Unboxing: Superior XP 909 – hliník ľahký ako karbón

Unboxing: Superior XP 909 – hliník ľahký ako karbón

Cenovou hranicou mnohých bikerov pri kúpe nového MTB HT bicykla býva často suma 1 000 €. Čo za tieto peniaze ponúkne Superior?

Pri tejto značke sme si zvykli, že ich bicykle dobre vyzerajú, ponúkajú pretekársku geometriu a to všetko za veľmi zaujímavú cenovku. Ako vybavili ich model XP 909 z modelového radu na rok 2020 a čo vlastne ponúkajú?

Špecifikácia
Unboxing


Krabica klasická, len logo, žiadne zaujímavosti. V čom sú ale v Superiore frajeri je, že na ochranu používajú minimum igelitu, plastov. Je to ekologické a ešte sa to aj dobre dáva dole, netreba nič strihať, dole to ide rukou, neriskujete poškriabanie laku.Ak ste servisne priemerne zdatní, pokojne si objednajte bike z nášho shopu klasicky kuriérom. Jeho skladanie nie je komplikované a vďaka nemu sa ešte váš vzťah s novým bikom prehĺbi .Potrebovať na to budete sadu inbusových kľúčov, super vec je momentový kľúč. Komponenty ako sedlovka, predstavec a riadidlá je dobré ošetriť pastou v časti, kde sa montujú.Bike s označením XP 909 je skoro najvyšším prevedením hliníkovej rady HT modelov značky. Nad ním stojí ešte 919, má veľmi podobnú výbavu len s malými zmenami ako sú napr. iné kľuky. Je aj ľahší. Nad 919 je už karbónový model 929 opäť s podobnou výbavou, iná je napr. vidlica. Samozrejme tiež cena a hmotnosť.Pri ráme ešte ostaňme, je to hliník s označením Alu X6 Ultralite. Na konci článku sa dozviete, že to slovo Ultralite nie je prázdny marketingový výraz. Navyše rám má peknú geometriu a tvary rúrok. Vďaka internému vedeniu laniek vyzerá drahší, ako v skutočnosti je. Model je dostupný v 4 veľkostiach, my tu máme M, odporúčaný na postavu 170-180 cm.Kolesá 29” sa otáčajú okolo Shimano nábojov a sú obuté do užších plášťov Schwalbe Rapid Rob KevlarGuard 29x2.10". Vidlica je tu od známej značky RockShox model 30 Silver TK. Má zdvih 100 mm, je už vzduchová, poteší ovládanie na riadidlách.Radenie je SHIMANO SLX SL-M7100 1x12. XP 909 bude v tejto kategórii bikov sezónny hit. Pri kľukách sa volil lacnejší variant a sú od značky ONE1. Vyšší model 919 má už Shimano kľuky.Komponenty sú od značky ONE1, sú hliníkové. Sedlo značkové Fizi:k Taiga.Brzdy sú hydraulické Shimano BR-MT400, kotúče 180/160mm. Vpredu len rýchloupinák.Zložený bicykel vyzerá drahšie, ako je skutočná cenovka, v tomto sú vo firme Superior šikovní.A teraz ešte príjemná bodka na záver. Hmotnosť. My sme navážili okolo 12,2 kg, výrobca uvádza 12,6 kg. To je pri tejto cene super údaj, bežne majú konkurenti aj 14 kg. Drahší model 919 by podľa výrobcu mohol mať ešte o 400 g menej, ak 909 porovnáme s karbónovým 929, tak tam je úspora 900 g.Geometria
Cena a dostupnosť


Cena daného modelu je 1 049 €. Tento bicykel nájdete aj v našom MTBIKER shope, kde máme aj ďalšie kúsky z radu XP.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100% nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up23thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Orbea ALMA 29 H30 – pri rozpočte „liter”

Unboxing: Orbea ALMA 29 H30 – pri rozpočte „liter”

Ak si biker stanoví rozpočet tisíc eur, tak už chce slušný bike so športovou geometriou a adekvátnymi komponentami. Orbea Alma 29 H30 by vo výbere nemala chýbať.
Hardtaily Superior 2020 – uspokojte túžbu po triumfe PR článok

Hardtaily Superior 2020 – uspokojte túžbu po triumfe

Bicykle českého výrobcu Superior môžeme pravidelne vidieť na Svetovom pohári v XCO. Nie je preto žiadnym prekvapením, že vo svojej kolekcii ponúka aj stroje s jediným zámerom – vyhrávať.
Unboxing: Lapierre ZESTY TR 3.9 - dostupný univerzál

Unboxing: Lapierre ZESTY TR 3.9 - dostupný univerzál

Kategória univerzálnych fullov naberá na popularite a vďaka vhodnej výbave sa stáva aj dostupnou.
keyboard_arrow_up