milos21, a to ty tak casto nepedalujes? Ja mam rad hlucne orechy lebo ich pouzivam namiesto zvonceka, ked sa velmi vynimocne dostanem niekam medzi ludi (napr. hradza). Ked sa blizim k skupinke ludi roztiahnutej cez celu sirku cesty, na chvilu prestanem pedalovat, aby ma zaregistrovali. Nie som z tych, co by na ludi hucali, a ani mi to nie je take blbe ako zvoncek, pride mi to menej asertivne, tvarim sa, ze je to nahodny vedlajsi produkt bicyklovania.
02.08.2021 - 20:05:13
012
https://youtu.be/2rQm4aNJSeU
Ready? ;)
02.08.2021 - 20:33:31
00
Rachela ja radšej spomalím až zastanem a poprosím aby ma pustili, je to lepšia ako keď zinfarktovaný skáču na všetky strany a aj do cesty. 99% času jazdím sám mimo chodcov a kvôli 1% predsa nebudem si kaziť väčšinu výletu. A áno často nepedáľujem, vlastne poslednú dobu z kopca sem tam pedáľujem bez záberu, len aby bol orech ticho :( Čiže vaša logika je len tá, a je to jediný argument výhody čo počúvam, že to používate ako zvonček. Teda namiesto zvonenia len kedy treba zvoníte celý výlet v lese a na cestách na kilometre ďaleko, len tak preventívne? To naozaj má jedinú výhodu nonstop zvončeka?

Kristina Tam je DT 180 presne taký ako ho mám rád, tichúčky, očividne to ešte nie je EXP verzia a má štandardne 18z ratchet (usudzujem, keďže ten bol vždy aj v 350 aj v 240) :) Dnes som si dolaďoval posed na MTB a cesťáku, presedlával som často v priebehu poobedia a je to brutálny rozdiel. Ten hluk z kopca alebo len pri nepedáľovaní (predsa nemám dôvod ísť nonstop na 100% výkon) je neskutočne otravný a nepríjemný v tichých lesných cestičkách. Som vlk samotár a nejazdím s inými cyklistami, a čo si tie výnimky pamätám, tak sa s nimi ani nedalo porozprávať cez ten hluk kolesa :tmi:
02.08.2021 - 21:06:25
00
Kristina Ty asi budeš vedieť, existuje 18z ratchet na EXP verzie DT Swiss? Je to pre mňa otázka života a smrti :)
02.08.2021 - 21:11:52
00
a už si to premazol vazelinkou?, stíchne :)
02.08.2021 - 21:12:36
01
milos21 napísal:
Teda namiesto zvonenia len kedy treba zvoníte celý výlet v lese a na cestách na kilometre ďaleko, len tak preventívne? To naozaj má jedinú výhodu nonstop zvončeka?

Cely vylet?:) Ked si pozriem moj dnesny vyjazd, mal som tam jeden dlhsi usek bez pedalovania a to o dlzke 26 sekund, inak len par sekundove useky (krizovatky, spomalovace). Dokopy mozno minuta.
Ale hej, rozumiem ti a v principe sa stretneme. Tiez nechcem zbytocne rusit moje okolie, len si nemyslim, ze to robim.
Inak ten Onyx orech z Kristininho videa si neviem ani predstavit. Musi to byt zvlastny pocit po tolkych rokoch odrazu nepocut nic.
02.08.2021 - 21:20:57
01
zihadlo Ešte nie, to až v zime, ak sa nehecnem skôr. Ale viem, že 36z a 52z sú od základu hlučnejšie - viac zubov, viac cvaknutí na otočku kolesa, čiže tiché ako moje staré náboje to nebude nikdy :)

Rachela ale ty nejazdíš na Orave, Liptove, sem tam zvesím nohy aj na rovine :) A vidíš pre mňa je to opačne, je to zvláštny pocit po toľkých rokoch tichých kolies mať zrazu hukot :)
02.08.2021 - 21:27:33
00
Presne ako pises ale opacne. Pretoze jazdis na orave kde skor stretnes medveda ako cloveka. Pod jazdit po BA a s tym tvojim sposobom budes viac stat ako jazdit. Ano funguje to ako zvoncek. Poznam len jedneho co pouziva na cestaku zvoncek ale teda no cestak ? ok nebudem sa mu smiat chudakovi zeleznemu ?
Ale napr mne ten zvuk volnobezky vyhovuje, je to taky cyklo prijemny zvuk. Keby mi to niekto pustal pri telke tak ho asi zabijem ale pri jazdeni je to prijemne. Mne to evokuje proste tu rychlost koli ktorej jazdim cestu. Ale aj mtb celkom slusne bzuci. Chapem ze niekomu to nevyhovuje ale pre vacsinu pravovernych roadies je to to prave ?
02.08.2021 - 21:44:11
00
zihadlo 5 napísal:
a už si to premazol vazelinkou?, stíchne :)


no veru uz by to mohol premazat, aby stichol aj on... tolko balastu ohladom jedneho ratchetu... ach jaj :)
02.08.2021 - 21:48:40
02
Ja prave musim dat asi vazelinku lebo olej mi z orechu vyteka a bojim ze bude tichsi ?
02.08.2021 - 21:52:59
00
scarinko veď za chvíľu znovu prídem, aj keď hrádzu nemám v pláne. Skôr pre zmenu Pezinskú babu a Kamzík (skoro ráno bez auto-ľudskej premávky :) ). A pri tej príležitosti možno premaznem ak príde tento týždeň nový kotúč (nebudem kolesa milión krát rozoberať) v rámci tradičnej očisty bikov pred dovolenkou. Nech aspoň trochu stíchne (ak vôbec), lebo kým prídem do BA tak zošaliem :lol:
02.08.2021 - 22:19:11
00
Ok ved daj vediet dopredu, mozno sa stretneme. Na PB vela ludi nestretnes a rano na kamziku tiez nic moc. Musel by si tu dlhsie byvat ale tak bud rad ze si tam kde si.
02.08.2021 - 22:20:50
00
milos21 tu ho máš:
https://www.ebay.com/itm/224452127748?mkevt=1&siteid=1&mkcid=2&mkrid=21572-161791-658771-9
https://www.totalcycling.com/en/DT-Swiss-Service-Kit-For-Star-Ratchet-Hubs-18-Teeth/m-22718.aspx
03.08.2021 - 07:03:25
00
pRo_lama lenže to je štandardný 18z ktorý sa dáva do starých nábojov. Ja už mám najnovšiu EXP kde je voľný len vonkajší ratchet. Neviem či aj to nebude problém, že sa vibrácie prenášajú priamo do náboja :?:

bikepacking.com

scarinko dnes mi prišiel z Nemecka mesiace očakávaný Hope kotúč, už môžem definitívne dokončiť cesťák a zároveň keď to už budem mať rozobraté, či sa nebude dať aspoň trochu stíšiť ten orech :)
03.08.2021 - 15:07:13
01
Ahojte, prosím vás chcel by som sa spýtať či máte niekto skúsenosti s týmito kolesami https://www.ckdmarket.sk/p/14993/cestne-kolesa-vision-trimax-35
chcel by som ich vymeniť za svoje základné kolesá Oval výška 27 ktoré majú holé spolu 2.180kg bez rýchlo upinakov dúfam že by mali rýchlejšie keď sú kvalitnejšie a aj o pol kila ľahšie
Ďakujem Peter
04.08.2021 - 08:18:24
00
keyboard_arrow_up