Odvážny názor ... Rovnako by bolo vhodné držať sa baranov len v jednej pozícii a na sedle sa ani nepohnúť ...


Ako barany maju niekolko miest na dobre drzanie a nie su natacacie, tak aj standardny kufor ma svoju definovanu volu (to je to moje spomenute ze vola "nie je"). Navyse nie kazdy system umoznuje pracovat s volou teda mat volnejsie ci pevnejsie upevnenia.
Takze neviem co je na tom nazore odvazne. Mimochodom ked tu behali dinosary, jedny zo systemov upinacich pedalov bola rurka nasunuta na osku. a tam teda vole nebola ani tie dva stupne. ;)
12.03.2011 - 09:12:19
00
aby som nebol uplne OT, jazdim horske spdcka na cestaku, su oproti tomu cestne pedale velky prinos? oplati sa to, viem ze je to o tej "styčnej" ploche s pedalom, ale ze by to bol az taky rozdiel? diik

Ja som tiez niekolko rokov jazdil spd (horske, nie cestne) na cestaku a mozem povedat, ze rozdiel bol pri prvom sliapnuti. Pravdepodobne tam mala svoj podiel aj podrazka tretier, ale rozdiel v odozve na sliapnutie bol citelny.
12.03.2011 - 17:18:50
00
Turbi: ja by som bral Speedplay
13.03.2011 - 12:27:21
00
Trošku tu aj ja zafilozofujem. Mňe je ľúto, že na horské shimano pedále nie sú aj "pevné" kufre = bez výkyvu. Vadí mi to. Na cestnom jazdím po zlých skúsenostiach s akýmisi shimano cestnými kovovými kuframi (drahé a zasekávajúce sa) opäť starú plastovú klasiku = 3 skrutkové čierne kufre bez vôle (výkyvu) s pedálmi LOOK PP 396. Mne ten výkyv hovadsky vadí. :envy: Potrebujem mať pevnú nohu s pedálom.
15.03.2011 - 16:37:08
00
na ceste jazdím pevné a na MTB s výkyvom a nie je problém, takto mi to presne sedí

funkatron...hm, keby boli v rozumnej cene
16.03.2011 - 13:58:00
00
za 99€ sa daju kupit ...to uz nie je zla cena si myslim
29.03.2011 - 07:38:29
00
keyboard_arrow_up