieť so mnou porozprávať, som každému k dispozícii na podujatiach CMS a pokiaľ mi to čas a iné povinnosti dovolia aj na iných MTB podujatiach.
S pozdravom
Ivan Zemko

Uložiť

Vymazať

 
N/A 29.03.2009 (21:36)

0


Naprosto souhlasím s panem Ivanem Zemkem, 40 km trať není žádný maraton! Tak proč název maraton v názvu akce? Jo, takhle dát 4 okruhy to by byl už maraton...

Uložiť

Vymazať

 
N/A 30.03.2009 (18:32)

0


ano, nazvyte to Cannondale Kral Zahoria MTB jazda na bicykli.. kks to su napady.. maraton nemaraton, kazdy vie ake su podmienky daneho preteku a ked sa mu zda ze je moc velky frajer aby sa zucastnil, nech ide na hriby..

a ked uz sme pri maratonoch opakovanie trate na okruhy v definiciach nieje? ze polka CMS je na okruhy miesto jedneho poriadneho "maratonskeho"?

Uložiť

Vymazať

 
Pridaj komentár