GHOST 2018 – naozaj je z čoho vyberať

Nemecká značka GHOST na ďalší rok pre cyklistov pripravila vynovenú MTB kolekciu, ktorú si dnes predstavíme.

Celé kolekcia je v prípade MTB rozdelená do 2 kategórií – Fully a Hardtaily. Ako prvú si predstavíme kategóriu celoodpružených bicyklov (Full).

RIOT

Prvým z nich je model RIOT 10 UC a RIOT 8UC na agresívne All Mountain jazdenie. Sú určené pre ambicióznych jazdcov, ktorí hľadajú rýchly a tuhý bicykel, vhodný aj na preteky. Oba ponúkané varianty sú vyrobené z materiálu Ultra Lightweight Carbon UC v 27,5" rozmere kolies. Tuhá vidlica FOX kontroluje so svojím 150 mm zdvihom precízne terén. Vzadu pracuje so 130 mm zdvihom Cane Creek Double Barrel. Vďaka systému prepákovania RIOT - Link, máte pocit väčšieho zdvihu a tento dizajn získal aj množstvo ocenení. RIOT 10 UC môžete mať vo farbe Night Black/Dark Yellow/Yellow a RIOT 8UC v Night Black/Classic Black/Riot Red.


PathRIOT

Ďalší, nie menej obľúbený celoodpružený bicykel od značky GHOST, je PathRIOT. Jedná sa o enduro modely PathRIOT 10UC a PathRIOT 8UC, oba rovnako vyrobené z materiálu Ultra Lightweight Carbon UC a v 27,5" rozmere kolies. PathRIOT je pretekársky stroj v jeho najčistejšej podobe. Zjazdové schopnosti sú dosiahnuté vďaka pružiacim jednotkám od FOX a Cane Creek v tuhom karbónovom ráme. Na náročných trailoch má preto „ostrú“ odozvu a nemá problém ani so stúpaním. Takýto bike potrebuje adekvátne jazdecké schopnosti, a preto ho používajú jazdci GHOSTFactory Racing RIOT tímu. PathRIOT 10UC sa vyrába vo farbe Monarch/Night Black a PathRIOT 8UC zase vo farbe Night Black/Yellow a stojí 5 999 €. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.


H AMR

Na Backcountry kategóriu myslí máloktorý výrobca, no v GHOST-e si myslia, že má táto kategória jazdenia budúcnosť. Preto pre jazdcov, ktorí sa radi túlajú divočinou, vyrobili radu bicyklov H AMR. Ide o tri modely na 27,5" kolesách - H AMR X 9.7+, H AMR 8LC, H AMR 6.7+ AL.

Prvý z uvedených H AMR X 9.7+ a rovnako aj H AMR 6.7+ AL sú postavené na ráme z hliníkovej zliatiny, zatiaľ čo H AMR 8LC z Lightweight Carbon materiálu. Pri vybraných modeloch nechýba USB port, prevodovka Pinion alebo zvlášť navrhnutý náboj Boost dynamo. Tento bike stojí 5 999 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.


FR AMR

Pre Freeride segment má GHOST v ponuke dva modely FR AMR, ktoré majú obrovský jazdný potenciál a všetko, čo potrebujete pre zábavu v bike parku. 170 mm zdvihu vpredu a 160 mm vzadu, zvládne aj tie najťažšie sekcie.


SL AMR a SL AMR X

Bohatý výber zo štyroch modelov v roku 2018 má pre All Mountain segment názov SL AMR X a SL AMR. Dokiaľ je model SL AMR klasický bike na „všetko“, Xko ponúka čosi naviac - hlavne viac zdvihu v pružení. SL AMR 9 X LC je postavený na Lightweight LC karbónovom ráme vo farbe Yellow/Night Black a 29-palcových kolesách. Ďalšou jeho špecialitou je pružinový tlmič Cane Creek Double Barrel Inline Coil a vidlica FOX Float Performance Elite.


Ďalší model je SL AMR X 8 LC, ktorý je rovnako na základe Lightweight LC karbónu vo farbe Titanium/Dark Yellow/Yellow, ale vo verzii 27,5" kolies. Pruženie je v zadnej časti rámu rovnako v rukách tlmiča Cane Creek Double Barrel Inline Coil, ale v 150 mm zdvihu a vidlica FOX Float Performance od predošlého modelu schudla na 34 mm verziu.


SL AMR X 6 AL a SL AMR X 5 AL sú, ako napovedá názov, postavené na hliníkovom ráme. 6-tka disponuje 29-palcovými kolesami, pruženie má v rukách tlmič RockShox Super Deluxe RC3 vo zdvihu 140 mm a vidlica RockShox Yari RC Solo Air vo zdvihu 150 mm. Verzia 5 zase s 27,5" kolesami a s pružením tlmiča RockShox Monarch Plus RC3 Debon Air a vidlice RockShox Yari RC Solo Air, oba vo zdvihu 150 mm. Obidva modely sú vo farbe Titanium/Dark Tan/Tan.


Model SL AMR 3.7 LC stojí na 27,5" kolesách a pružení tlmiča RockShox Monarch RT Air a vidlice SR Suntour Aion LO-R vo zdvihoch 130 mm. Jeho pohon je vybavený aj prešmykačom Shimano Deore RD-M6000 so systémom uchytenia Side swing a 10-rýchlostnou kazetou v rozsahu 11-42 zubov Shimano CS-HG500-10.

Ďalší model SL AMR 4.9 AL je ako jediný z radu SL AMR hliníkového rámu s 29-palcovou veľkosťou kolies. Pruženie v rukách tlmiča RockShox Deluxe RT a vidlica SR Suntour Aion 35 RC DS. Pohon rovnako disponuje prešmykačom Shimano XT FD-M8020 Side swing a 11-rýchlostnou kazetou Shimano SLX CS-M7000 s 11-42 zubami.


SL AMR 6.9 LC je karbónový model s 29" kolesami. Vybavený je tlmičom RockShox Deluxe RT Air a vidlicou RockShox Revelation RC Debon Air. Tento bike je s jedným 32-zubovým prevodníkom a 12-rýchlostnou kazetou SRAM XG 1275 s rozsahom 10-50 zubov.

Posledný SL AMR 9.9 LC, je 29" model s karbónovým rámom. Jeho pruženie sa skladá z tlmiča RockShox Deluxe RT3 Air a vidlica RockShox Pike RCT3 Debon Air. Jeho pohon má na starosti 32-zubový jednoprevodník s 12-pastorkovou 10-50 zubovou kazetou SRAM XG 1275.


KATO FS a LANAO FS

V kategórii Trail bikes ponúka GHOST štyri modely KATO FS pre bikerov a tri modely LANAO FS pre nežné pohlavie.

KATO FS sú postavené na rámoch z hliníkovej zliatiny a 27,5" kolesách. Je to základná rada so všetkými výhodami celoodpružených bicyklov, na základe skúseností vývoja z AMR série. Výhodou je najmä výborný pomer ceny a „výkonu“. GHOST Kato FS 5.7 stojí 2 249 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Pre nežné polovičky na rok 2018 pripravil pokračovania radu LANAO FS. Ten je určený „bikerkám“, ktoré hľadajú nekomplikovaný a bezstarostný bike na zábavu pri jazdení, ktorý je navyše prispôsobený od kokpitu až po geometriu.


Tri modely LANAO FS sú postavené na rámoch z hliníkovej zliatiny v 130 mm zdvihu pruženia a 27,5" kolesách. Navyše k tomu majú aj na výber z dostatku farebných variácií.


Kompletné informácie a špecifikácie širokej ponuky modelov GHOST, si môžete bližšie pozrieť na ghost-bikes.sk.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Test: Ghost RIOT AM CF Full Party – nečakaná hravosť

Test: Ghost RIOT AM CF Full Party – nečakaná hravosť

Nemecký Ghost zobral svoj model RIOT Trail a pár úpravami spravil z rovnakého rámu all-mountain verziu. Stačilo to?
Predstavenie: Chaoyang – nový hráč, nielen na futbalovom ihrisku PR článok

Predstavenie: Chaoyang – nový hráč, nielen na futbalovom ihrisku

Plášte od výrobcu Chaoyang na našom trhu pôsobia už nejaký ten piatok. Ak si ich ponuku doteraz obchádzal, tak už to určite nerob. My ti veľmi radi povieme prečo.
Test: Castelli Espresso – tvoj nový obľúbený set

Test: Castelli Espresso – tvoj nový obľúbený set

Novinkou v rámci letnej kolekcie je set, ktorý sa netají ambíciou, že bude patriť okamžite medzi obľúbené kúsky v šatníku. Čo je na tom pravdy?
keyboard_arrow_up