CUBE: Cestné bicykle 2016

CUBE: Cestné bicykle 2016

PR článok

Modelový rad 2016 v podstate u CUBE rozdelili do 3 hlavných kategórií (comfort, aero endurance, racing). Každá z nich je zameraná na iný štýl jazdenia a podľa toho je vytvorená aj geometria každého radu. Taktiež je zrejmý trend nástupu kotúčových bŕzd, ktoré nájdete vo veľkom množstve u ponúkaných modeloch.

ATTAIN - comfort


Modelový rad ATTAIN je primárne určený na dlhé výjazdy, no nie po vždy hladkých cestách. Tomu je prispôsobená aj geometria (comfort geometry), možnosť použitia 28 mm plášťov a subtílna zadná stavba. To všetko len pre najlepšie pohodlie. Tieto bicykle v podstate spadajú aj do novej tzv. „gravel“ kategórie, čo je jazda po menej upravených, štrkových cestách. Obsahuje 2 varianty modelov rozdelených podľa materiálu rámu a u každej z nich je možné zvoliť si variant na kotúčových brzdách.:

  • ATTAIN – hliníkový rám – cena od 799 € do 1 299 €
  • ATTAIN DISC – hliníkový rám, úprava pre kotúčové brzdy – cena 1 599 €


  • ATTAIN GTC – karbónový rám – cena 1 599 € do 1 899 €
  • ATTAIN GTC DISC – karbónový rám, úprava pre kotúčové brzdy – cena od 1 899 € do 2 299 €

AGREE – aero endurance


Rad je určený na dlhé výjazdy ale už s trochu viac športovou geometriou (sport geometry). Taktiež sa brala do úvahy ďaleko viac aj aerodynamika, o čom svedčí napr. taká maličkosť, ako je integrovaná sedlová objímka. Taktiež už nechýba ani príprava pre elektrické radenie Shimano Di2. Tieto modely už nájdete iba na karbónových rámoch vrátane celokarbónovej vidlice. Opäť nechýba ani model na kotúčových brzdách a prispôsobenie aj pre 28 mm plášte a galusky.

  • AGREE C62 – cena od 2 299 € do 3 399 €
  • AGREE C62 DISC – verzia s kotúčovými brzdami – cena od 2 099 € do 4 499 €

LITENING - racing


Modely z radu LITENNING sú určené hlavne na preteky a pre najnáročnejších užívateľov. Tá je rozdelená podľa kvality použitého karbónu na verzie C:62 a C:68. Samozrejmosťou je čistokrvná pretekárska geometria (race geometry) a zameranie sa na čo najlepší pomer hmotnosti a tuhosti. U týchto modelov ale zatiaľ nenájdete verziu na kotúčových brzdách a taktiež rámy nie sú určené na použitie širokých plášťov – 25 mm je maximálna odporúčaná hodnota. Jednoducho pravé pretekárske stroje bez kompromisov...

  • LITENING C62 – cena od 2 699 € do 3 499 €
  • LITENING C68 – cena od 4 499 € do 7 299 €

Zo širokej ponuky modelov 2016 si určite vyberie naozaj každý. Či už potrebujete bicykel na pohodové jazdenie, zlepšovanie osobných rekordov, alebo vyslovene špeciál na preteky.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Elektronické radenie - výhody a ako na prerábku

Elektronické radenie - výhody a ako na prerábku

Zvažujete, či mechanickú alebo elektronickú sadu? Máte obavy z “elektriky”, či ju budete vedieť nastaviť a používať? Čo obnáša prerobenie mechaniky na Di2, aké sú výhody bezdrôtovej sady?
Video: Trendy cestných bicyklov v roku 2021 - pohľad Cepa a Imra play_arrow

Video: Trendy cestných bicyklov v roku 2021 - pohľad Cepa a Imra

Cyklistika zažila obdobie prudkého rastu, ako sa to prejaví na podobe cestných bicyklov a ich komponentov pre rok 2021, akú zábavu hľadajú nový majitelia smart trenažérov?
keyboard_arrow_up