Specialized v spolupráci s tímom F1 vytvoril unikátny bike: S-WORKS McLAREN TARMAC

Specialized v spolupráci s tímom F1 vytvoril unikátny bike: S-WORKS McLAREN TARMAC

21 komentár

Boo_boo 13.09.2014 4 fotografií   Cestna Cyklistika Novinky Bicykel Specialized

Spolupráca firiem Specialized a McLaren prináša každoročne do sveta bicyklov zaujímavé novinky a vylepšenia. Ladenie bicyklov v aerodynamickom tuneli, skúsenosti z F1 a používanie špeciálnych materiálov približuje bicykle Specialized k dokonalosti.

 

Vlajkovou loďou spolupráce je Tarmac, bike, ktorý jazdí v profi pelotóne Astana, Tinkoff-Saxo či Omega Pharma Quick-Step.

Aktuálne prichádza na trh špeciálna edícia S-Works McLaren Tarmac. Projekt „Rider–First Engineered Tarmac“ vďaka úspešnej technickej spolupráci vytvoril štandard vo výrobe bicyklov. Na tento projekt nadväzuje aj projekt S-Works McLaren Tarmac s cieľom zvýšiť celkový výkon bicykla ešte vyššie.

S-WORKS McLAREN TARMAC

Koncept využíva skúsenosti inžinierov McLarenu s vrstvením karbónu, ktoré majú perfektne zvládnuté z F1. Výsledkom sú rám a vidlica Tarmacu McLaren o 10% ľahšie ako u štandardného Tarmacu S-Works. Úsporu na váhe prinieslo použitie technológie vrstvenia karbónu aj pri kľukách (- 10 g), riaditkách Aero Fly (- 25g), a zapletených kolesách CLX40 (- 30g). Váha sa dá šetriť aj znížením počtu špicov, kolesá teda v predu majú miesto 18 špicov 16, v zadu namiesto 24 kusov iba 21. Maximálna úspora hmotnosti sa teda očividne podarila.
Exkluzivitu a pohodlie zvyšuje elektronické 11 rýchlostné radenie Shimano Dura-Ace Di2. Vyššiemu výkonu napomôžu aj CeramicSpeed ložiská, ktoré znižujú trenie. Ani farba bicykla nebola zvolená len tak ledabolo – čierna farba Tarmacu bola exkluzívne doplnená o farbu Papaya Spark od McLarenu. Jedinečnosť bicykla je tak zvýraznená aj farbou, ktorú na žiadnom inom bicykli nenájdete.

S-WORKS McLAREN TARMAC

Ak Vás S-Works McLaren Tarmac oslovil a už sa chystáte do obchodu s plnou peňaženkou, brzdite. Výnimočnosť bicykla je podčiarknutá aj limitovaním série na 250 kusov. Ak sa aj náhodou dostanete medzi šťastlivcov, ktorí dostanú možnosť kúpiť si toto žihadlo, k svojmu Tarmacu sa nedostanete ihneď. Najprv musíte absolvovať stretnutie s kvalifikovaným Body Geometry Fit technikom, ktorý si Vás premeria a pripraví rozmery špeciálne pre Vás. Keď už máte vysoliť 18 000 € za bicykel, patrilo by sa predsa aby Vám dokonale sadol.

S-WORKS McLAREN TARMAC

Ak sa Vám 18 000€ za bicykel zdá veľa a stále váhate, či kúpiť auto strednej triedy alebo Tarmaca, bonusový balíček, ktorý dostanete k bicyklu grátis Vás hádam presvedčí. Na čo sa teda môžete tešiť? V prvom rade na tréningovú sadu kolies CLX40. O bezpečnosť pri jazde sa postará prilba S-Works Prevail. Nohy si obujete do cestných topánok S-Works a po návrate z jazdy si Tarmaca, helmu aj topánky zavesíte na špeciálny nástenný držiak. Všetky doplnky sú samozrejme farebne zladené a exkluzívne vyrobené práve pre sériu S-Works McLaren Tarmac. Samozrejmosťou je aj personalizovaný štítok a certifikát autentickosti. Ešte stále váhate?

Specialized

Video: S-WORKS McLAREN TARMAC
Technická špecifikácia


RÁM
S-Works McLaren FACT 12r carbon, FACT construction, tapered/shaped headtube, compact race design, size-specific lower bearing, internal cable routing, electronic only, carbon OSBB

VIDLICA
S-Works McLaren FACT carbon, full monocoque, size-specific taper

HLAVOVÉ ZLOŽENIE
1-1/8" upper, size-specific lower, hybrid cartridge lightweight bearings, 8mm carbon cone spacer, w/ 25mm of carbon spacers

PREDSTAVEC
S-Works SL, alloy, 4-bolt

RIADIDLÁ
S-Works Aerofly SL

OMOTÁVKA
Specialized Classic, w/ gel

PREDNÁ BRZDA
eeCycleworks, new eeBrake

ZADNÁ BRZDA
eeCycleworks, new eeBrake

PREŠMYKAČ
Shimano Dura-Ace Di2, 11-speed, braze-on

PREHADZOVAČKA
Shimano Dura-Ace Di2, 11-speed

RADENIE
Shimano Dura-Ace Di2, 11-speed

KAZETA
Shimano Dura-Ace, 11-speed, 11-28

REŤAZ
KMC X11 SL, Diamond Like Coating

KĽUKY
S-Works FACT carbon, OSBB, 52/36, w/ CeramicSpeed coated bearings

PEDÁLE
Nylon flat test ride, loose-ball, w/ reflectors

PREDNÉ KOLESO
Roval Rapide CLX 40R, w/ CeramicSpeed coated bearings

ZADNÉ KOLESO
Roval Rapide CLX 40R, w/ CeramicSpeed coated bearings

PREDNÝ PLÁŠŤ
Specialized Turbo Tubular AllRound 2

ZADNÝ PLÁŠŤ
Specialized Turbo Tubular AllRound 2

SEDLO
Body Geometry S-Works Toupé, carbon rails

SEDLOVKA
S-Works FACT carbon, 27.2mm
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Fabian 13.09.2014 (16:44)

1


V Tinkoff-Saxo na nom jazdi Michael Valgren, takto som ho cvakol na Tour of Denmark: http://www.mtbiker.sk/foto/169665.html

 
Pridaj komentár