Zdroj: Europemtb2011.com

Dohňany najlepším organizátorom ME za rok 2011

SITA 22.03.2012   Cross Country Majstrovstva Europy Dohnany Ck Epic Dohnany

Európska cyklistická únia (UEC) udelila na svojom kongrese v španielskom meste Segovia cyklistickému klubu EPIC Dohňany prestížnu cenu "Najlepší organizátor európskeho šampionátu v roku 2011". Toto ocenenie pre dedinku s necelými 2000 obyvateľmi neďaleko Púchova vyvstalo na základe hodnotenia Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) a spomenutej UEC.

 

Hodnotilo sa 24 vlani organizovaných šampionátov v rámci starého kontinentu vo všetkých odvetviach cyklistiky. CK EPIC Dohňany ako organizátor ME v horskej cyklistike v disciplíne cross country (termín: 4. - 7. 8. 2011) uspel v kvalitnej konkurencii miest - anglického Birminghamu, nemeckého Norimbergu, rakúskeho Grazu, či talianskeho mesta Lucca alebo maďarského strediska Baj.

"Je to akási bodka za naším niekoľkoročným úsilím," uviedol na štvrtkovej tlačovej besede v Bratislave predseda dozornej rady CK EPIC Dohňany a generálny manažér vlaňajších ME v horskej cyklistike Ján Miškovský, ktorý pred necelými tromi týždňami (4. marca) preberal aj za prítomnosti prezidenta UEC Wojciecha Walkiewicza ocenenie na spomenutom kongrese v Segovii. "Je to úžasný pocit byť najúspešnejší spomedzi dvoch tuctov európskych kandidátov. V Španielsku boli delegáti z 33 krajín, ktorí sa dozvedeli o Dohňanoch. Ide o ocenenie nielen pre našu obec, pre nás organizátorov, ale aj pre cyklistický zväz a celé Slovensko."

Veľký úspech pre malebnú dedinku v strede Púchovskej doliny pochválil aj prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Prívara. "Mňa veľmi teší táto skutočnosť, že sa Dohňanci stali najlepšími organizátormi majstrovstiev Európy za uplynulý rok. V Segovii sme sa cítili doslova ako veľmoc. Na kongrese to malo veľkú odozvu, dobre sa to počúva," uviedol na štvrtkovej tlačovej besede šéf SZC a pokračoval: "Pozitívom je aj to, že Slovensko sa dlhé roky nezúčastňovalo na takýchto kongresoch a nedostávalo takéto významné ocenenia. Na to, aká sme malá krajina, je to veľký úspech. V poslednom období nám robia radosť najmä cestní cyklisti Peter Sagan či Peter Velits. Na margo dohňanských organizátorov môžem povedať, že z nadšencov - amatérov spred pár rokov sa stali veľkí profesionáli."

Takéto medzinárodné ocenenie je však pre CK EPIC Dohňany aj veľký záväzok do budúcich rokov. "Latku sme si postavili dosť vysoko, budú nás vo svete viac sledovať a monitorovať. Každé podujatie, do ktorého organizácie sa pustíme, musí byť perfektné. My tradične urobíme všetko pre to, aby tak bolo aj v skutočnosti. Teraz si trochu užívame tej slávy, na druhej strane však je potrebné vidieť aj konkrétne príbehy, situácie, odraz úsilia, snahy a všetko to, čo sme zažii v minulých rokoch. Nebolo to vôbec jednoduché," poznamenal podpredseda CK EPIC Dohňany Juraj Čvirik.

V Dohňanoch nechcú zaspať na vavrínoch a myslia na ďalšie méty. "V júni sa budeme spolupodieľať na spoločných majstrovstvách Slovenska a Česka v cestnej cyklistike," informoval J. Miškovský a doplnil: "Pokiaľ ide o vízie do budúcnosti, dosiahli sme už určitú úroveň. V Európe nás už spoznali. Keďže sme teraz možno o niečo známejší, môžeme požiadať aj o organizáciu ešte významnejších podujatí, možno aj majstrovstiev sveta. To je však hudba budúcnosti."

K spomenutému vlaňajšiemu augustovému šampionátu v horskej cyklistike v Dohňanoch vyšla aj farebná publikácia s názvom "Ako si diviak Európu podmanil" alebo majstrovstvá Európy v horskej cyklistike objektívom, ktorú vydal Sport Marketing Company, s. r. o. a text napísal Mário Porubec. Túto 220-stranovú knihu si už mohli pozrieť aj delegáti kongresu začiatkom marca v Segovii.


[Foto na úvode: Europemtb2011.com]

Páči sa ti tento článok?

Zďieľaj ho:
Buď naším fanúšikom:
SITA

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár