Cyklosvetlá Lupine - Užite si jazdu v noci naplno

Cyklosvetlá Lupine - Užite si jazdu v noci naplno

PR článok

Cyklosvetlá sa v posledných rokoch vyvíjajú rýchlo. Tradičné žiarovky nahradili LEDky a HID systémy. Batérie, šošovky a reflektory prešli vývojom, ktorého výsledkom je jasnejšie a dlhšie svietiace svetlo. Ceny svetiel sa pohybujú od 5€ po astronomických 1000€ a varírujú vo výkone, kvalite a výdrži batérií. Malé LED svetlá sú vhodné najmä na to, aby sme boli na ceste videní. Svetlá s nabíjacími batériami a vyšším výkonom sú predurčené na nočné jazdenie, kde poskytnú dostatok svetla na osvetlenie cesty pred jazdcom.

Lupine je nemecký výrobca kvalitných cyklosvetiel. Ak bicyklujete v noci, alebo dochádzate do práce, potom Lupine svetlá vám noc zmenia na deň. Lupine osvetlenie ponúka najvyšší výkon cyklo LED, H.I.D cyklosvetiel na svete. Tieto svetlá umožňujú jazdiť MTB aj v noci, ponúkajúc neopakovateľný zážitok z bicyklovania v tuneli svetla. Všetky Lupine svetlá môžu byť namontované na prilbu alebo na riadítlá, čím sú vhodné aj na nočné, orientačné alebo 24 hodinové preteky. Po zakúpení hlavových popruhov, môžu byť použité aj ako čelovka.

Svetlo Lupine

Výhody Lupine


Čo je iné na Lupine svetlách oproti iným CREE – LED svietidlám (často vozených z Číny), je váha, veľkosť a výdrž batérie. Napríklad Piko 7 váži len 55 gramov a má veľkosť zápalkovej krabičky, čo je pre svetlo s dvojitým 2 Cree XM-L2 U3 zdrojom a výkonom 1200 lumenov a univerzálnym držiakom na helmu naozaj svetový unikát. Dá sa povedať, že toto svetlo na helme ani po celom dni necítite. Silný lúč svetla je dostatočne široký a dlhý 180 metrov, takže už nepotrebujete dodatočné svetlo na riadítka. Pri maximálnom výkone vydrží batéria 6,6Ah 4 hodiny, pri strednom výkone 9 hodín. Najsilnejšie svetlo sa dá porovnávať s diaľkovým svetlom auta.

Na obrázkoch nižšie možno porovnať osvit terénu pri rôznych výkonoch svetla Piko 7.

13W


13W

4W


4W

0,4W


0,4W

Všetky Lupine svetlá majú naprogramované 3 svetelné módy a je možné ich individuálne preprogramovať. Okrem modelu Piko sú v ponuke ešte svetlá:

Neo 2 – 700lumenov
Wilma - 2800 lumenov

Celú ponuku svetiel nájdete na http://sportprofi.sk/eshop/osvetlenie-lupine
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up-11thumb_down comments 26 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Fenix HM61R Amber - najlepšia multifunkčná čelovka široko-ďaleko

Test: Fenix HM61R Amber - najlepšia multifunkčná čelovka široko-ďaleko

Svietidlá od značky Fenix sú tradične výborne spracované produkty. Tentokrát však značka prekonala sama seba a najnovšia čelovka HM61R predčila všetky moje (neskromné) očakávania.
Test: Fenix BC21R V.2 - malé, no výkonné svetlo

Test: Fenix BC21R V.2 - malé, no výkonné svetlo

S príchodom babieho leta každoročne začína sezóna nočných výjazdov. Dni sa neúprosne skracujú a pokiaľ si chcete zajazdiť po práci, poriadne svetlo je doslova nutnosť.
Test: Lezyne ebike Macro Drive 1000 -  a bolo svetlo

Test: Lezyne ebike Macro Drive 1000 - a bolo svetlo

Každé svetlo, ktoré som doteraz vyskúšal, malo jednu veľkú nevýhodu, a to životnosť batérie. Prečo však nevyužiť batériu ebiku a mať poruke možnosť svietiť si na trail pokojne aj celú noc?
keyboard_arrow_up