Pozvánka: Javorinská časovka 2015 - Súčasťou aj Majstrovstvá Slovenska v pretekoch do vrchu

Pozvánka: Javorinská časovka 2015 - Súčasťou aj Majstrovstvá Slovenska v pretekoch do vrchu

PR článok

28.ročník cyklistických pretekov amatérov na Veľkú Javorinu tento rok aj pre odvážne deti. Priaznivci amatérskej cestnej a horskej cyklistiky sa v sobotu 12.9.2015 stretnú v obci Lubina - Hrnčiarové pod Veľkou Javorinu, aby si už po 28. krát zmerali svoje sily. Legendárna Javorinská časovka je známa svojou priateľskou atmosférou a v tomto roku sa pod najvyšším vrchom Bielych Karpát očakáva štart viac ako 90 pretekárov.

Štart horských bicyklov je o 10. hodine v hromadnom štarte, cestári začínajú o 10.10 hodine na rovnakom mieste v minútových intervaloch. Trasa vedie po ceste smerom na Veľkú Javorinu z Lubiny – Hrnčiarové. Milovníci dvoch kolies budú zápoliť v troch vekových kategóriách pre mužov v dvoch pre ženy a v dvoch kategóriách si zmeraju sily deti..

"Do tridsiatky nám chýbajú síce ešte dva ročníky, ale žiadny doposiaľ nesklamal,“ hovorí Miro Martinček, chatár v cieľovej Holubyho chate a hlavný organizátor pretekov.„Zúčastňujú sa skvelí ľudia so zmyslom pre humor, fair play, láskou k športu a Bielym Karpatom.“ Nízky počet účastníčok pretekov v predchádzajúcich ročníkoch sa chatár Martinček rozhodol prekonať vyhlásením osobitnej ceny pre ženy. A tak v tomto roku bude popri Kráľovi vyhlásená aj Kráľovná Javorinskej časovky. Titul získa najrýchlejší vrchár a vrchárka bez rozdielu kategórií. Okrem titulu víťazi získavajú aj originálny cyklistický dres (pozri obrázok v prílohe). Na prípadného nového traťového rekordmana čaká krásny sklenený pohár s vygravírovaným menom a hodnotou rekordu.

"Tento rok keď už bolo všetko dohodnuté a pripravené ma presvedčili naše deti že aj oni chcú súťažiť. Tak som sa rozhodol pripraviť Detskú Javorinskú časovku s kategóriami a traťou prispôsobenou pre deti“, vraví chatár Martinček.

Deti budú mať dve kategórie. Od 7 do 11 a od 12 do 15 rokov. Trať budú mať dlhu 1100 m a cieľ bude ako pre ostatných na Holubyho chate. Štartovné pre každého detského účastníka je 5 eur. V štartovnom bude štartovné čislo, čip ktorým sa bude merať čas, medaila, malý nápoj a palacinka na ktorej si môžu pochutnať na Holubyho chate.
Profesionálna elektronická časomiera je zárukou objektívnosti pretekov a pretekári si navyše môžu vybrať rôznu výšku štartovného, ktorá sa odvíja od kvality poskytnutého servisu. Štartovné vo výške 15 € zaručuje každému účastníkovi po prejdení cieľom originálnu kovovú medailu vyrobenú špeciálne pre 28.ročník Javorinskej časovky. Všetky potrebné informácie a propozície sú na http://www.holubyhochata.skTraťové rekordy


Súčasný traťový rekord medzi cestármi drží od r. 2014 Róbert Bartko časom 23:43,86 min. Najlepší ženský čas dosiahla v r. 2013 Ivana Šimková - 34:38,18 min.
Kráľovskou dvojicou medzi horskými cyklistami sú od r. 2013 Jaroslav Buchtík za 31:02,73 min. a Pavlína Milotová v čase 42:17,94 min.

História


  • Po prvý raz sa preteky uskutočnili v roku 1988. Členovia klubu turistov v Starej Turej sa po časovke na Bradlo rozhodli založiť tradíciu aj na Veľkej Javorine na ukončenie sezóny.
  • Prví pretekári pochádzali z Myjavy, Starej Turej a okolia, štartovalo sa v Lubine Hrnčiarovom, cieľ bol pri Holubyho chate.
  • V roku 1991 sa objavili po prvý raz aj horské bicykle (5 účastníkov).
  • V roku 1992 sa pripojili aj bežci, na pilotnom ročníku ich stálo na štarte 11 a absolvovali rovnakú trať ako športovci na kolesách.
  • V roku 1993 sa zmenila trasa horských bicyklov – viedla cez Podkozince a zároveň bežci ukončili svoje pôsobenie.
  • V roku 1994 sa cieľ pre horské bicykle posunul k vysielaču na Veľkej Javorine.
  • Od roku 2013 preteky organizuje chatár Holubyho chaty Miroslav Martinček.


Javorinská časovka 2015


28. ročník cyklopretekov amatérov do vrchu cestných a horských bicyklov

Termín: sobota 12. 9. 2015
Prezentácia: 8:00 – 9:00 h
(9:00 h bude prezentácia a preberanie čipov ukončené!)

Štart:
Lubina – Hrnčiarové
10:00 hod - hromadný štart horských bicyklov
10:10 hod - štart cestných bicyklov po 1 minúte*
*(ak bude viac ako 90 pretekárov v polminútových intervaloch)

Cieľ: Holubyho chata, Veľká Javorina
Vyhlásenie výsledkov:  Hodinu potom, ako posledný pretekár prejde cieľom
Organizátor: Miroslav Martinček – Holubyho chata v spolupráci s KST Stará Turá

report_problem Našiel si v texte chybu?

Javorínska časovka

calendar_today 12.09.2015
label MTB - Uphill
place Veľká Javorina (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 10 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Šprintpolom – záver sezóny ukončený časovkou

Pozvánka: Šprintpolom – záver sezóny ukončený časovkou

Toto podujatie patrí k záveru sezóny pre väčšinu cyklonadšencov zo širokého okolia Žiliny. Je určené tým, ktorí chcú ešte aj v októbri zo seba dostať posledné zvyšky síl.
Pozvánka: Otestujte si svoju výkonnosť na Šprintpolome už o niekoľko dní

Pozvánka: Otestujte si svoju výkonnosť na Šprintpolome už o niekoľko dní

Aj horská cyklistika sa skladá z viacerých disciplín a časovka do vrchu je jednou z nich. V okolí Žiliny sa 10. októbra stretnú nadšenci výkonnostnej cyklistiky, aby pokorili nielen svoje rekordy, ale aj rekordy súperov.
Pozvánka: STUPAVA MTB ŠPRINT 2019 – časovka do vrchu na záver leta

Pozvánka: STUPAVA MTB ŠPRINT 2019 – časovka do vrchu na záver leta

V sobotu 31. augusta sa v Stupave uskutoční MTB šprint do vrchu pre všetkých, ktorí majú radi šliapanie do kopca. Prídete si zasúťažiť s chronometrom a sebou samým?
keyboard_arrow_up