Otváračka Pumptracku na Lučine - Trať aj otvorenie sa vydarilo na jednotku

Otváračka Pumptracku na Lučine - Trať aj otvorenie sa vydarilo na jednotku

V sobotu 22.8.2015 sa uskutočnilo oficiálne otvorenie Pumptracku Lučina. Pumptrack sa skladá z veľkého okruhu, na ktorý sa napája menší okruh, ktorý je uprostred. Veľký okruh som zvládal dať maximálne tri jazdy, je vidieť, že musím ešte ponaháňať kondičku a trošku tej techniky.

Celá akcia sa uskutočnila pod záštitou obce Tvarožná Lhota a organizácie Trail of Life. Harmonogram udalosti bol nasledovný:

14:15 hod. – Otvorenie Pumptracku
15:00 hod. – Exhibičná jazda - ukážka ako sa na pumptracku jazdí
15:30 hod. - 17:00 hod. - Zábavné súťaže
17:00 hod. - 19:00 hod. – All mountain výjazd
20:00 hod. - 22:00 hod. – Premietanie bikových filmov

Slávnostného prestrihnutia duše (ako otváracieho ceremoniálu) sa zhostila starostka obce Tvarožná Lhota Martina Bílová a Petr Miško (Trail of Life). Ďalej nasledovalo už jazdenie, na ktoré som sa neskutočne tešil, pretože pumptrack vyzeral luxusne. Bolo vidieť, že chalani z Trail of Life si dali záležať, a pumptrack mi naozaj sedel. Väčšie vlny mi vyhovovali a aj klopenky boli dobre postavené, pretože vôbec nezatvárali, všetko malo svoj flow.

Jazda


Po úvodnom jazdení nasledovala exhibícia riderov z Tora Bora Hills Otrokovice, ktorý predvádzali ako sa na pumptracku jazdí a neskôr do svojich jázd komponovali aj triky. Padali X-upy, whipy, tobogány a iné šialenosti.Po skončení exhibície nasledovali súťaže pre malé deti, ktoré majú postavený svoj vlastný mini park s vlnami a drevenými prekážkami.Po týchto detských súťažiach nasledovala súťaž pre skúsenejších bikerov, ktorej som sa aj ja zúčastnil. Išlo o prejdenie slalomu na bikoch vo dvojici, kde sa musela držať nádoba s vodou. Myslím, že sme to s kolegom zvládli obstojne (jedny z najrýchlejších) aj keď sme ako jediná dvojica, vyliali vodu pri záverečnom šprinte. Ako odmenu sme dostali miestne pivko.

Už o 17:00 sa bikeri začali schádzať na plánovaný výjazd, tak som si povedal, že to skúsim aj ja. Trasa bola dlhá cca 28 km, a viedla miestny kopcami. Jeden výhľad striedal druhý.

Najviac ma však fascinoval prírodný bike bar, kde pod kameňom v nádobe boli ukryté fľaškové pivká a tiež niečo ostrejšieho . Záverečnú časť výjazdu som si najviac užil, pretože viedol cez strmý snake trail s plno koreňmi a kameňmi. A tým sme zavŕšili výjazd a presunuli sa späť k pumptracku.

Na záver by som sa chcel poďakovať chalanom z Trail of Life za super-organizačne zvládnutú akciu. Dúfam, že takýchto akcií sa bude konať viac.

Ako sa staval pumptrackViac v článku http://www.mtbiker.sk/clanky/7646/pumptrack-lucina-ako-napreduje-budovanie.html


Facebook Trail of Life
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Fotogaléria: FOR BIKES 2018 – krátka ochutnávka

Fotogaléria: FOR BIKES 2018 – krátka ochutnávka

Brány pražského veľtrhu FOR BIKES sa tento rok otvorili už po 9. krát a rozhodne bolo čo obzerať. Preto vás pozývame na drobnú ochutnávku z prvého dňa so zopár zaujímavosťami.
Fotogaléria: Pražské schody 2016

Fotogaléria: Pražské schody 2016

128 schodov a poriadne náročný aj keď iba približne pol hodinový pretek. Upravená trať prilákala stovky či tisíce divákov a pretekári hnali neustále tepové frekvencie do maxím. Podobná akcia sa koná začiatkom septembra aj u nás - Ružomberské schody.
Fotogaléria: FOR BIKES 2016

Fotogaléria: FOR BIKES 2016

1. až 3.4.2016 sa v Prahe na Letňanoch už po siedmykrát otvorili brány najväčšieho cyklistického veľtrhu v strednej Európe. Na výstavisku prezentovalo svoje výrobky viac než 300 firiem. Na svoje si iste prišli víkendoví cyklisti. Kto sa tešil na svetové novinky, prípadne špičkové výrobky, nebol týmto ročníkom plne uspokojený. Pár exemplárov od novo vystavovaných značiek ako napr. Time, Bulls, Eddy Merckx, Turner, Chromag alebo Taroka, nestačilo zachrániť očakávania „cyklo-fajnšmekrov“.
keyboard_arrow_up