Reportáž: Detská tour Petra Sagana - 6. kolo Svit

Už po 6. krát mala Detská tour zastávku po Slovensku a tentoraz priamo s výhľadom na Vysoké Tatry a to v meste Svit. Od piatku až do nedele bol Svit istotne najcyklistickejším mestom Slovenska, veď okrem horského etapového preteku Horal Tour, tu svoje zázemie mal aj Slovenský pohár MTB a v neposlednom rade naša Detská tour. Počas troch dní viac ako 1000 cyklistov.

Najmilšou kategóriu je vždy kategória baby. Simonka je snáď náš najmladší účastník celej Tour?!

Kategória baby
Vo Svite bolo nielen horúco, ale aj poriadne husto, veď sa na Detskej tour zaprezentovalo viac ako 350 cyklistov. K tomu špaliere rodičov, divákov... ako na ozajstnej Tour.
A to som niektoré cyklistky videl dvakrát

Dvojičky na biku
V starších kategóriách bol od štartu súboj na ostrie noža, ale stále v pravidlách fair play.
Najstarší cyklisti už vymenili menej náročnú luku za technický les. Trať, ktorú pripravili organizátori od Horalu sa musela páčiť.

Na štarte
V lese
Po skončení súťaže mohli účastníci tradične vyskúšať nafukovacie atrakcie a pozrieť si divadelné predstavenie.
Generálny partner podujatia je Slovenská sporiteľňa. Mediálny partner podujatia MTBiker.sk