frank lucas: tiež chcem ísť do tých Riči pedálov, ale skúšal som jednostranné shimano cestné verzie SPD, a nepáči sa mi ten spôsob zapínania. Zvykol som si na obojstrané SPD pedále a to otáčanie pedála pred zapínaním ma strašne štve. Cesťári máte na to nejaký patent?
13.07.2009 - 22:45:46
00
Pokiaľ je pedál o.k. - a jedno či cestný alebo MTB, tak by mal ostať v kolmej polohe, predná časť na vrchu, zadná časť dole. No a keď to vieš, tak len položíš špičku tretry na hranu pedála (no nie špičku, tak 2-3 cm od špičky...), posunieš tretru dopredu a si zacvaknutý. Na MTB tretrách ti môžu trochu zavadzať štuple, ale určite sa to robí obdobne.
13.07.2009 - 23:05:07
00
Na to nepotrebuješ patent. Dobré pedále sú vyvážene tak aby sa dali hneď nakopnúť.
13.07.2009 - 23:05:47
00
No, shimanacke PD-A530 a PD-A520 sa sa mi počas testov otáčali zapínacou stranou dolu, tak som mal pocit, že je to normálne a že sa tak správajú všetky.
13.07.2009 - 23:17:23
00
...ako vyzeráš v MTB tretrách na silničke?...


no ja dost cool.. ;)

a KUBI, kludne si ich kup a potom si ich popozeram.. 8) .. a hej - vsetky jednostranne pedale by mali ostavat vo vyssie popisanej polohe...

tak mi poradte lacne a lahke pedale hm? toto je 208g za par supov.. a keby som si mal vybrat origi cestne tak nejake rsx-ka...
14.07.2009 - 01:07:01
00
...rxs - volakedy nebezpecny vyrobok :mrgreen:

http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Jednotny-trh-EU/pedal-na-bicykel-Time-RXS-Ti-Carbon-Time-RXS-Carbon-Time-RXS-a-Time-RXE-zn-Time-povod-Francuzsk.soi
23.07.2009 - 13:47:33
00
Aj tak to bol nezmysel keďže sa ulomovala špička pedálu a upínací mechanizmus je kovový a v zadnej časti. Ničím iným kufor o pedál nedrží, takže riziko bolo max pri nacvaknutí a takýto pád nepovažujem za vyslovene nebezpečný.
24.07.2009 - 10:58:29
00
Chcel by som sa trochu posťažovať na nové kufre BBB/look/ s vôlou -+4,5° :?:
Občas ma pobolievali kolená nie moc ale predsa.Po laborovaní s posedom som usúdil,že to môžu spôsobovať kufre.Boli už dosť obdraté tak som rozmýšlal že si kúpim nové.Nedávno som v kopci roztrhol reťaz a tak som asi 2-3km šlapal pešo kým pre mňa prišiel syn,tak som kufre odrovnal nadobro. :@
Po preštudovaní všetkých cykl. for na tému pedále +kufre som sa rozhodol,že si zaobstarám tie červené s vôlou. Dnes som ich otestoval cca 40km no som z nich sklamaný.Tretra mi v pedáli chodí do strán až šucham kluku.Bál som sa aj postaviť v stúpani,vôbec som nemal žiadnu istotu a stabilitu. :n:
Preto sa chcem opýtať ak ich niekto jazdíte máte ten istý pocit alebo sa dá na to zvyknúť?
Inak s tými kolenami to možno funguje, ale chce to viac pojazdiť aby som to mohol potvrdiť.
11.04.2010 - 13:07:56
00
Jazdím ich, určitá vôľa je, ale nie je to také strašné. Možno bude chyba v pedáloch, alebo v kompatibilite. Mám pedále Look (staršie, Kéo vtedy ešte nevyrábali) a kupujem výhradne originálne kufre Look - už mám tretie-štvrté...

Just som sa bol pozrieť. Nacvaknutá tretra sa vo vodorovnej rovine môže vychýliť medzi krajnými polohami o 2-3 cm, merané na päte tretry, a na ten posun treba vynaložiť trochu sily, nie že tretra v pedále poletuje zľava do prava a späť. Na vycvaknutie z krajnej polohy treba vynaložiť výrazne väčšiu silu. Ak však chcem posunúť zacvaknutý kufor doprava-doľava (nie vytočiť), tak sa ani nepohne. Vo zvislej rovine (hore-dole) žiadna vôľa.
12.04.2010 - 19:08:38
00
Už som myslel,že na SK to nikdo nejazdí. :y:
Pýtal som sa aj českom fore a možno mi poradili. Mne sa zdalo,že tie nové kufre idú nejako ťažko vycvaknúť tak som povolil ten štelovací šrobik na nastavenie vypnutia. Možno bude chyba tam, dnes som to pritiahol naspäť ale nemám to ako vyskúšať-chčije :rain:
Za túto možnosť hovorí aj to,že lavá noha bola o 50% volnejšia ako pravá.
Po vyskúšaní dám vedieť.
12.04.2010 - 20:08:23
00
Počasie sa konečne umúdrilo :sun: tak som bol zas testnúť tie červené kufre. A je to OK boli iba volné tie nastavovacie šrobiky na pedáloch,asi som ich velmi povolil. :fubar:
A začína sa mi to páčiť s volnými kuframi a myslím, že ani nohy tak netrpia,nájdu si tu správnu polohu sami ;)
16.04.2010 - 12:43:43
00
Mam na MTB M520. Chcem zacat aj cestu, ale neviem ake pedale. Na novej ziletke vsak nie su pedale. Neviem ci aj na cestnom jazdit M520 alebo kupit TIME.
Hlavne sa chcem spytat na Shimano R540, nedozvedel som sa o nich tu, jazdi ich niekto, dobre su? Stoja cca 30€, viac by som nerad, este potom samozrejme tretry, ale tie si uz bejako vyberiem, vyskusam. Najradsej by som asi tie R540.
02.05.2010 - 15:51:17
00
na cestaku chces jazdit na mtb tretrach alebo mas cestne tretry?
02.05.2010 - 16:42:41
00
No ak aj na cestak M520 tak na tych, co mam cize MTB. Ak by som TIME akebo R540 tak by som kupil cestne tretry, tie by som si uz vedel vybrat. Hlavne neviem ako s tymi pedalmi.
02.05.2010 - 20:39:48
00
ja mam na cestaku 105-ové Shimaná pedále a som s nimi spokojný
02.05.2010 - 21:13:04
00
keyboard_arrow_up