Zdroj: MTBiker.sk - Mathosh - ME Dohnany

Kulhavý a Pendrelová víťazmi svetového pohára XC

Kanaďanka Catharine Pendrelová a Čech Jaroslav Kulhavý sa v sobotu stali v talianskom stredisku Val di Sole víťazmi záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v cross country horských cyklistov v roku 2011.

Pendrelová triumfovala pred Poľkou Majou Wloszczowskou, tretia skončila úradujúca majsterka Európy z Dohnian Gunn-Rita Dahleová Flesjaová z Nórska. Jediná Slovenka v štartovom poli Janka Števková obsadila 25. pozíciu s odstupom 8:05 min. V celkovom hodnotení SP získala prvenstvo Francúzka Julie Bressetová, ktorá o 40 bodov predstihla spomenutú Kanaďanku Pendrelovú. Števkovej patrí 44. priečka.

Medzi mužmi bol za spomenutým Čechom Jaroslavom Kulhavým na druhej priečke Nino Schurter v rovnakom čase ako víťaz, tretí bol ďalší Švajčiar Florian Vogel s odstupom 1:21 min. Jediný zástupca Slovenska Michal Lami obsadil 60. priečku s mankom 10:26 min. V konečnom hodnotení SP dominoval Kulhavý pred Schurterom, na tretej pozícii klasifikovali Juliena Absalona z Francúzska. Slovákovi Lamimu patrí 75. pozícia.

Vo večernom four crosse triumfovali Čech Tomáš Slavík a Holanďanka Anneke Beertenová, celkové prvenstvá získali Jared Graves z Austrálie a spomenutá holandská pretekárka. Slovenský reprezentant Marek Peško v sobotu vypadol v šestnásťfinále a napokon ho klasifikovali na 34. pozícii.

Výsledky - sobota:

CROSS COUNTRY

Ženy - elite: 1. Catharine Pendrelová (Kan.) 1:25:07 h, 2. Maja Wloszczowská (Poľ.) +29 s, 3. Gunn-Rita Dahleová Flesjaová (Nór.) +42,... 25. JANKA ŠTEVKOVÁ (SR) +8:05 min.

Muži - elite: 1. Jaroslav Kulhavý (ČR) 1:25:08 h, Nino Schurter (Švajč.) - rovnaký čas, 3. Florian Vogel (Švajč.) +1:21 min,... 60. MICHAL LAMI (SR) +10:26 min.

FOUR CROSS

Muži - elite: 1. Tomáš Slavík (ČR), 2. Johannes Fischbach (Nem.), 3. Kamil Tatarkovič (ČR),... 34. MAREK PEŠKO (SR)

Ženy - elite: 1. Anneke Beertenová (Hol.), 2. Lucia Oetjenová (Švaj.), 3. Melissa Buhlová (USA).

Konečné poradie SP:

CROSS COUNTRY (po 7 pretekoch)

Ženy - elite: 1. Julie Bressetová (Fr.) 1460 bodov, 2. Catharine Pendrelová (Kan.) 1420, 3. Irina Kalantievová (Rus.) 840,... 44. JANKA ŠTEVKOVÁ (SR) 152.

Muži - elite: 1. Jaroslav Kulhavý (ČR) 1610 bodov, 2. Nino Schurter (Švajč.) 1270, 3. Julien Absalon (Fr.) 960,... 75. MICHAL LAMI (SR) 46.

FOUR CROSS (po 5 pretekoch)

Muži - elite: 1. Jared Graves (Aus.) 485 bodov, 2. Roger Rinderknecht (Švaj.) 300, 3. Tomáš Slavík (ČR) 283.

Ženy - elite: 1. Anneke Beertenová (Hol.) 450 bodov, 2. Melissa Buhlová (USA) 240, 3. Lucia Oetjenová (Švaj.) 225.

[Foto na úvode: MTBiker.sk - Mathosh - ME Dohnany]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Majstrovstvá sveta Val di Sole – dychberúce súboje a veľké návraty

Majstrovstvá sveta Val di Sole – dychberúce súboje a veľké návraty

Návrat legendy na trón, ďalšie technické problémy Cinka a množstvo zaujímavých príbehov. Poďte si s nami pripomenúť okamihy z MS v rámci cross country a rovnako dojmy nášho Martina Haringa.
Čo nám ukázal svetový pohár v Lenzerheide

Čo nám ukázal svetový pohár v Lenzerheide

Pre mnohých záver sezóny, pre ďalších možnosť ďalšej „odplaty“ po majstrovstvách sveta. Alebo aj ďalší dôkaz, že si treba strážiť vnútornú stopu...
Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
keyboard_arrow_up