Slováci na SP v Grazi

Slovenská rep. v MTB sa zúčastnila 5.05.2013 na pretekoch SP kat.C1 v Grazi v zložení

• Elite - Michal Lami,Martin Haring

• U-23 - František Lami,Tomáš Višňovský

• Juniori - Michal Bušfy,Dušan Bodiš.
  • Za účasti pretekárov zo Slovinska,Česka,Chorvátska,Maďarska a Rakúska to bolo pre Slovenskú rep. prvé medzinárodné meranie síl pred SP CDM N.M.na Morave. Kategórie Juniorov a U-23 boli zaradené do Európského Pohára MTB XCO. Darilo sa hlavne našim pretekárom kategórie Elite, kde Michal Lami obsadil 8.miesto a pripísal si 12 bodov do UCI rebríčka. Martin Haring si pripísal 6 bodov za 12.miesto. V kat. U-23 skončil František Lami na výbornom 7.mieste. Tomáš Višňovský jazdil do predposledného kola na výbornom 10.mieste, ale defekt pochoval jeho vyhliadky na dobré umiestnenie. Najväčšie sklamanie predviedli naši juniori, ktorí sa nedokázali vysporiadať s nástrahami trate, ktorá bola po nočnej búrke technicky veľmi náročná a po viacerých pádoch sa prepadli do druhej desiatky štartovného pola, Bušfy 14.miesto, Bodiš 16.miesto. S účasťou na týchto pretekoch som spokojný vzhľadom k tomu, že nám ukázal nedostatky, na ktorých môžeme popracovať do začiatku svetového pohára CDM v Čechách.