Treba predsa naháňať príspevky za každú cenu a každého počasia :)
04.04.2017 - 17:39:46
02
Hosť napísal:
Ramon1 ani jeden prispevok od scarinko nemal pridanu hodnotu. Proste len dalsi debo, ktory tu spini kazdu temu sprostostami...

Ten debo este aj tu obsmrda? Hlavne, ze on nadavat druhym do ***** moze. Ty mu raz povies debo a az sa mu od zlosti trasie sadlo okolo riti. A to ani nevie co jazdi za gumy :D. To je uroven, asi tiez fejky z aliexpressu, ako aj gate a dres, hlavne, ze je majstrovsky. Treba ho bloknut ch..a, zbytocne zasiera forum nekonstruktivnymi komentarmi a otazkami.
Ale k teme, ked uz mam tych scarinkovych minimalnych 5 prispevkov.
Okrem Tufa som zatial inu znacku ani nejazdil, na preteky S3 Lite, teraz Elite S3 a treningy Hi Composite Carbon alebo uplne najzakladnejsie S33 PRO, skusil som aj Elite Ride 23, ale na nej ide rychlo dole dezen, no za to do dazda su akurat. Defekt som nemal uz zo dve tri sezony, ale radsej menim castejsie, ako cakat kym bude vidno vlakna. A samozrejme nejazdim po krajnici kde je najviac bordelu, nech si soferi zvykaju, ze cyklista je plnohodnotny ucastnik cestnej premavky. Taktiez cim tvrdsie nafukas gumy, tym mensia pravdepodobnost defektu, samozrejme vramci predpisanych tlakov na konkretnej galuske. Myslim, ze o znacke to nieje, ale o tom ako a kde cyklista jazdi. To je ako keby som sa rozhodoval medzi pneu na auta ci Dunlop, Michelin alebo Continental, vsetky su vynikajuce, len zalezi od jazdy sofera.


Naposledy upravil Urbi dňa 05.04.2017 - 09:45:44, celkovo upravené 1 krát.

04.04.2017 - 22:26:55
03
scarinko si snad robis srandu uz aj z tejto temy:
Urbi uplny suhlas.... vsetko je to o jazde:
05.04.2017 - 09:25:29
01
Ako nasadzujete nové plášte? Ja som už rozflákal ako sito 2 nové duše. Vôbec netuším ako do tých malých plášťov schovať tú blbú dušu aby som ju necvakal... :(
07.04.2017 - 17:43:56
00
Najprv jednu stranu plasta nasunies na rafik, potom do plasta vlozis dusu a nasunies druhu stranu plasta. Samozrejme ze to ide tazko. Nic ti nepomoze len opatrnost a trpezlivost. Ten plast s cim nasadzujes? Uz tu boli experti so skrutkovacom.
07.04.2017 - 17:58:29
00
Montpáky. Ručne nahodiť 25mm kevlarový plášť tak hladko ako MTB je asi nemožné, ale aj s montpákami je to sakra náročné. Mám poslednú dušu, neviem ako to urobím :?:
07.04.2017 - 18:03:22
00
Vyskúšaj jemne prifúknuť dušu a ručne nahodiť.
Mne to tak funguje montpáky používam len na demontáž plášťa.
07.04.2017 - 18:10:43
00
Prifúknuta duša je samozrejmosť. Už sa mi to horkoťažko podarilo nahodiť pôvodnou ťažkou hrubostennou dušou, hádam sa ten nový plášť trochu natiahne a vložím tam poslednú novú dušu. A tie deravé budem musieť dajako dolepiť, len má každá min 4 diery :)
07.04.2017 - 18:17:27
00
Duse na cestaku by som nelepil. Moze to hadzat a neviem ci to pri tom tlaku aj vydrzi zalepene.
07.04.2017 - 18:23:30
00
milos21 napísal:
Prifúknuta duša je samozrejmosť. Už sa mi to horkoťažko podarilo nahodiť pôvodnou ťažkou hrubostennou dušou, hádam sa ten nový plášť trochu natiahne a vložím tam poslednú novú dušu. A tie deravé budem musieť dajako dolepiť, len má každá min 4 diery :)

No kamarade len som zvedavy, ze ked dostanes defekt na ceste, tak ako sa ti podari vymenit dusu bez poskodenia. Nenormalne vela namahy ta to bude stat ked teraz uz si tolko dusi znicil. Plastovky si neskusal? Ci mas siroky rafik?
07.04.2017 - 18:43:53
00
Už som zničil na druhom kolese aj tretiu, teraz hrubostennú dušu. Idem lepiť. Neviem čo sú plášťovky, len chcem dajako spojazniť bazárovu žiletku a rok odskúšať či ma bude baviť na nej jazdiť do práce. Takže tento rok len nutné investície aby bol schopný jazdy, pri plášťoch som urobil výnimku, som sa na to mohol vykašľať :) Fakt dúfam, že tie plášte trochu roztiahnem...
07.04.2017 - 19:35:20
00
Plastovky su galusky do plastoveho rafika, cize ma na sebe zarazky po obvode ako plast aby drzala v rafiku. Nemas starosti s dusou, ked dostanes maly defekt zalepis cez ventil s tekutym lepidlom, nafukas a ides dalej a nemusis sa drbat s dusou a zakladanim plasta do rafika. Ked vacsia diera, tak bohuzial vymena. Najlacnejsie stoja okolo 20€, napr. Tufo S33Pro. Len je dilezite aky mas rafik pretoze plastovky sa. robia pre sirku rafika max 15 mm.
07.04.2017 - 20:19:51
00
nahodiť plášťovku je oveľa väčšia j€bačka ako založiť dušu.. to už mi rýchlejšie príde nalepiť galdu
07.04.2017 - 20:31:07
00
Asi zly postup volis, mne sa to vobec nezda tazke.
07.04.2017 - 20:44:10
00
nikdy som to nerobil, raz som to videl a väčšina každý tvrdil, že na prvý krát sa s tým vytrápil, potom ďalšie razy to bolo viac v pohode.. to som len na margo toho, že ak niekto má problém s dušami, tak toto nebude jednoduchšia cesta..
07.04.2017 - 20:49:47
00
keyboard_arrow_up