Zdroj: Facebook Velits Brothers

Peter Velits ukončil svoju kariéru

Jeden z najlepších slovenských cyklistov ostatných rokov a trojnásobný majster sveta v tímovej časovke Peter Velits zanechal vo veku 31 rokov kariéru profesionálneho športovca.

Informuje o tom sobotňajšie vydanie denníka Šport. "Stalo sa asi to, čo sa malo stať. Dva roky som sa necítil dobre, po minuloročnej jarnej operácii artérie na nohe som sa nevedel dostať do požadovaného pretekárskeho pokoja a ani sa výsledkovo presadiť. Trápil som sa, pritom som robil všetko, čo dovtedy. Ale počas pretekov to bolo kritické," povedal pre Šport Velits, ktorý v roku 2007 upútal ziskom titulu majstra sveta v pretekoch jednotlivcov do 23 rokov.

Ako prvý Slovák obsadil na pretekoch Grand Tour pozíciu na stupňoch víťazov v konečnom hodnotení - na Vuelta a Espaňa 2010 skončil na druhej priečke.

Rozhovor vo Fun rádiu
Paris-Nice, Peter Velits a tímové auto
Peter Velits do tretice majstrom sveta v časovke tímov
Peter Velits a náš Imroman
Počas ostatných troch sezón (2014 - 2016) bol Peter Velits členom tímu BMC Racing. Predtým pôsobil v Omega Pharma-Quick Step (2012 - 2013), HTC - Columbia (2010 - 2011), Milram (2008 - 2009) a zoskupení Wiesenhof (2007). Jeho dvojča Martin Velits je súčasťou tímu Etixx-QuickStep.

"Sezónu som začal skoro, už v januári, a potom až do pretekov Okolo Romandie som bol viac ako tri mesiace v jednom pretekárskom kolotoči. Už po tejto časti mi vedenie tímu BMC dalo najavo, že by bolo pre mňa dobré, ak by som si začal hľadať nejaký iný tím. Bolo to z ich strany seriózne a mňa to ani veľmi neprekvapilo," skonštatoval P. Velits a pokračoval: "Na začiatku minuloročnej sezóny sme vymenili s bratom Martinom manažérov a tí robili, čo sa dalo. Ale nevyšlo to. Viem, že skúšali rôzne možnosti. Komunikovali s viacerými tímami, okrem iného s Trek-Segafredo, francúzskym FDJ, ale aj so zástupcami rodiaceho sa tímu Bahrain-Merida. Bez kladného výsledku. Viem, že bola šanca možno zakotviť v niektorom celku druhej alebo tretej kategórie, ale to nebola pre mňa žiadna výzva."

V profesionálnom pelotóne vybojoval celkovo sedem víťazstiev, osemkrát štartoval na podujatí Grand Tour, z toho šesťkrát na Tour de France. Je tiež trojnásobným národným šampiónom v individuálnej časovke (2012 - 2014), v roku 2012 triumfoval na pretekoch Okolo Ománu. "Každý úspech mal svoje osobité čaro, svoju atmosféru. Bez triumfu na MS 2007 v Stuttgarte v kategórii do 23 rokov by sme sa asi s bratom Martinom nikdy neocitli vo svete veľkej profesionálnej cyklistiky," vyhlásil Peter Velits.

"Niekto by si mohol myslieť, že sa cítim frustrovaný. Že ma opantáva nostalgia, že som smutný a sklamaný. Nie, tak sa necítim! Skôr sa na nasledujúce obdobie teším," povedal pre Šport P. Velits, ktorý sa venuje podnikaniu so športovým oblečením a službám v oblasti hotelierstva.

[Foto na úvode: Facebook Velits Brothers]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Martin Velits - svetové prvenstvo oblečenia Isadore play_arrow

Video: Martin Velits - svetové prvenstvo oblečenia Isadore

Ako ťažké je pre profesionálneho cyklistu rozbiehať vlastnú firmu, čo bol po oblečení druhý najlepší nápad na podnikanie a prečo vyzerá oblečenie Isadore, ako vyzerá?
Pozvánka: Si z IT brandže a máš chuť si poriadne zašprintovať zoči voči súperom? PR článok

Pozvánka: Si z IT brandže a máš chuť si poriadne zašprintovať zoči voči súperom?

Koncom septembra je pripravené zaujímavé podujatie s originálnym konceptom, kde môžete preveriť svoje šprintérske schopnosti ale hlavne sa dobre zabaviť.
 O bicyklovaní bez zVelitsovania, 9. časť: Ako sa motivovať PR článok play_arrow

O bicyklovaní bez zVelitsovania, 9. časť: Ako sa motivovať

Cyklistika je z veľkej časti o hlave. Človek sa musí vedieť poriadne potrápiť a zvládať krízy, ktoré určite neraz prídu. A prídu na každého, je jedno, či ste amatér alebo profesionál. Dobrý cyklista ich v prvom rade vie prekonať a pokračovať ďalej. Ten svoj spôsob, ako na to, si postupom času nájdete určite aj vy...
keyboard_arrow_up