vidim ze sem este musim napisat a tym koncim. ludia ktori ma poznaju velmi dobre vedia ako som tych turistov myslel, v akom kontexte to bolo myslene, ale zbytocne sa to tu zvrhlo na rozne osocovanie. rovnako tito ludia vedia aky mam nazor na preteky konajuce sa na Slovensku ( hlavne na tie cestne ) a preto sa ich uz dva roky nezucastnujem. ten nazor tu radsej vyjadrovat nebudem lebo by asi nastalo peklo na zemi.

ale teda HLAVNE som chcel :
Verejne sa tu ospravedlnujem celemu timu Reprogas ze som ich nazval "turistami", ako sa aj verejne ospravedlnujem mnohym dalsim ktorych sa to mohlo dotknut. Hlavne vsetkym prajem vela stastnych kilometrov a nech sa kazdemu v cyklistickej kariere dari ako si predstavuje. ( vsetko myslene bez ironie aby si to zase niekto nebodaj zle nevylozil )

a tymto rovnako prehlasujem ze sa budem snazit obmedzit svoje prispevky na fore mtbiker na minimum, nakolko sa uz dost casto stava ze sa ludia snazia do mojich prispevkov vkladat ich myslienkove pochody a pocity :(

a dufam ze tato tema bude opat dobre sluzit ludom na rady/tipy na cestne bicykle v danej cenovej hladine...
19.01.2014 - 12:10:09
02
Dobry deň, som tu nový a rad by som si nechal poradiť pri kupe cestaku. mam obmedzeny rozpočet no nechcem žiadne šity, nove znacky. Proste chcem nejaku klasiku. Celkom sa mi lubia modely od Meridy. Scultura alebo ride Cf. čo poviete? ďakujem
19.01.2014 - 16:58:51
02
Tak z radenia aký si ma človek bike kúpiť sa to tu zmenilo na niečo úplne iné. Škoda, ja som si myslel, že bikery su všetci kamoši, veď nás spája nadšenie k rovnakému športu...
19.01.2014 - 18:16:21
01
Hlavne si musis dobre rozmysliet, ze co vlastne chces.
Scultura je ram na preteky, s drsnejsou geometriou; kdezto Ride je skor na pohodlnejsie vozenie sa pre beznych uzivatelov, ktorym nejde o pikosekundy na cielovej ciare.
Obidve su pri rovnakej cene zhruba rovnako vybavene, skoda, ze na ne nemontuju skvele original 6800kove Ultegrove brzdy a kluky.
Kolesa Fulcrum 7 su sice z tych tazsich, ale mohutnych; na Mavic Aksium sa dost ludi stazuje, ze im praskaju spice.
O stasich karbonovych Meridach kolovali historky o prasknutych ramoch; dnes.by to uz ale malo byt o dost lepsie.
19.01.2014 - 18:50:20
00
cyklo turista je pre mňa človek, ktorý ma na bicykli batohy a ide si pozrieť na bicykli nejaký hrad a pod.... obdivujem ludi co majú deti, rodinu, robotu, a ešte týždenne trénujú 15-20 hodín...
20.01.2014 - 14:03:58
01
tiež mám cykloturistu zadefinovaného rovnako

všetko je otázkou priorít a motivácie. ten kto chce, hľadá spôsoby, ten kto nechce, hľadá dôvody. "nemám čas" je výhovorka, respektíve zle vyslovené "nechcenie"

všetkým tým čo chcú, želám veľa fajnových kilometrov. a všetkým tým, čo niečo robia pre tento šport, želám veľa spokojných zákazníkov - čo je, mimochodom, skoro vždy odrazom ich prístupu
20.01.2014 - 14:35:15
01
keyboard_arrow_up