Ahoj chalani. Potreboval by som radu. Uz velmi dlho som nesiel zo Zeleznej po Ceste mladeze. Naposledy som ju asi pred desiatimi rokmi obcas krizoval na mtb. Jazdite tadial niekto na cestaku? Ucel je vyliezt napriklad niekde za Bratislavou v Marianke, Borinke pripadne aspon hore v Lamaci alebo aj opacnym smerom za Racou, mozno v Jure, Pezinku? V akom stave je ta cesta/cesty? Pokial si dobre pamatam, tak asfaltka tusim isla od Zeleznej do Marianky ak nie az do Borinky. Ja som v tej lokalite jazdieval iba na mtb a clovek na mtb normalne nevyhladava asfaltky.....

Jednoducho, jazdi sa spod Zeleznej smerom na Zahorie alebo Pezinok na cestakoch, alebo to je take rozbombardovane a zaspinene od mechanizmov, ze sa to ani neda?
25.03.2015 - 11:25:12
00
Zanedlho urcite dojdu aj kvalifikovanejsi cyklisti, ktori nabehali po MK viac ako ja, ale ano, jazdi sa tam aj na cestakoch, kvalita asfaltu je naozaj rozna, treba sa vyhybat dieram a davat pozor pri zjazdoch. A moznosti je naozaj vela, zo zapadnej strany sa da vyliezt od Borinky cez Medene Hamre alebo z Lozorna od priehrady na Kosariska, vid DzuchBanov vyjazd to vcera: http://bit.ly/1N7l9Ql. Z vychodnej strany je toho viac, na vychodnu stranu som ja osobne este neschadzal:), ale da sa ist do Jura, do Pezinka aj Krasnian na cestaku, tento web by ti mohol pomoct: http://www.sportreport.sk/index.php/trasy/zoznam-stupani
25.03.2015 - 11:35:41
00
Rachela, diky. A co je lepsia cesta do Borinky alebo do Marianky? Tie jamy to je katastrofa ak ma byt jedna za druhou. Najma v skupine sa nie vsetko stihne ukazat. Tie cesty vyzeraju na sposob, ze jamy, v strede hlina, prach s kamienkami a ciste je to iba v jazdnych stopach alebo sa da aj odstriedat, ze mam kam clovek zo spice vystriedat?

btw. pre Bratislavu je to velka skoda, lebo na striedacku s rakuskym vidiekom by to bolo optimalne.
25.03.2015 - 12:33:30
00
Prave som ti chcel odporucit prave rakusky vidiek... ;) Ja tie asfaltky vyuzivam iba na priblizenie sa do lesa(jazdim iba mtb) ale niektore useky su celkom dobre ine nie. Najlepsie ak vyskusas sam a urobis si vlastny obraz.
25.03.2015 - 12:45:31
00
do marianky ide len sotolinova cesta od maleho slavina, resp. slivu, do borinky je moznost ist cez hviezdu a medene hamre, kde je kvalitny asfalt, ale toho casu s vela strku a bordelu, treba si dat smerom dole pozor...
inak od zeleznej mas moznost odbocit na kacin a lamac, dalej ked pojdes popri vydrici na snezienke sa da odbocit na kamzik, pri druhom kamenolome na kacin, na spariskach na peknu cestu do krasnian, na vypalenisku do knizkovej doliny v raci, na cervenom krizi do race, na bielom krizi do race, a pod velkym javornikom sa to rozdeluje smer jur, od troch brestov sa da dostat aj do limbacha a smer kosarisko a lozorno... z tejto cesty pri najblizsej krizovatke odbocis aj na spominanu hviezdu a medene hamre... od kosariska je tiez cesta na borinku, ale je vo velmi zlom stave... pekne popisane stupania mas na strank, co dal rachela a pekny prehlad je na http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=48.23931P17.08119P13
moznosti je relativne dost, len ako si spominal, kvalita ciest nie je moc dobra, ale stale lepsie ako sa trmacat niekde po rovinkach :-) ked si prejdes aspon raz vsetky useky a budes ich mat v oku, da sa stale vybrat ta spravna stopa... najhorsie je na tom asi teraz cesta z jura a usek od kacina tesne pred lamacom...
25.03.2015 - 12:54:46
01
Dzuch-Ban, cize cele to nevyzera moc optimisticky. Moj zamer je "normalna" jazda v tempe, mozno aj v skupine bez nejakeho velkeho kluckovania. Lamac ako pises je v haji, do Marianky nic okrem sotoliny...Borinka tiez zle. Este by asi mohla byt ako tak slusna trasa Zelezna/Biely Kriz/Raca? To tusim vylezie az na konci Race skoro, ze?
Inak, proti rovinkam nic nemam:-)
25.03.2015 - 13:51:05
00
po BK to platali minuly rok, ale vytrasie ta tak ci tak, z BK do Race to relativne ide v poho, len su tam asi dva miesta, na ktore ked v rychlosti nabehnes, nic prijemne pre teba i bic... v tempe sa to da v pohode pojazdit, aj ked je to asi dost subjektine konstatovanie, niekto znesie viac, niekto menej nerovnosti, niekto ma bicykel ako spotrebny tovar, niekto ako clena rodiny :-)
chodime to aj v skupinkach, ale tak hore kopcom sa nestriedame, bud kecame, abo nahaname jeden druheho :-) dole kopcom z bezpecnostnych dovodov treba mat vacsie rozostupy na priestor pre kluckovanie :-)
ale tak pezinska baba ta povrchom a sirkou nesklame... ;-)
25.03.2015 - 14:07:14
00
Jasne, baba nesklame, len to mi prave lozi po rozume, ze ako sa variantne prepracovat z BA na zahorie napr. do Lozorna cez BA Lesopark namiesto Devin, Devinska, Volkswagen, Stupava.
25.03.2015 - 14:37:22
00
tak najschodnejsie je ist od zeleznej na BK a dalej cez kosarisko do lozorna, kde je cesta kvalitna, jedine pred salasom je kratky usek nekvalitny a potom pred priehradou v lozorne... naspat od baby z pezinskej strany mozes vybehnut od limbachu na BK, je tam sice kratka cyklokrosova vlozka tesne za limbachom, ale tak male spestrenie nezaskodi :-)
tu mas malu inspiraciu pre cestak v MK :-) http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=160335
25.03.2015 - 14:50:49
01
Prakticka info ohladom tej cesty tam, od zel. mosta na patronke po zhruba sanatorium, beha tam milion entuziastov, fandim im, ale najdu sa tam tazki dementi, na nich bacha. Jeden priklad. Vcera mi jedna matka dieteta skocila do cesty. Z nicoho nic hop. Zareval som na nu a nic. Mala tam decko, iba preto som jej nenalozil sladke slova, iba otazku ci chce naozaj umriet. Za zivot sa moze podakovatasi sekunde ktoru mi dala na virtuozny manever cez tie derave kocky. Amen.
25.03.2015 - 21:54:02
00
Dzuch-Ban, cize cele to nevyzera moc optimisticky. Moj zamer je "normalna" jazda v tempe, mozno aj v skupine bez nejakeho velkeho kluckovania. Lamac ako pises je v haji, do Marianky nic okrem sotoliny...Borinka tiez zle. Este by asi mohla byt ako tak slusna trasa Zelezna/Biely Kriz/Raca? To tusim vylezie az na konci Race skoro, ze?
Inak, proti rovinkam nic nemam:-)

pouzitelne kolecko je zelezna studnicka - kacin - lamac - stupava (ano nutne zlo hlavna cesta) - borinka - medene hamre - biely kriz - zelezna studnicka.
v tempe sam na cestaku uplne v pohode, v haku by som si ale za niekym neznamym netrufol.
25.03.2015 - 22:09:53
00
no ja by som v skupine v tempe tade nejazdil, to si fakt koledujes o to ze zoberes dake diery a v lepsom pripadne len seknes plast a dusu. na cestaku sa ale da prejst kadetade, ale s rozumom. na trening na cestak to urcite nie je
25.03.2015 - 22:43:50
00
solo som tam este nesekol aj v slusnom tempe
25.03.2015 - 22:46:46
00
na tej Ceste mladeze bezne bezci bezia v protismernom cervenom pruhu, a niekedy neuhnu ani ked vidia ze sa oproti nim blizim so svetlom. respektive mozno ma ani nevidia, pozeraju zamysleni do zeme. takze na to pozor.
inak priznam sa, ze ja som na cestaku v Karpatoch este nebol ani raz. nechce sa mi na tom ist totiz cez mesto az k lesu. a tiez ten stav tych asfaltiek nie je bohvieaky, pri uphille je to jedno, ale cestou dole by som sa bal. Ale aj tak by som si chcel raz vyskusat, za kolko dam asfaltku Raca-BK na ziletke, mozno by tam bol aj dvojminutovy rozdiel oproti MTB.
25.03.2015 - 22:56:58
00
1 maja bude casovka mozes si odmerat :))))))), teda ak bude aj tento rok
25.03.2015 - 23:22:43
00
keyboard_arrow_up