Kliknutím prejdeš na
ride.lezyne.com
Reklama
Pódiové umiestnenie a celkové siedme miesto pre Michala Lamiho z etapáku v brazílskom Araxá

Pódiové umiestnenie a celkové siedme miesto pre Michala Lamiho z etapáku v brazílskom Araxá

184 komentáre

slavo 07.03.2016   Michal Lami Horska Cyklistika Brazilia Vysledky Martin Haring

Z etapáku, ktorý sa konal 4. – 6. marca v brazílskom Araxá, si Michal Lami odnáša jedno 2. miesto, dve 8. miesta a siedmu priečku celkového poradia. Spolu s Martinom Haringom a Františkom Lamim tak naši elitní horskí cyklisti vyjazdili ďalších 118 bodov UCI do kvalifikácie na OH v Riu.

 

Naša reprezentácia absolvovala uplynulý víkend v brazílskom Araxá ďalšie súťažné podujatie, tentokrát kategórie SHC. Celkové víťazstvo si ukoristil domáci pretekár Henrique da Silva Anvancini, druhý skončil portugalský pretekár David Joao Serralheiro Rosa, tretiu priečku si vybojoval ďalší Brazílčan Sherman Trezza de Paiva.

Najlepšie z našich sa darilo Michalovi Lamimu


Už v prvej etape si vybojoval pódiové umiestnenie, keď mu v cieli namerali druhý najrýchlejší čas medzi 93. štartujúcimi eliťákmi. V druhej i tretej etape obsadil ôsme miesto, čo mu prinieslo 7. miesto v celkovom poradí pretekov. Martin Haring si odnáša 22. miesto v celkovom poradí, František Lami obsadil 32. priečku. Do kvalifikačného rebríčka bodovali všetci traja. „Druhé miesto v prvej etape ma po menej vydarených pretekoch v Grécku naštartovalo. Cieľ bol zopakovať umiestnenie z minulého roku. Priebežné štvrté miesto po druhej etape dávalo nádej, ale defekt v predposlednom kole cross country znamenal koniec šancí na medailu. Na druhej strane som s umiestnením v top 10 v takej konkurencii spokojný,“ povedal po pretekoch Michal Lami. „V Araxá som tento rok nemal toľko šťastia ako vlani. Celé preteky som sa trápil, najlepší výsledok bolo 16. miesto v časovke, čo je ďaleko za mojim očakávaním. Urobím všetko, aby som sa na ďalšie preteky postavil v čo najlepšej forme,“ zhodnotil svoj výkon František Lami.

„Do Brazílie som prišiel s cieľom byť v prvej dvadsiatke a do tretieho kola vyzeralo, že sa mi to podarí. Posledný deň sa mi išlo ťažko, neaklimatizoval som sa dobre. Po náročnej sezóne cyklokrosu som hneď pokračoval MTB pretekmi v Grécku, nemal som žiadny regeneračný týždeň. To sa spolu s časovým posunom a horúcim letom v Brazílii podpísalo na mojom výkone,“ napísal nám Martin Haring.

Umiestnenie v jednotlivých etapách (1., 2., 3.) + celkové poradie:


Michal Lami: 2., 8., 8., celkovo 7.miesto.
Martin Haring: 14., 25., 29., celkovo 22.miesto.
František Lami: 16., druhé kolo nepostúpil cez kvalifikačné jazdy, 30., celkovo 32.

Autor: Slovenský zväz cyklistiky

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby ~ XC a Tour prilby)

Komentáre

miro82 08.03.2016 (19:18)

0


Michal by mohol mat uz aj nejaky ten Fan Page na Fb,celkom malo sa o nom vie. a to by podla mna trochu dopomhlo k tomu aby sme o nom viac vedeli,teda mna osobne to viac urcite zaujima,robi velky kus prace.

 
miro82 slavo 08.03.2016 (22:13)

0


dik

 
007ronie007 18.07.2016 (12:34)

0


Michal je makac a vsestranny biker..Ponzma ho este z jumpsport kosice..klobuk dole ale mal by o sebe dat viac vediet lebo je to fakt ze ludom jeho meno moc nehovori

 
Pridaj komentár