Pódiové umiestnenie a celkové siedme miesto pre Michala Lamiho z etapáku v brazílskom Araxá

Pódiové umiestnenie a celkové siedme miesto pre Michala Lamiho z etapáku v brazílskom Araxá

Z etapáku, ktorý sa konal 4. – 6. marca v brazílskom Araxá, si Michal Lami odnáša jedno 2. miesto, dve 8. miesta a siedmu priečku celkového poradia. Spolu s Martinom Haringom a Františkom Lamim tak naši elitní horskí cyklisti vyjazdili ďalších 118 bodov UCI do kvalifikácie na OH v Riu.

Naša reprezentácia absolvovala uplynulý víkend v brazílskom Araxá ďalšie súťažné podujatie, tentokrát kategórie SHC. Celkové víťazstvo si ukoristil domáci pretekár Henrique da Silva Anvancini, druhý skončil portugalský pretekár David Joao Serralheiro Rosa, tretiu priečku si vybojoval ďalší Brazílčan Sherman Trezza de Paiva.

Najlepšie z našich sa darilo Michalovi Lamimu


Už v prvej etape si vybojoval pódiové umiestnenie, keď mu v cieli namerali druhý najrýchlejší čas medzi 93. štartujúcimi eliťákmi. V druhej i tretej etape obsadil ôsme miesto, čo mu prinieslo 7. miesto v celkovom poradí pretekov. Martin Haring si odnáša 22. miesto v celkovom poradí, František Lami obsadil 32. priečku. Do kvalifikačného rebríčka bodovali všetci traja. „Druhé miesto v prvej etape ma po menej vydarených pretekoch v Grécku naštartovalo. Cieľ bol zopakovať umiestnenie z minulého roku. Priebežné štvrté miesto po druhej etape dávalo nádej, ale defekt v predposlednom kole cross country znamenal koniec šancí na medailu. Na druhej strane som s umiestnením v top 10 v takej konkurencii spokojný,“ povedal po pretekoch Michal Lami. „V Araxá som tento rok nemal toľko šťastia ako vlani. Celé preteky som sa trápil, najlepší výsledok bolo 16. miesto v časovke, čo je ďaleko za mojim očakávaním. Urobím všetko, aby som sa na ďalšie preteky postavil v čo najlepšej forme,“ zhodnotil svoj výkon František Lami.

„Do Brazílie som prišiel s cieľom byť v prvej dvadsiatke a do tretieho kola vyzeralo, že sa mi to podarí. Posledný deň sa mi išlo ťažko, neaklimatizoval som sa dobre. Po náročnej sezóne cyklokrosu som hneď pokračoval MTB pretekmi v Grécku, nemal som žiadny regeneračný týždeň. To sa spolu s časovým posunom a horúcim letom v Brazílii podpísalo na mojom výkone,“ napísal nám Martin Haring.

Umiestnenie v jednotlivých etapách (1., 2., 3.) + celkové poradie:


Michal Lami: 2., 8., 8., celkovo 7.miesto.
Martin Haring: 14., 25., 29., celkovo 22.miesto.
František Lami: 16., druhé kolo nepostúpil cez kvalifikačné jazdy, 30., celkovo 32.

Autor: Slovenský zväz cyklistiky
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up18thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Tento jazdec zrejme ako jediný u nás dokáže už dlhé roky kombinovať na vysokej úrovni cyklokros, cross country, maratóny, či cestnú cyklistiku. Srdcom je ale stále biker a hlavne "pohoďák" so zmyslom pre humor...
Reportáž: Kráľovský maratón – majstrák v štýle poctivého MTB

Reportáž: Kráľovský maratón – majstrák v štýle poctivého MTB

Je to jasné...poriadne trate prinášajú aj poriadnu porciu zážitkov. Dôkazom bol opäť Kráľovský maratón, ktorý pripravil množstvo prekvapení a o ďalšie sa postaralo samotné počasie.
TBK Enduro Race 2019 - ako dopadol nultý ročník?

TBK Enduro Race 2019 - ako dopadol nultý ročník?

Ako ste už možno mnohí postrehli, posledný októbrový víkend sa v bratislavských lesoch pod Bielym Krížom niesol v znamení MTB pretekov - tentokrát v kategórii Enduro.
keyboard_arrow_up