Čaute.
Pozrite sa na tento cestak s carbon. vidilicou za 580 euro
https://trekbikes.sk/cestne/1933-5006-trek-domane-al-2-modra.html#/26-velkost_ramu-470mm
a tento Kellys bez nej za 670 euro.
https://kubicasport.eu/kellys-arc-10-2019-1ad3
Ako je možný taký nepomer ceny a kvality? Logicky, že by som šiel do lacnejšieho s karbonom, ale niečo mi tu nehra...
Dikes.
Mariko alias žralok.

19.05.2020 - 14:35:05
00
Nemas dovod na obavy, chod do Treku. Jedine v com je horsi su kluky, ale zas ma tu karbon vidlicu a bezdusove kolesa. A vyzera podstatne lepsie. :)
19.05.2020 - 14:41:39
01
Neviem sa zorientovať-či si to sem dal len ako zaujímavosť,alebo si ideš kupovať cesťák a rozhoduješ sa medzi týmito dvomi.Ak chceš jazdiť aspoň trochu seriózne cestu,tak vo vlastnom záujme nevyhadzuj peniaze za také šitové komponenty!!!Toto sú zbytočne vyhodené peniaze,jedine keby si to chcel raz za týždeň, do mesta na zmrzlinu,ale na serózne jazdenie naozaj nie.10kg a k tomu 8 rýchlostné radenie claris. :facepalm:
19.05.2020 - 22:40:25
12
v danej cenovej kategórií pozri radšej bazár, je šanca, že nájdeš cesťák v dobrom stave na lepších komponentoch a aspoň 10kole
20.05.2020 - 09:09:55
00
Optimus napísal:
....Ak chceš jazdiť aspoň trochu seriózne cestu,tak vo vlastnom záujme nevyhadzuj peniaze za také šitové komponenty!!!Toto sú zbytočne vyhodené peniaze,jedine keby si to chcel raz za týždeň, do mesta na zmrzlinu,ale na serózne jazdenie naozaj nie.10kg a k tomu 8 rýchlostné radenie claris. :facepalm:


Co je na Claris shitneho ? Ze je o nieco tazsia ako vyssie rady? Ze ma len 8 rychlosti namiesto 10-11 a vyssie skoky medzi pastorkami?


Chapem, ze sa tu podaktori chcete zbavit svojich karbonovych jazdeniek na ultegre, ale ked ma niekto taky nizky rozpocet, uvedomte si, co moze pre takeho cloveka znamenat po financnej stranke vymena komponentu po opotrebeni..
20.05.2020 - 10:33:22
05
Ono to nije len o tom ze je to tazsie, ale že to aj horsie radi, nema technologie ani spracovanie vyšší sad, ci je to z maksieho materiálu. Preto to ma aj nizsiu cenu.
20.05.2020 - 10:42:54
00
Hoši dík za rady, ale ja nie som do bajkov taký nadšenec ako vy a preto aj údaje, ktoré spomínate mi moc nehovoria. Len som chcel jednoduché vysvetlenie prečo Trek keď má karbón. vydlicu je o stovku lacnejší ako Kellys bez nej. A pre amatéra myslím nezáleží či jazdí na vyššej alebo nižšej rade.
20.05.2020 - 11:42:13
00
[quote="@1601278"]Co je na Claris shitneho ? Ze je o nieco tazsia ako vyssie rady? Ze ma len 8 rychlosti namiesto 10-11 a vyssie skoky medzi pastorkami?

Aj si si sám veľmi trefne a správne odpovedal. :) Ja som len ,,cykloturista" ktorého nezaujímajú komy,priemerky a pod,ale toto som vozil na bicykli pred 15 rokmi -v dnešnej dobe a možnostiach aké poskytujú vyššie sady,toto človek ktorý to myslí s cestou aspoň trochu vážne, preboha nekúpi.A to som ešte naschvál opomenul tie najšitovejšie kolesá,aké dávajú na tieto 500 eurové ŠUNTY!
20.05.2020 - 12:24:41
01
Raptor33 napísal:
Hoši dík za rady, ale ja nie som do bajkov taký nadšenec ako vy a preto aj údaje, ktoré spomínate mi moc nehovoria. Len som chcel jednoduché vysvetlenie prečo Trek keď má karbón. vydlicu je o stovku lacnejší ako Kellys bez nej. A pre amatéra myslím nezáleží či jazdí na vyššej alebo nižšej rade.


ako pre amatera ale by si mal zvazit, ci 8kolo, alebo 10kolo, alebo podobne....
kedze ak mas slabsiu kondicku, viac prevodov, lepsie pre teba.... rychlo sa ti moze stat ze jeden prevod je az moc lahky, prehodis a dalsi v poradi je uz moc tazky a zneprijemni ti to jazdu.... to hovorim z vlastnej skusenosti :)

takisto ci chces len rovinu, alebo aj kopce a podla aj predne koliecka vyberat:)
20.05.2020 - 12:33:35
02
Neskutocne, ako "dobre" tu dokazu ludia poradit. Chalan hlada entry level cestak na bezne vozenie sa, nie na preteky. Ten Trek je parada za tu cenu. A btw. odolnost 8 speed systemu voci rozladeniu je mensia ako pri sadach s vyssim poctom pastorkov a je to overeny a spolahlivy system. Blbosti typu "horsie to radi", "je to shit" a pod. by som cakal od krcmovych "odbornikov" a nie od ludi co sa cyklistike venuju. A taktiez prevodovo to ma ten bajk vykryte od roviny az po relativne narocne stupania, takze nie je o com. Pri takej cene za novy Trek na bezdusovych kolesach s karbonovou vidlicou by som urcite nekupoval nejaku jazdenku len preto, ze ma vzadu o 2 pastorky viac, pricom prevodovy rozsah bude rovnaky, ale komponenty uz opotrebovane a historia neznama.
20.05.2020 - 12:59:57
022
Práve naopak,pre mňa je neskutočné to,že práve takíto ,,odborníci" ako si TY,čo cestu ani nejazdia,v živote možno na cesťáku nesedeli,idú radiť niekomu čo má kúpiť.A s kľudným svedomím napíšu,aby ,,išiel do Treku" ktorý má 10kg a výbavu claris.Je úplne nepodstatné,čo chce jazdiť,toto sú proste zbytočne vyhodené peniaze,za tým si stojím!nNechcem sa zbytočne o tom dohadovať(a už vôbec nie s tebou),chalanovi som napísal len svoj názor,Mne je šuma fuk,čo si kúpi.Sú to jeho peniaze.
20.05.2020 - 13:32:39
01
Ja cestak mam a tiez si rozhodne myslim ze pre zaciatocnika ako entry level je to uplne v pohode. Ak doteraz nemal lepsi bicykel, tych viac prevodov ani nebude chybat, lebo nebude vediet, preco mu to ma chybat. A ta Claris rozhodne radi uplne bez problemov. S tou vahou to tiez nebude citit, najma ak ide z horskeho ci nejakeho crossu. Pre takeho cloveka aj 10 kilovy bicykel bude lahucky.

Raptor33 Keby si ale chcel alternativu v tejto cene, pozri Decathlon. Tu mas za nejakych 610 eur bicykel, co ma sadu Sora (o uroven vyssie ako Claris, ma 9 prevodov vzadu), mechanicke kotucove brzdy a 28mm pneu, co by malo byt viac komfortu. Plus moznost tam pripadne dat este sirsie - https://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-triban-rc500-id_8502354.html
20.05.2020 - 15:24:57
02
Myslím že v tejto cenovej kategórii je to dobrá kúpa. Kellys bude vždy drahší, pretože tieto slovenské značky majú vyššie výrobné náklady a nechrlia asi také kvantá bikov ako veľkí svetoví výrobcovia. Tých 10kg ti môže byť na rovine ukradnutých a ak si nejazdil na ničom ľahšom, bude ti to jedno celkovo.
Čo sa týka sady, vyššie sa každým rokom posúvajú o jednu dolu, takže to čo je teraz Claris bola kedysi technologicky aspoň čiastočne Ultegra. Je síce vyrobená z lacnejších materiálov, takže napríklad keby som do toho v nejakej stojke oprel 800W tak by som asi niečo urval, ale myslím že ak nebudeš radiť ako prasa a budeš to mať pekné čisté namazané, tak to bude chodiť ako hodinky.
Ďalšia výhoda je, že tieto lacné sady sú... lacné. Takže ak by sa niečo pokazilo, nezruinuje ťa oprava. Ja keď som videl koľko stojí nová Campagnolo kazeta, skoro som plakal...
Oh a na tubeless sa na cesťáku vykašli, za tie nervy a investíciu to nestojí, kúp radšej dobré plášte a nemáš problém.

Inak choď osobne do predajne. Často ti predavač spustí ešte pár eur a môže mať v predajni nejaký minuloročný model ešte lacnejšie.
20.05.2020 - 18:08:28
02
Napíšem osobnú skúsenosť z jari minulého roku.Mám suseda 42 r. Jeho kolega z práce si kúpil Kenzel 400.Malo to sadu tourney 2x7sp.Vážilo to 11kg(bez pedálov)Keď sa na tom odviezol,bol nadšený,lebo jediný bicykel ktorý dovtedy poznal,bol Olpran z tesca.Chcel to kúpiť na bežné vyjazdy do mesta a po okolí.Stálo ,,to" 560 euro a určite by mu to na tento účel bohato postačilo.No ja som ho presvedčil,aby zacvakal 100-vku naviac s tým,že som schopný za tie peniaze mu ponúknuť oveľa viac.Nakoniec som mu postavil cesťák na al ráme force taranis+carbon vidla force.Sadu som mu kúpil 10 rýchlostnú sram apex a kolesá 30mm hliníkové Pro-lite garda na priemyselných ložiskách.Celý bicykel ho vyšiel na 690 euro.Čiže za 130 euro naviac mal bicykel ľahší o 2,5kg,mal 30mm kolesá na priemysloch namiesto kónusov,10 sp sadu namiesto 7sp.A keď ho postavil vedľa toho Kenzela,tak ten rozdiel bol brutálny.Tiež som mu mohol ,,poradiť" že mu stačí aj Kenzel,že keď sa bude o to starať,tak mu to bude super radiť,že mu stačí 7 prevodov a 2 kilové kolesá na kónusoch.Ale presvedčil som ho,aby nevyhadzoval zbytočne peniaze za takéto šunty a na jeho šťastie si dal poradiť.Dnes kratšie výjazdy(do 50km) jazdí niekedy spolu so mnou.Rada pre nováčika ktorý rozmýšľa nad kúpou prvého cesťáku by mala smerovať k tomu,aby mal za svoje peniaze čo ,,najviac muziky"To že takto poradia ,,teoretici"(rozumej ľudia ktorí cesťák nemajú a cestu nejazdia) ma až tak neprekvapuje,ale to že tak radia ľudia,ktorí cestu jazdia,je na zamyslenie.
21.05.2020 - 01:05:14
02
Ak hladas entry cestak tak by som si vyskusal tento z decathlonu. ja mam sice RC520 ten drahsi na 105ke ale som maximalne spokojny. tento lacnejsi ma tiez karbon vidlu,kotucovky ak ked mechaniky ale je to aspon na komplet SORA
https://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-triban-rc500-id_8502354.html
21.05.2020 - 07:06:34
00
keyboard_arrow_up