Nové cykloturistické trasy na Považí v okolí MTBIKER centra

Nové cykloturistické trasy na Považí v okolí MTBIKER centra

Od augusta do októbra vyznačil Slovenský cykloklub dve nové cykloturistické trasy pod hradom Tematín. K existujúcej zelenej cykloturistickej trase, ktorá prepája Hrádok s hradom a MTBIKER trail cez Ihelník, pribudli dve nenáročné trasy.

Okruh Hrádockou dolinou


Prvou z nich je modrá trasa č. 2310 s dĺžkou 19,7 km. Trasa v úvode vedie spoločne so zelenou trasou, pod hradom Tematín sa však rozdeľujú a modrá trasa tvorí okruh Hrádockou dolinou s peknými výhľadmi na Považský Inovec.
Online mapa a GPX.

Spojka na hrebeň


Druhou novou trasou je žltá trasa č. 8342 s dĺžkou 5 km. Začína v lokalite Hornákova kopanica na križovatke s novou modrou trasou a vytvára prepojenie medzi Hrádockým okruhom a cyklomagistrálou hrebeňom Inovca v sedle pod Skalinami.
Online mapa a GPX.

Mapa


MTBIKER centrum, Hrádok 225
Celkovo sa na týchto dvoch nových trasách osadilo 7 cyklosmerovníkov a namontovalo 30 cykloturistických smeroviek. V rámci aktivít sa podarilo osadiť i dve veľkoplošné mapy s vyznačenými cykloturistickými, ale i turistickými trasami v tejto oblasti. Veľkoplošné mapy sa osadili na hrade Tematín a v lokalite Hornákova kopanica. Vytlačili sa aj mapy, ktoré si záujemcovia môžu zobrať v Bikecentre v Kálnici, Parku miniatúr v Podolí, MTBIKER centre v Hrádku a v informačnej kancelárii v Piešťanoch. Celkovo teda pribudlo takmer 25 km nových značených cykloturistických trás v rámci nášho projektu Bikepark Považský Inovec (od plánov až po realizáciu). V rámci celého pohoria je v súčasnosti vyznačených viac ako 20 cykloturistických trás s dĺžkou cez 400 km.

Celý projekt zastrešoval Slovenský cykloklub, realizovaný bol z podpory Trenčianskej nadácie vďaka grantu spoločnosti Coca-Cola HBC SR v rámci programu Coca-Cola pre región.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up34thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rozhovor: Marek Švaco Švančara - svet cez hľadáčik foťáku

Rozhovor: Marek Švaco Švančara - svet cez hľadáčik foťáku

Švaco si spojil svoju lásku k športu s fotením a natáčaním a z jeho záberov to je cítiť. Ako cvaknúť dobrú fotku, poradil aj nám ostatným, reč padla aj o bikoch a vysnívaných komponentoch.
MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Rozhovor: Dlhoročná tvár videí a dnes veľký milovník gravelov - Henry Hošták

Rozhovor: Dlhoročná tvár videí a dnes veľký milovník gravelov - Henry Hošták

Prvé videá MTBIKERa sú spojené práve s Henrym, vďaka skúsenostiam vie poradiť s domácim natáčaním a pekne to má zariadené aj v jeho cyklo rodinke, nechajte sa inšpirovať.
keyboard_arrow_up