BBB Vlko – Hron cyklomaratón

BBB Vlko – Hron cyklomaratón

02 komentáre

Gekon69 11.05.2009   Maraton Bbb Vlko-hron Reportaz

Na maratón si prišli zmerať sily Mikuláš Dzurinda, Ivan Mikloš a s nimi Milan Barényi ale aj známe to osobnosti z MTBikera ako Drotár, JaroZA, MirecBB, Tiger a LíviaZV a mnohí mnohí ďalší fóristi. Pred pretekom vládla výborná nálada, slnko svietilo, čo nasvedčovalo horúcemu a prašnému maratónu...

 

2. kolo Cyklomaratónskej série sa konalo vo Vlkanovej tradične v piatok namiesto soboty a po minuloročných skúsenostiach sme sa rozhodli zaprezentovať už vo štvrtok večer, aby sme sa vyhli ranným radom pri registrácii. Potešilo nás aj značenie k registrácii za Banskou Bystricou, ktoré na niektorých maratónoch chýba a trafili sme bez problémov. Po rýchlom zaprezentovaní sme sa vybrali hľadať ubytovanie do Banskej Bystrice, kde sme počas hľadania nocľahu najazdili viac kilometrov ako počas cesty z Vranova do Vlkanovej. Asi po 2. hodinách sme konečne našli ubytovňu v ktorej nepýtali za noc 50 eur a zobrali nás aj s bicyklami. Po dlhej ceste, rýchlej registrácii, nekonečnom hľadaní ubytovania a večernom servise bicyklov sme sa konečne uložili k spánku.

BBB VlkoHron

Ráno sme sa zobudili aj bez budíka a nečakane skoro, pretože slnko svietilo do očí už od piatej rána. Pobalili sme veci, naložili bicykle a ešte pred pol deviatou opustili ubytovňu. Po príchode na miesto nás už tradične čakal regulovčík pred parkoviskom. Prišli sme zavčasu a tak s parkovaním nebol problém, ale o pár minút sa parkovisko začalo prepĺňať a stále prichádzali ďalší a ďalší bikeri. Účasť bola pravdepodobne väčšia ako očakávanie organizátorov, čo dokazoval nielen počet áut na parkovisku, ale aj nedostatok reklamných tašiek. Keďže sme boli zaprezentovaní už vo štvrtok išli sme sa rozjazdiť a pomotať v okolí štartu. Naše tušenie o ranných radoch pri prezentácii bolo správne, keďže si to väčšina bikerov nechala na poslednú chvíľu, tak aj štart sa musel posunúť o 15 minút. Našťastie my sme sa tomu vyhli a tak sme mali čas pozerať po známych tvárach nielen z fóra MTBikerov ale aj z politiky. Na maratón si prišli zmerať sily Mikuláš Dzurinda, Ivan Mikloš a s nimi Milan Barényi ale aj známe to osobnosti z MTBikera ako Drotár, JaroZA, MirecBB, Tiger a LíviaZV a mnohí mnohí ďalší fóristi. Pred pretekom vládla výborná nálada, slnko svietilo, čo nasvedčovalo horúcemu a prašnému maratónu...

BBB VlkoHron

Po odloženom štarte vyštartovali pretekári na dlhú trať v trochu netradičnom odstupe od polmaratóncov, len 15 minút. Po štarte polmaratónu boli pretekári pomerne natlačení v úzkej uličke ale úvodný kopec to trochu roztiahol. Trať bola suchá, prašná ale veľmi pekná a dobre značená, keďže neviem o nikom, komu by sa podarilo zablúdiť ale zato defektov bolo hojne. Bola to viac-menej naháňačka po lúkach ale nechýbali ani poriadne zjazdy, technické úseky a prudké výšľapy, ktoré som ja osobne radšej tlačil, lebo som nevidel zmysel ísť do kopca 4 km/h. Našli sa aj asfaltové úseky, ktoré niektorým bikerom prekážajú, ale mne prišli vhod, pretože v prvom kole sa mi nejako nepodarilo nazbierať sily a tak som si mohol aspoň oddýchnuť, ale v druhom kole to už bolo lepšie a začal som predbiehať aj ja....

BBB VlkoHron

Po dojazde do cieľa ma čakala príjemná atmosféra, ktorú mám z maratónov asi najradšej - ale ešte predtým ako sme sa šli najesť sme sa potrebovali osprchovať, no zaskočil nás rad ako pri prezentácii. Našťastie voda bola príjemná na rozdiel od niektorých maratónov, kde ju dovážajú pravdepodobne priamo z Álp. Na jedlo sme museli byť dvaja, pretože sa čakalo v dvoch radoch a kto nemal sparing –partnera vystál rad dvakrát alebo ostal smädný. Len čo sme dojedli, začali vyhlasovať výsledky a hneď po nich očakávaná tombola, ktorú vyhlasovali naozaj veľmi rýchlo za čo organizátorom dávam veľké plus a ešte väčšie za to, že vylosovali aj mňa po dlhej dobe.

BBB VlkoHron

Po tombole sa dav ako po každom maratóne rozpŕchol a opäť sa stretne pri treťom pokračovaní cyklomaratónskej série v Partizánskom.

Výsledky : http://cyklo.sao-tatry.sk/2009/mtbcup/vlkanova/index.php?kam=2

Diskusia : http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?f=6&t=18664

Fotogalérie:
http://www.ckwitzenmann.sk/galeria_cyklo_mtb.html
http://picasaweb.google.sk/adriana.vajsova/20090508Vlkohron1#
http://picasaweb.google.sk/adriana.vajsova/20090508Vlkohron2#
http://picasaweb.google.sk/vlkosi/BBBVlkoHron20091Cast#
http://picasaweb.google.sk/vlkosi/BBBVlkoHron20092Cast#
http://picasaweb.google.cz/oveckaberta/Vlkohron_09#
http://picasaweb.google.cz/bikerdrotar/Vlkanova#
http://picasaweb.google.sk/lapalko/VlkoHron2009#

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

palkovic 11.05.2009 (08:48)

0


Naštartoval som radšej o 5 ráno, počasie pekné, určite cyklisti dôjdu a bude problém. A bol. Zaparkoval som v pohode a za mnou sa radili jedno auto za druhým. Pri prezentácii ešte nebolo tesno, len do prezentáci pre prihlásenáých sa začali tlačiť aj neprihlásení a začínal zmätok. Toto by si mali usoporiadatelia ustrážiť, keď sa niekto riadne prihlási a zaplatí, tak by mal byť ozaj uprednostnený. Naopak muselo sa čakať o 1/4 hodinu neskôr na štart. Keď niekto príjde neskoro, tak nech aj neskoro štartuje, jeho problém. Načo vypisovať do propozícií, že prihlasovanie najneskôr 1 hod. pred štartom.
Dosť kritiky, preteky boli dobré, pole pretekárovsa roztiahlo a aj keď dochádzalo k menším zápcham, nebolo to také hrozné. Trať perfektne vyznačená, nemám rád dvojokruhové preteky, teraz mi to ani nevadilo, v mieste dojazdu však bvolo plno ľudí. Namiesto do sprch , kde bolo veľa ľudí som zvolil Hron, bolo to rýchlejšie, škoda, že výdaj jedla nebol aj s občerstvením, bolo potrebné vystáť 2 rady, všade ochota a úsmevy. Dlho sa čakalo na výsledky a tombolu, potom to išlo ráz na ráz, rýchlo, neuveriteľné množstvo cien do tomboly, veľa sponzorov.
Celkový moj dojem bol veľmi dobrý, prišiel som si na pretek oddýchnuť a odrelaxovať a to sa podarilo. V sobotu som si chcel oddýchnuť ale slniečko mi nedalo byť doma, 30 km a potom komplet servis biku včítane nedele.
Keď sa Vám zdal moj komentár dlhý, prepáčte.

 
palkovic 11.05.2009 (08:50)

0


Aby som nezabudol, veľa pekných fotiek, vďaka za ne!!!!!

 
Pridaj komentár