Zdroj: root

Slovenský reprezentant Richard Varga sa stal druhýkrát v kariére majstrom sveta v akvatlone. V novozélandskom Aucklande triumfoval na trati s objemami 1 km plávanie a 5 km beh s náskokom 1 minúty a 1 sekundy pred Britom Richardom Stannardom, bronz získal Srb Ognjen Stojanovič (+1:39). Varga bol svetovým šampiónom už aj v roku 2010. O ďalšie zlato sa pre Slovensko postarala juniorka Ivana Kuriačková.

Varga potvrdil pozíciu najlepšieho plavca medzi elitnými triatlonistami, z vody vyplával s náskok 25 sekúnd pred Stannardom. V behu svoj náskok na súperov ešte zvýšil. Pre 23-ročného Bratislavčana je to ďalší úspech v tejto sezóne, v ktorej zažil premiérový olympijský štart a prvýkrát sa v seriáli majstrovstiev sveta dostal do elitnej desiatky.

"Pred začiatkom sezóny som nečakal, že by mohla byť taká úspešná. Som šťastný, že som sa neustále zlepšoval. Titul majstra sveta je skvelá vec. Vlani v Pekingu som bol chorý a nemohol som súťažiť. Teraz som veľmi rád, že som dokázal uspieť," uviedol Varga na webe Medzinárodnej triatlonovej únie. "Preteky boli super. Teplota vody ma vôbec nezaskočila, vlny však boli problémom. Vo vode som sa snažil získať čo najväčší náskok. Párkrát som sa aj napil. Depo mi nevyšlo pre problémy s obutím jednej tenisky. V behu som cítil morskú vodu, ale nebolo to až tak zlé. Prvé 3 km som si išiel svoje tempo, ktoré bolo vysoké. Na trati sa dal kontrolovať odstup, čo mi veľmi vyhovovalo. Záver som si užíval a cieľová rovinka bola o oslave víťazstva,“ doplnil na webe Slovenskej triatlonovej únie (STÚ) Varga z klubu J&T Sportteam Bratislava.

Ivana Kuriačková zvíťazila v pretekoch junioriek. V spoločnej kategórii so ženami dobehla do cieľa na 2. mieste za šampiónkou Nicky Samuelsovou. "Prekvapila ma teplota vody, na pocit som ju cítila teplejšie, ako bola deň pred pretekmi. Prekážali mi vlny. Vždy, keď boli väčšie, odplávala mi vedúca ženská trojica. Depo som mala dobré a bežalo sa mi vynikajúco. Mám veľmi dobrý pocit z môjho vystúpenia,“ dodala pre triathlon.sk Kuriačková. Oboch Slovákov čakajú počas víkendu v Aucklande záverečné preteky seriálu majstrovstiev sveta v triatlone.

Výsledky - MS v akvatlone v Aucklande:

Muži-elite: 1. Richard Varga (SR) 28:33 min, 2. Richard Stannard (V. Brit.) 29:34, 3. Ognjen Stojanovič (Srb.) 30:12

Ženy-elite: 1. Nicky Samuelsová (N. Zél.) 33:02, 2. Emma Davisová (Ír.) 34:23, 3. Tea Milošová (Chor.) 34:54

Juniorky: 1. Ivana Kuriačková (SR) 33:54

[Foto na úvode: root]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Prekvapenie aj splnené očakávania - Majstrovstvá sveta v XC 2018

Prekvapenie aj splnené očakávania - Majstrovstvá sveta v XC 2018

Horské prostredie švajčiarskeho Lenzerheide prinieslo dramatické preteky v oboch kategóriách, a to u mužov i žien.
Jozef Metelka sa definitívne rozhodol, že prijme ponuku jazdiť za inú krajinu

Jozef Metelka sa definitívne rozhodol, že prijme ponuku jazdiť za inú krajinu

Prispelo k tomu aj zlyhanie vedenia slovenského tímu na nedávnych majstrovstvách sveta v cestnej paracyklistike v Juhoafrickej republike v pretekoch s hromadným štartom, ktoré nedokončil.
Van Aert obhájil titul v elitnej kategórii majstra sveta v cyklokrose, náš Haring skončil na 28. mieste

Van Aert obhájil titul v elitnej kategórii majstra sveta v cyklokrose, náš Haring skončil na 28. mieste

Belgický jazdec Wout van Aert obhájil titul majstra sveta v cyklokrose. Dvadsaťdvaročný rodák z Herentalsu triumfoval v nedeľňajších pretekoch elite na šampionáte v luxemburskom Bielese, keď zdolal Holanďana Mathieua van der Poela o 44 sekúnd. Van Aert sa od holandského rivala odpútal v polovici pretekov po tom, ako Van der Poel dostal defekt a postupne si budoval náskok.
keyboard_arrow_up