ked na bajku jazdis tiez ti steka pot a kvapka na ram a veruze sa mi nestalo este ze by som spozoroval nejake rozdiely v laku.. :D

druha vec...vysvetli mi preco by sa bicykel v trenazeri mal namahat viac ako pri beznom jazdeni na ceste???
06.12.2013 - 12:44:14
00
Pretože v trenažéri sa ti bicykel nemôže nakláňať zo strany na stranu. Pokiaľ nebudeš robiť nejaké brutálne šprinty, tak by to nemal byť až taký problém, no ja mať nejaký drahý carbonový rám, asi by som sa dosť bál upnúť ho do trenažéra :-)
06.12.2013 - 13:59:18
00
nechapem preco by som si mal skorej znicit kazetu, retaz prevodniky ktore mam na cestnom ?
06.12.2013 - 14:25:15
00
Kazetu, reťaz a prevodníky na trenažéri nezničíš o nič viac ako vonku. Na trenažéri sa ti nadmerne namáha samotný rám. Respektíve možno ani nie tak nadmerne, ako iným spôsobom, než na aký bol skonštruovaný.
06.12.2013 - 14:50:01
00
uzavrem to nikdy nedam moj karbonak na trenazer....:)
06.12.2013 - 15:10:09
01
Ja ho tam prasknem s kludom. Jedine koleso menim za obyc.
06.12.2013 - 15:20:55
00
tak čínsky karbón by som ani ja do tren.nedával.
06.12.2013 - 15:28:04
00
ked mi sem hodite niekto fotku bicykla zlomeneho na trenazeri...tak vam uverim... :D

inac nie :)

mam necelych 70kg pri 192cm som lahky ako pierko...a neviem preco by som sa pri jazde mal naklanat z boka na bok ako dilino....ja na nom neplanujem jazdit nejake sprinty..len cez zimu trenovat aby som nebol uplne bez bicyklovania... :)

a vobec si nemyslim ze by sa namahal viac ako na ceste... :)
06.12.2013 - 15:46:45
00
http://www.53x11.cz/poradna/3933-trenazer-a-niceni-ramu/?comments-reply=1773&do=comments-reply
06.12.2013 - 19:21:24
00
vysvetli mi preco by sa bicykel v trenazeri mal namahat viac ako pri beznom jazdeni na ceste???

Skúsim ti to vysvetliť metódou hrubého poťažkania...
Ak sa na bicykli trasieš, mykáš, tak sa to prenáša do rámu, pričom rám kopíruje zmenu ťažiska, buď sa spolu s telom nakloní, alebo prinajhoršom drbneš.
Zober si napríklad dlhú drevenú špajlu, chyť jeden koniec medzi dva prsty (palec a ukazovák), druhý koniec je voľný a kývaj s ňou: Čo sa deje? Nič, špajla sa voľne kýva.

No a teraz jeden koniec špajle pevne uchyť (zverák, druhá ruka, pomôže kamarát) a druhý zober opäť medzi dva prsty a začni kývať. Čo sa stane? Možno nič, keď budeš ruku hodne posúvať, tak sa špajla bude ohýbať, ba možno sa aj zlomí. No a rovnako je to aj s bicyklom. Ak uchytíš pevne zadnú vidlu do trenažéra, tak pri kývaní a mykaní jazdca a rámu nemá tá zadná stavba kam uhnúť a dostáva riadne zabrať.

ked mi sem hodite niekto fotku bicykla zlomeneho na trenazeri...tak vam uverim... :D
inac nie :)

To ti sem asi nikto nedá. Nikto tu predsa nepísal, že rám sa v trenažéri zlomí. Ja osobne som písal, že rám v trenažéri dostáva viac zabrať ako na valcoch. Jedného krásneho dňa si dvaja junáčkovia na rovnakých rámoch úplne náhodou rovnako ustelú. Prvý, čo s ním jazdí aj na trenažéri, sa čuduje, prečo jemu ten rám praskol, zatiaľ čo druhému vydržal. A celkom určite bude tvrdiť, že to bola vada materiálu, alebo nejaká iná blbosť, ani ho nenapadne, že únava materiálu nastávala postupne a rýchlejšie ako pri výhradnom jazdení na ceste.
06.12.2013 - 20:44:05
01
na trenažéri normálne rovno sedíš,nebudeš sa kývať.
06.12.2013 - 21:28:34
01
pekne si to napisal joko, ja som sa pokusal tiez, ale nemam take verbalne skilly :)
06.12.2013 - 21:42:30
00
Celý čas na trenažéri sedieť, (bavíme sa o čase 1 - 2 hodiny) tak to by ma asi porazilo :-)
Občas sa treba aj zdvihnúť zo sedla, no pokiaľ to nebudú nejaké all-out šprinty, tak by to podľa mňa nemusel byť až taký problém.
Alebo sa ešte dá kúpiť Kinetic Rock and Roll :-)
06.12.2013 - 22:10:17
00
na trenažéri normálne rovno sedíš,nebudeš sa kývať.


No to platí možno pre tých, ktorý majú zvládnutú techniku jazdy aj na ceste. Lebo človek vidí jazdiť po vonku rôznych cyklistov na cesťákoch a niektorý sa vyslovene vlnia celým telom pri šliapaní, niektorým panva tancuje zo strany na stranu ako brušnej tanečnici a niektorý nevedia udržať ani priamu stopu na rovnej ceste.
Potom samozrejme pri takomto štýle jazdenia ten rám dostáva zabrať v pevnom upnutí trenažéra.
07.12.2013 - 11:37:50
01
lenze ja sa nevlnim..v sede jazdim normalne :)

a joko ano viem co robi spajla ked je volna a ked ju chytis a kyves s nou... :)

vravim ze ked na tom chcem sediet....(bez kyvania a vlnenia sa ako brusna tanecnica..... tak by to nemalo tomu bicyklu nijako ublizit :)

tomas....kinetic rock and roll vyzera super....ale ja zhanam trenazer do 100 eur :)
07.12.2013 - 13:04:21
00
keyboard_arrow_up