Ahojte,
ak je na kolese plast 700x25c , mozem dat na rafik aj plast 700x23 ?
Dik
24.12.2011 - 09:39:39
00
Ano.
24.12.2011 - 09:55:53
00
Bude len uzsi
30.12.2011 - 10:17:17
00
Je to veľký rozdiel v komforte pri 23 na 25 mm ??? Mám na cesťáku 23 mm , ale na jarné jazdenie chcem nahodiť nejaké 25 mm kôli tomu prekliatemu posypovému štrku. Bude to poznať alebo to bude len minimálny rozdiel ktorý ani nepocítim ??
30.12.2011 - 17:00:17
00
Radsej si pozri taky, co ma zlepsenu ochranu proti defektu. Napriklad Continental s duraskin upravou.
Napriklad Continental GatorSkin.
30.12.2011 - 17:52:49
00
Je to veľký rozdiel v komforte pri 23 na 25 mm ??? Mám na cesťáku 23 mm , ale na jarné jazdenie chcem nahodiť nejaké 25 mm kôli tomu prekliatemu posypovému štrku. Bude to poznať alebo to bude len minimálny rozdiel ktorý ani nepocítim ??
Čím širšie, tým skôr pichneš... Jazdím 21 mm galusky, nabúchm do nich 8-10 barov a kamienky ustreľujú. AK chceš komfort, tak si kúp hojdačku a vozkaj sa po lese, prípadne sa môžeš pohojdať pred TV počas prenosu z nejakých pretekov.
30.12.2011 - 19:43:16
10
njn poznam velmi dobre ten strk hlavne smerom na podbanske po jari , proste je tam suvisla vrstva tam sa taky plast naroby tak ci tak , inak predstav si take miniaturne pyramidky tie moc neustrelia a od takych tu dostavame slus defekty pozehnane , skus radsej nejake co zdrzia aj nejaky ten pripinacik mal som take micheliny myslim ze lithiony sa volaju , po troch rokoch dosluhuju guma sa zacina v malom mrvit :(
30.12.2011 - 20:03:47
00
Čím širšie, tým skôr pichneš... Jazdím 21 mm galusky, nabúchm do nich 8-10 barov a kamienky ustreľujú. AK chceš komfort, tak si kúp hojdačku a vozkaj sa po lese, prípadne sa môžeš pohojdať pred TV počas prenosu z nejakých pretekov.


Hojdačku ???? :D :D O hojdačke som ani v slabej chvílke neuvažoval :shake: , čo by som s tým pre boha robil ?? Naháňal veveričky ?? Zdvihy,tlmiče a iné veci...to ide totálne mimo mňa :shake: , keďže ja z asfaltu nikdy nezídem.

janosik

Od LM po Kráľovu Lehotu je to aj momentálne OK, ale odtiaľ smerom na Východnú a vyššie je to bieda. A to Podbanské presne ako píšeš....štyri vyjazdené pruhy kde je asfalt a ostatok piesok a štrk. Ale nevadí, jazdiť treba aj v takom, len je dobré ak si to človek trochu spríjemní do doby keď budú cesty pozametané alebo ten štrk autá nevyjazdia.
30.12.2011 - 22:01:08
00
Joko, však poraď chalanovi niečo normálne a nerealizuj si tu svoju averziu voči batôžkárom.
30.12.2011 - 23:13:19
00
Daj si 25 budú pohodlnejšie. Odolnosť závisí od prevedenia. Úzke galusky sú použitelné na cestách s kvalitnejším povrchom na bežné vozenie určite 23-25.
30.12.2011 - 23:18:37
00
Joko, však poraď chalanovi niečo normálne a nerealizuj si tu svoju averziu voči batôžkárom.
Hm, prvý deň na fóre, druhý príspevok a už ma odhalila! Neuveriteľné...
Ozaj, galusky sú podľa teba nenormálne?
01.01.2012 - 19:12:36
00
njn problem sme tu uz natienili , proste viem co chce winter dosiahnut ale mu nedokazem poradit inak ako nepriestrelne plaste kedze na galusky asi nema rafik ,lenze to je iba jedna strana veci , dalej tu mame kralovstvo dier a vytlkov (po zime priamo risu ) a tam asi uz ani nepriestrelny plast nepomoze , da sa ten 25mm siroky plast pouzit aspon na tie vymole ? myslim ako ze nesekne dusu ? (za predpokladu ze je nahustena na tlak co je pisany na plasti)
01.01.2012 - 22:17:58
00
Joko, stačí si prečítať 10 min fórum a hneď sú niektorí odhalení čo sú zač. :-)
Galuska je podľa mňa pre bežných hobíkov iba snobistická otrava. Nosiť rezervnú galusku omotanú okolo krku ako V. Ružička alebo H. Fantozi, zmotanú pod sedadlom alebo v odrezanej fľaši, prípadne natlačenú vo vrecku dresu len aby som všetkým dokazovala, že som king a jazdím to čo profíci - ďakujem nemusím. Poriadna galuska pod 50 € nie je a podľa posledných testov mali špičkové plášte (pod 50 €) lepší valivý odpor ako špičkové galusky (nad 50€). Dokonca boli odolnejšie aj proti prepichnutiu.
Ak sú tie cesty po ktorých chce filini jazdiť skutočne zlé, tak nech pouvažuje aj o kvalitných 28 mm plášťoch. Tie plášte v skutočnosti nie sú až 28 mm široké , ale hlavne sú výrazne vyššie ako 23 a 25. Je teda menšie riziko prerazenia duše alebo seknutia ráfiku. 28mm treba zobrať ale fakt tie lepšie, pretože v prípade lacnejších môžu mať aj 500g a to je už cítiť.
01.01.2012 - 22:44:19
00
hmmm , biba, znie to tak dievcensky :D parada! prave mi odchadzaju stare michelinky (doslova sa zacinaju mrvit) tak reku sprobujem nieco ine (mozno horsie:) ) ale tie 28mm su zaujimave vies dat aj nejake typy na lepsejsie 28-ckove plaste ? inak co by sa doporucovalo na mokry asfalt kedze v lete nam nejako moc prsi a preteky su prevazne na vode ?
01.01.2012 - 23:44:51
00
Tiež mám skúsenosť,že dobre nafúkané plášte sú voči defektom odolnejšie,ja fúkam na hornú hranicu vyznačenú na plášti a zadný o pol atm viac a defekty sa mi myslím vyhýbajú. :y:
Akurát na Silvestra som mal smolu hneď po výjazde sa mi zdalo, že mám zadnú mäkšiu tak som ju u príbuzných dofúkol. Po asi 15km a vyšľapaní kopčeka, ktorý som minule musel vyjsť pešo kvôli poľadovici. Ten bol tento raz poriadne posypaný drťou, som bol zasa na ráfe. Dufúkol som ale o chvíľu zasa prázdna, tak som musel meniť dušu.Ohromná vec keď je všetko mokré a špinavé :tmi:
Takže ak platí: "výnimka potvrdzuje pravidlo" tiež odporúčam riadne fúkať! ;)
02.01.2012 - 15:46:09
00
keyboard_arrow_up