Nevedel som kam stým tak som to šupol sem :

Musím vymeniť pravú kľuku ma vôľu v puzdre kde sa montuje pedál a stým asi neurobím nič mam tam karbónové kľuky FSA K- Force ??? Alebo sa to da nejako opraviť ???


Ak sa ti poškodil závit v kľuke a vykazuje loker skús niektorý z produktov Loctite. Ak je vôľa menšia použi prípravok na zaisťovanie skrutiek napr. 234. Aj je vôľa väčšia tak použi prostriedok na podlepovanie ložísk. Následná demontáž bude troška náročnejšia no ak by to nešlo stačí osku pedála mierne zohriať :).
23.09.2012 - 22:02:19
00
dem, napíš presne, kde máš tú vôľu. Či to vôbec bude možné odstrániť, pretože hliníkový závit (Al valček) je nalisovaný do karbónovej kľuky. Alebo si niekedy v minulosti nakrivo nasadil pedálu a nasilu dotiahol?
24.09.2012 - 07:58:50
00
ozivujem temu :) s novym bikom chcem nove pedale (doteraz som vozil MTB SPDcka). Uz o tom citam dost ale stale som nerozhodny - je tu niekto kto vyskusal viac znaciek a typov?
Mojim favoritom boli Time RXS (nekarbonove), za dobru cenu, lahke, nizke, avsak vraj dost "plavaju" co niektorym ludom nesedi (chcelo by to vyskusat). Na Look-y som najviac staznosti cital ohladom vrzgania, comu by som sa rad vyhol. Najistejsie je Shimano? Z hlinikovych by som asi bral racej 105ky oproti ultegram (5 ci kolko gramov rozdiel), ale docela sa mi vzhladom pacia karbonove ultegry, aj ked cena je tam uz dost vysoka... Da sa aspon v niektorych z nich nejak lepsie chodit? :) Byvam na 5. poschodi bez vytahu takze si musim bike pekne krasne znasat/vynasat vzdy ked niekam idem - toho sa bojim pri cestnych pedaloch asi najviac (prinajhorsom zbehnem v papuciach s tretrami v ruke, prezujem sa pri dverach a papuce hodim dakam dokuta vo vchode hh)
20.12.2012 - 17:46:47
00
pozorne som nečítal minulé príspevky :/ ale look keo :) drobnú vôlu majú takže si myslím že má skorej vôlu v pedále ako v závite na kľukách :)
20.12.2012 - 18:25:24
00
Ani v jednych kufroch sa nechodí dobre. Ja som mal Look keo a teraz SH 105. Za mňa SH a myslím, že aj viac vydržia-kufre. Majú take gumy možno preto.
Uf 5 poschodí v tretrách s bikom na pleci dobrá gymnastika :muscle:
Vlado ak máš tú moju karbonovú sedlovku v BA dones ju prosím ťa hodil by som ju na zimák.Vajco na to vždy zabudne.
20.12.2012 - 18:56:50
00
Pochodovanie po schodoch sa dá vyriešiť gumovými krytmi kufrov - mali by chrániť okraje kufrov pred obrúsením a ani by si nemal tak tancovať (šmýkať sa) na schodoch. Nemám však vyskúšané.

Po problémoch s kolenom, keď mi robilo tancovanie problémy, som pochodoval do/z druhého poschodia v šlapkách. Na spodnom schode som sa prezul, šlapky išli do schránky (našťastie dosť veľkej). Stav kolena sa zlepšil a tak opäť klepkám kuframi po schodoch. Ale je to len menšia polovica (paradox - menšia polovica...) tvojej cesty.
20.12.2012 - 20:33:47
00
Tie gumové kryty sa robia asi len na Keo a Speedplay
20.12.2012 - 21:01:26
00
Vedel by mi niekto poradiť aký je rozdiel medzi týmito novými Shimano pedálmi ( jasné mi je že je rozdiel vo váhe a o 20eur su 105 drahšie ) ?? Shimano PD R-550 carbon vs Shimano 105 PD 5700 carbon

http://www.suncycle.sk/sk/katalog/diely-cestne/pedale/23?id_vyrobcaFilter=5

http://www.shimano-lifestylegear.com/gl/fw/products/pedal/index.php
30.11.2013 - 13:38:12
00
tie 105tkove maju inu os ( ako na ultegre ) a musis ju dotahovat klucom. tie r-550 imbusakom. to bude zrejme aj ten rozdiel vo vahe
06.12.2013 - 08:47:17
01
Ahojte. Chcem sa spytat na skusenosti s takymito pedalmi:

http://www.spoke.cz/shimano-pd-t420-click--r/?gclid=CjwKEAjw5ZKiBRDhqa-Yjcml9kYSJABia-RnnNoZdky2Oj6EZC31K4kudJQVQR6Dwe5N_QIY3kx9dxoCY9fw_wcB
a
http://www.spoke.cz/shimano-deore-xt-pd-t780/

chcem nieco taketo na cestak. Viem, ze na cestak sa pouzivaju ine, ale nakolko este nemam skusenosti, chcem najskor nieco taketo. Dik za recnezie.
20.10.2014 - 17:40:03
00
Kúp 105ťky a naberaj skusenosti :)..
20.10.2014 - 18:57:25
00
zuzkazuzu: Pedale som nedavno riesila aj ja :)
Neviem, co presne tymi pedalmi sledujes... ak Ti ide o ten system Click'r, ktory sa ma lahsie zapinat a vypinat ako normalne SPD, tak s tym maju problemy lahki jazdci (tusim som niekde zachytila, ze pod 55 kg). Ja mam tieto http://www.suncycle.sk/sk/produkt/pedale-shimano-pd-a520/2942 a zo zaciatku si vyzadovali dost vela sily, ale behom casu sa rozchodili.

Cestnych naslapnych by som sa nebala, cestne kufre sa maju vdaka svojej velkosti a tvaru jednoduchsie zacvakavat ako horske SPD... ja som sa najprv vobec nevedela trafit :D Horske SPD som uprednostnila pred cestnymi z toho dovodu, ze v MTB tretrach sa lahsie chodi.

Kazdopadne naslapne pedale (ci uz cestne, alebo MTB) si zadovaz a cim skor s nimi zacni. Tiez som mala pred nimi respekt, ale su obrovskou pomocou pri jazde a zvysuju aj bezpecnost. Tip, ktory pomohol mne: daj si bicykel do dveri, vies sa tak pridrziavat zarubni a mozes sa zapinat a vypinat do aleluja ;)
26.10.2014 - 02:00:53
01
Ahoj Zuzka...neviem síce, prečo chceš ísť do MTB pedálov na cestak, ale je pravda, že uvedené MTB su viacučelové. Takže na danom biku môžeš jazdit aj s obyč obuvou. MTB pedále sa budu dat určite nastavit na ovela nižsiu silu vypnutia ako na ROAD pedáloch (čo mne osobne nevyhovuje). Prenos sily na pedál ale bude tiež o dost horší ako pri klasických road pedáloch.
26.10.2014 - 10:46:04
00
Kludne do tych SPD chod. Ja som ich na cestaku mal asi 2 roky a ziaden problem. Potom som z rozmaru kupil cestne TIME ale nejaku vyraznu zmenu v prenose sily o ktorej sa tu hovorieva, som nezaznamenal. Ked je rovnako tvrda podrazka, nevidim nato dovod. Navyse tie SPD som zapol aj ked som nechcel a s cestnymi sa niekedy trapim aj niekolko sekund. A to mam 90+kg takze v tom problem nebude.
26.10.2014 - 16:19:32
00
Dakujem za odpovede. Nakolko su viacucelove, asi do nich pojdem. Proste sa mi pozdavaju viac ako klasicke cestne.
26.10.2014 - 20:56:16
01
keyboard_arrow_up