Najnovšie články z kategórie Richard Varga

Richard Varga rozpráva o plánoch na rok 2016 a želá športu viac podpory, záujmu aj úspechov

Štvornásobný majster sveta v akvatlone Richard Varga želá celému slovenskému športu v roku 2016 čo najviac medailí, úspechov a podpory zo strany štátu aj jednotlivých zväzov. Praje si, aby kompetentní ľudia riešili veci okolo športu a športovcov systematicky, nie jednorázovo, resp. nie iba krízovo a nárazovo.
Richard Varga štyri sekundy od bronzu na Majstrovstvách Európy

Slovenskému reprezentantovi v triatlone Richardovi Vargovi len veľmi tesne ušla medaila na 31. majstrovstvách Európy vo švajčiarskej Ženeve. V konkurencii pretekárov kategórie elity obsadil Varga v sobotňajších pretekoch 4. miesto, keď len 4 sekundy ho delili od toho, aby mu na krk zavesili bronzovú medailu. Tú získal Nór Kristian Blummenfelt.
Richard Varga:

Najúspešnejší slovenský triatlonista ostatných rokov Richard Varga si trúfa na olympijských hrách v roku 2016 v Riu de Janeiro vylepšiť umiestnenie z Londýna 2012, kde obsadil 22. priečku.
Vargovi sa v Štokholme opäť darilo

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil 7. miesto v siedmych pretekoch osemdielneho seriálu majstrovstiev sveta v triatlone v Štokholme. Vo švédskej metropole sa slovenskej jednotke darí, pred rokom sa tam dostal prvýkrát v seriáli MS do elitnej desiatky (9. miesto), teraz toto umiestnenie ešte vylepšil. Tento rok už bol Varga aj šiesty v rakúskom Kitzbüheli.
MS Triatlon: V Kitzbüheli extrémne krátke, ale extrémne náročné trate

Osemdielny seriál pretekov majstrovstiev sveta v triatlone pokračuje v sobotu 6. júla v rakúskom Kitzbüheli svojím piatym kolom. Preteky v známom lyžiarskom stredisku sú na extrémne krátkych tratiach, napriek tomu patrí tento triatlon k najťažším na svete. Za tento honor vďačí profilu cyklistickej i bežeckej časti.
Varga slovenskou nádejou v 25. ročníku MS

Už počas nadchádzajúceho víkendu (6. - 7. apríla) sa v novozélandskom Aucklande začína osemdielny seriál pretekov majstrovstiev sveta v triatlone. Doteraz sa v tomto mimoriadne dynamicky rozvíjajúcom sa športe uskutočnilo 24 šampionátov, v nadchádzajúcom jubilejnom dvadsiatom piatom bude mať svoje želiezko v ohni aj Slovensko. Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Richard Varga (nar. 28. januára 1989) si vlaňajšími výsledkami vybojoval právo štartu v celom tohtoročnom seriáli.
Varga vo svetovom rebríčku postúpil na 35. miesto

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga obsadil v úvodných pretekoch novej edície Svetového pohára v austrálskom stredisku Mooloolaba 11. miesto a opäť si vylepšil svoju pozíciu vo svetovom rebríčku. Postúpil o jeden stupienok a je tridsiaty piaty. Na čele je stále trojnásobný víťaz SP a dvojnásobný majster sveta Španiel Javier Gómez, ktorý si ešte upevnil pozíciu prvenstvom v Mooloolabe.
V Mooloolabe triumf Španiela Gomeza, R. Varga 11.

Slovenský olympionik Richard Varga finišoval na 11. mieste v sobotňajších pretekoch úvodného kola majstrovstiev sveta v triatlone v austrálskom stredisku Mooloolaba. Varga už tradične najlepšie zo všetkých pretekárov absolvoval plaveckú časť a potvrdil, že v tejto disciplíne je medzi triatlonistami absolútnou špičkou.
Varga už v plnej príprave, v stredu odchádza do Austrálie

Najlepší slovenský triatlonista posledných štyroch rokov Richard Varga ukončil "hrubú" zimnú prípravu na Slovensku a v stredu odcestuje do Austrálie, kde sa bude v priaznivejších teplotných podmienkach chystať na novú sezónu spoločne s domácim Bradom Kahlefeldtom a Britom Stuartom Hayesom. Prvý štart novej sezóny, v ktorej bude obhajovať svoje 23. miesto v seriáli majstrovstiev sveta z minulého roka, absolvuje prvú aprílovú sobotu v novozélandskom Aucklande, kde sa začne tohtoročná edícia bojov o titul svetového šampióna.

Varga štvrtýkrát kráľom, premiérovo Ivana Kuriačková

Víťazmi ankety Najlepší športovec Slovenskej triatlonovej únie za rok 2012 sa stali podľa očakávania Richard Varga a Ivana Kuriačková. Výsledky jej jubilejného 20. ročníka slávnostne vyhlásili v piatok predpoludním v Bratislave.

R. Vargu potešil prienik do svetovej elity

Slovenský reprezentant Richard Varga sa počas tohto roka výrazne zapísal do povedomia svetového triatlonu. Najlepší svetový plavec medzi súčasnými triatlonistami je prvý Slovák, ktorý v tomto športe úspešne dokončil olympijskú súťaž. Na hrách XXX. olympiády v Londýne obsadil v konkurencii 54 súperov výborné 22. miesto a v polovici októbra sa na majstrovstvách sveta na Novom Zélande druhýkrát stal svetovým šampiónom v akvatlone v elitnej mužskej kategórii. U "protinožcov" si zopakoval triumf z MS 2010 v Budapešti, kde stál prvýkrát na najvyššom stupni medzi svetovými akvatlonistami.

Varga sa stal majstrom sveta, zlato aj pre Kuriačkovú

Slovenský reprezentant Richard Varga sa stal druhýkrát v kariére majstrom sveta v akvatlone. V novozélandskom Aucklande triumfoval na trati s objemami 1 km plávanie a 5 km beh s náskokom 1 minúty a 1 sekundy pred Britom Richardom Stannardom, bronz získal Srb Ognjen Stojanovič (+1:39). Varga bol svetovým šampiónom už aj v roku 2010. O ďalšie zlato sa pre Slovensko postarala juniorka Ivana Kuriačková.