P. Velits s OPQS majstrom sveta v časovke tímov

P. Velits s OPQS majstrom sveta v časovke tímov

03 komentáre

SITA 16.09.2012   Majstrovstva Sveta Casovka Cestna Cyklistika Peter Velits Vysledky

Slovenský cyklista Peter Velits sa stal s kolegami z tímu Omega Pharma-QuickStep majstrom sveta v časovke družstiev. Na 53,2 km dlhej trati medzi Sittardom/Geelenom a Valkenburgom vyhralo v Belgicku registrované zoskupenie pred tímami BMC a Orica-GreenEdge. Družstvo Liquigas s Petrom Saganom zostalo tesne za stupňami víťazov, keď obsadilo 4. priečku. Spolu so Slovákom boli v zlatom tíme aj Tom Boonen, Sylvain Chavanel, Tony Martin, Kristof Vandewalle a Niki Terpstra. Peter Velits sa stal majstrom sveta druhýkrát v kariére, v roku 2007 vyhral preteky s hromadným štartom mužov do 23 rokov.

 

"Je to naozaj skvelý pocit, všetci v tíme sme šťastní. Do pretekov sme išli s tým, že chceme získať medailu, uvedomovali sme si, že na to máme. Stálo nás to síce veľa práce, ale dosiahli sme náš cieľ. Pomohlo, že máme v tíme štyroch - piatich špecialistov na časovky. Navyše, v družstve sú štyria majstri svojich krajín. Musím povedať, že tím bol veľmi dobre postavený, silný, ale aj rozumný. V pretekoch bolo potrebné šetriť sily, preto sme išli s nejakou rezervou a až na poslednom kopci sme išli naplno," povedal pre športové spravodajstvo RTVS Peter Velits.

Víťazný tím bol najrýchlejší na všetkých medzičasoch. Jazdci Omega Pharma-QuickStep išli od začiatku kompaktne, organizovane a bez problémov všetci v nasadenom tempe zvládli aj obávaný kopec Cauberg pár kilometrov pred cieľom. Trať dlhú 53,2 km zvládli Peter Velits a spol. za 1:03:17,17 h. V cieli mali napokon pred BMC Racing náskok 3,2 sekundy. Tím GreenEdge bol na druhom medzičase mimo medailových miest, zlepšeným záverom si však vybojoval bronzové medaily. Liquigas sa postupne zlepšoval, ale napokon mu 3. priečka ušla o 17 sekúnd. V úvode sa zdalo, že Omega Pharma-Quick Step bude bojovať o prvenstvo s holandským Rabobankom. Na prvom medzičase mali oba tímy na stotinu sekundy rovnaký čas. Holanďania však tempo prepálili a napokon skončili na 5. priečke. "Na trati boli tri také reálne kopce. V každom z nich sa dalo ísť rýchlo a rozbiť tím, preto sme tie kopce brali s rezervou. Keď sme vyšli na ten posledný, išli sme, čo to dalo. Je vidieť, že všetky tímy zobrali časovku družstiev veľmi vážne a táto súťaž je kvalitne obsadená. Je dobre, že UCI sa rozhodla utvoriť ju a ešte lepšie, že náš tím v nej získal zlatú medailu," doplnil spokojný P. Velits.

Výsledky - MS v cestnej cyklistike v holandskej provincii Limburg:

Časovka družstiev mužov na 53,2 km: 1. Omega Pharma-QuickStep (Belg., Peter Velits /SR/, Kristof Vandewalle /Belg./, Niki Terpstra /Hol./, Tony Martin /Nem./, Sylvain Chavanel /Fr./, Tom Boonen /Belg./) 1:03:17,17 h, 2. BMC Racing (USA, Tejay van Garderen /USA/, Manuel Quinziato /Tal./, Marco Pinotti /Tal./, Taylor Phinney /USA/, Philippe Gilbert /Belg./, Alessandro Ballan /Tal./) +3,23 s, 3. Orica GreenEdge (Aus., Svein Tuft /Kan./, Jens Mouris /Hol./, Cameron Meyer /Aus./, Sebastian Langeveld /Hol./, Luke Durbridge /Aus./, Sam Bewley /N. Zél./) +47,06, 4. Liquigas-Cannondale (Tal., Peter Sagan /SR/, Maciej Paterski /Poľ./, Vincenzo Nibali /Tal./, Kristijan Koren /Slovin./, Tiziano Dall´Antonia /Tal./, Maciej Bodnar /Poľ./) +1:04,73 min, 5. Rabobank (Hol.) +1:08,13, 6. Movistar (Šp.) +1:18,51, 7. Kaťuša (Rus.) +1:18,81, 8. RadioShack-Nissan (Lux.) +1:21,22, 9. Sky (V. Brit.) +1:32,33, 10. Garmin-Sharp (USA) +1:35,13

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Komentáre

smakovnik 16.09.2012 (20:27)

0


samozrejme sa z toho tešíme!!!......ale prečo si sem dal fotku Martina???

 
mathosh 16.09.2012 (20:40)

0


lebo Petra nemám

 
Danox 17.09.2012 (15:25)

0


Gratulejem Peťovy Velitsovy. Tak napínavú časovku som už dávno nezažil. Škoda že Liquigasu to nevidalo. Mohli sme mať aj bronz

 
Pridaj komentár