Test: Chrániče Amplifi MKX Knee - praktické a spratné

Test: Chrániče Amplifi MKX Knee - praktické a spratné

77 komentárov

adam.milo111 26.08.2019 12 fotografií   Chranice Amplifi Horska Cyklistika Test

Keď sa mi tieto ultraľahké chrániče dostali do rúk, nemyslel som, že sa mi stanú každodenným parťákom pri výjazde. Prečo? Dočítate sa v teste nižšie.

 

Chrániče Amplifi MKX Knee by som určite nezavrhol len kvôli ich nižšiemu stupňu ochrany, lebo...vonku je 35 stupňov, chrániče sú veľké a nespratné a vám sa ich naozaj nechce potom naťahovať na spotené lýtka, takže idete nakoniec bez nich. Práve tu je skvelým kompromisom MKX Knee.Po tomto type chráničov som vždy pokukoval, keď ich mal niekto na nohe a páčili sa mi svojou jednoduchosťou. Keď som jazdil na pumptracku, alebo jednoduchšie traily, naozaj mi prišlo zbytočné nosiť „veľké“ chrániče, a preto som bol rád za tento test a našli u mňa využitie.

Nie je chránič ako chránič


Takže si poďme rozobrať, prečo ma tak nadchli. V prvom rade je to vďaka ich spratnosti a takmer nulovému obmedzeniu pohybu v kolene pri šliapaní. Chrániče sa dali krásne zbaliť do batoha a vážia tak málo, že ich skutočne ani necítite pri pohybe.

Konštrukcia chrániča je pleteninový návlek z pružného materiálu s integrovaným Hex Grid - 3D chráničom v tvare včelieho plástu, ktorý sa priamo vstrekuje na návlek. Materiál je priedušný a bezšvový - čiže nereže nikde do kože a perfektne odvádza pot. Lemy sú ukončené protišmykovým povrchom, aby sa chránič nezošmykoval.Úprimne, nemal som možnosť vyskúšať ich na 100%, kedže pádom som sa vyhol a dúfam, že ešte dlho vyhnem (klop klop). Ale na ich obranu môžem povedať, že sa z nohy pri jazdení ani nepohli. Väčšinou som si ich nasadil hneď doma, čiže som ich mal na nohe aj vo výšľapoch. Obľúbil som si ich na pumptrack, rovnako aj na trailoch a občas aj drsnejšie endurko.Trail, pumptrack a aj XC


Toto sú segmenty, kam by som Amplifi MKX Knee zaradil a odporučil ľuďom. Myslím, že sa viacerí zhodneme na tom, že svojou funkčnosťou a „fitom“ sa ideálne hodia sem. Na technickejšie a ťažšie traily som ich síce jazdil, ale neviem zaručiť, či by ste mali 100% ochranu vašich kolien, čo už závisí od techniky a jazdeckého štýlu. Opäť ale platí, že sú vždy lepšie, ako nemať nič...

Plusy


  • spratné a ľahké
  • usadenie na nohe
  • materiál, z ktorého sú zhotovené (odvetranie)

Mínusy


  • snáď je každému jasné, že tento typ chráničov na enduro je tak trochu lotéria, preto mínusy nenachádzam
Suma sumárum


Chrániče Amplifi som si obľúbil a pokiaľ sa vyberiem na ľahšie trailíky, alebo si zapumpovať s kamošmi na pumptrack, nesmú chýbať v batohu. Za samotnú konštrukciu dostali MKX Knee ocenenie Design & Innovation Award 2019, a to má tiež svoju váhu. Určite si nájdu cestu k viacerým bikerom, ktorí preferujú kompromis medzi nízkou hmotnosťou a potrebnou ochranou....

Cena kolenných chráničov je stanovená na 78,90 €, viac informácií sa dozviete na stránkach dovozcu made4bike.

Fotogaléria k článku

 

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Luthy 26.08.2019 (17:09)

4


Link je na ine chranice
80€ za light chranice, ktore treba nasadzat s vyzutou topankou...ehm..

 
Boo_boo Luthy 26.08.2019 (17:43)

0


Link opraveny, pardon

 
mdekan71 26.08.2019 (17:38)

2


Ja dam taky side note: Viem o minimalne 2 konkurentoch. Dainese trail skins 2 (klasicka verzia okolo 72€, lite okolo 54€ - bike24) a O´Neal flow(50€ - bike-discount.de). Konkurenti mi pridu z pohladu priedusnejsi, ale to tak nemusi byt (mam dainese trail skins 2 klasicku verziu).
Dainese ma aj verziu lite, ktoru je mozne nasadit aj bez skladania topanok. Skoda, ze neboli porovnane s konkurenciou. Dalsia uplna hlupost, je ze nemaju aj verziu pre lakte, ktora by pridala body za styl Nie je v plane aj recenzia oneal flow chranicov?

 
hurmikak 26.08.2019 (17:41)

2


Moje prve kolenacky su ponozkove a musim povedat, ze lutujem, ze nie su na suchace. Ponozkove mam dojem, ze povolia a nedrzia. Tieto mozu byt vynimka.

 
adam.milo111 hurmikak 26.08.2019 (17:47)

0


To máš pravdu, uvidíme ako budú naotm po roku

 
Kenai adam.milo111 26.08.2019 (23:42)

2


Verim ze to sem dopises, az sa budu klzat az na clenok.

 
pa3km 27.08.2019 (06:58)

0


a ešte sú aj škaredé.

 
Pridaj komentár