Optimus Dobry umysel sa ti neda upriet, no nie kazdy ma svojho Optimusa v rodine, v susedstve, ktory by mu vyskladal bicykel alebo nasiel jazdenku na bazare v technicky dobrom stave a za dobry peniaz. Ak uz sa clovek obracia na toto forum, zrejme nikoho takeho nema, preto je lepsie ponuknut hotove riesenie v podobe odkazu na novy bike. :-)
21.05.2020 - 09:35:47
03
Samozrejme tento argument beriem,ale to neznamená,že tu budem písať o 10kg šunte s 8 rýchlosťami a kolesami na kónusoch,aká je to super kúpa.Takéto šity patria čo sa týka výbavy,do minulého tisícročia a každého,kto bude čo len uvažovať nad kúpou,budem dôrazne vystríhať.Ja mám veľkú výhodu,že cestné bicykle skladám už od roku 1990(tento susedov má poradové č.52 :) ) ,je to moje hobby a robím to úplne nezištne(rozumej zadarmo),preto poznám komponenty,cenu,kvalitu.Nikdy sa nevyjadrujem k niečomu,čo sám nejazdím a nemám s tým skúsenosť.Napísal som,čo mi na tom bicykli vadí a prečo by som ho nikdy nekúpil.Ale v konečnom dôsledku,je to už na kupujúcom,či zoberie moje argumenty,alebo bude veriť ,,teoretikom" To je všetko k tejto téme. :)
21.05.2020 - 14:50:27
02
Optimus napísal:
Vážilo to 11kg(bez pedálov)...Čiže za 130 euro naviac mal bicykel[b] ľahší o 2,5kg...

No v Treku robia úplní lúzri asi. Kde sa hrabú na slovenského garážistu. Žiadny AL Domane neváži pod 10 kg, ani ten za takmer 2k. A všetky majú rovnaké nepoužiteľné shitové kolesá. A karbónový Domane na ultegre váži ako ten tvoj z garáže. Hmm. Neviem kde je chyba.
13.09.2020 - 20:55:24
00
Joe70 netuším ako a čo robia v Treku a je mi to jedno.Dal som si tú námahu a šiel som k susedovi požičať ten bicykel,aby som ho odvážil a nafotil ako vyzerá,ak by ešte niekto okrem teba mal pochybnosti.Takže tu je nízkorozpočtovka od ,,garážistu"(tak ma ešte nik nenazval :D ) ktorú mu poskladal ako alternatívu, k tomu vyše 11kg Kenzelu 400,ktorý plánoval kúpiť.
14.09.2020 - 17:09:53
02
kde zvykneš kupovať súčiastky?
14.09.2020 - 17:49:33
00
Na túto stavbu bolo použitých 70% súčiastok z 22 bikes,na komponenty Force majú podľa mojich zistení najlepšie ceny.A potom kupujem ešte v Česku z axit.cz a samozrejme niekedy vystihnem super cenu na bike24.de-kde som kúpil vo výpredaji radenie Sram rival,ktoré som použil práve na tento Taranis. :)
14.09.2020 - 18:47:52
00
Ja nespochybňujem, že ten bicykel váži 9 kg. Ale hmotnosť asi nebude všetko, keď bicykle svetových značiek do 3 tis. € vážia do 10 kg.
14.09.2020 - 23:02:03
00
možno vlastnosti rámu a jeho celková kvalita je totálne zanedbateľný faktor ... možno na karbóne z aliexpresu by vedel urobiť ešte ľahší bajk za len malé zvýšenie ceny
15.09.2020 - 10:27:48
01
A presne toto som pred cca mesiacom odmietol,pretože aj ja mám svoje hranice,čo sa skladania týka a nikdy by som sa nepustil do niečoho,keď neviem zaručiť bezpečný bicykel.Kolega z práce si plánoval objednať z Číny cestnú rámovú sadu+ komponenty,ale tá váha bola až podozrivo nízka,to si neviem ani predstaviť,zjazdovať na tom v 70-80km/h rýchlosti.Aká to môže byť ,,kvalita",keď rám aj s vidlou stál len niečo cez 200 euro?Preto som mu povedal,že od tohto ja dávam ruky preč.Váha je dosť podstatná,ale pre mňa ako ,,skladača" sú pri stavbe bicykla dôležitejšie iné veci,na ktoré prihliadam. :)
15.09.2020 - 14:46:32
04
keyboard_arrow_up