caute ked sa uz blizi trenazerova sezona,

mam tento bike ale bez komponentov : https://eshop.merida.sk/road-carbon-se-20-cerveno-biely_d9364.html#prettyPhoto

vedel by mi niekto tu poradit co dokupit aby som mohol na nom trenovat na trenazeri?

na zadnom kolese je daka shimano kazeta/pripadne mam este sram nx kazetu na trenazeri po mtb riaditka by som dal vklude dake rovne ako na mtb

daco som kukal ale absolutne sa nevyznam co presne pozerat, rozpocet mi je viacmenej jedno ale snad nie moc kedze je to len na par mesiacov dokym nebudu skialpy atd...

PS: trenazer je tacx neo 2t
27.09.2021 - 22:13:44
00
Idealne by bolo definovat co je to bez komponentov ? Fotka ? Mas len ram ci ? Na ten trenazer potrebujes komplet bajk - jedine co nepotrebujes je zadne koleso a brzdy (teoreticky ani predne ale nepodme do extremov). Idealne by bolo kebyze vies aspon kolko rychlosti ma ta kazeta. Mtb kazetu teoreticky pouzit mozes ale pre zjednodusenie povedzme ze nie.
Ale ako pisem na zaciatku potrebujes komplet bajk (bez zadneho kolesa a brzd) ak chces na tom normalne jazdit - radenie, presmyk, kluky, retaz, kazeta, salter - ak si to chces ulahcit tak kupit to iste ako na tom bajku je v popise (pripadne lacnejsie komponenty).
28.09.2021 - 08:41:08
00
aha prepac, mam len ram, vidlicu a kolesa bez plastov a dusi, momentalne je cely ram a vidla bez farby, davnejsie som chcel spravit z toho fixie ale nikdy osm sa k tomu nedostal vklude to moze byt na jeden prevod, minuly rok som na mtb jazdil par treningov a samo si kladlo odpor tak nieje treba pre mna aby to radilo
povodne som mal toto vo vybere:
stred - https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/force-bsa-68mm-zapuzdrena-os-stvorhran-cierna.html
kluky - https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kluky-a-prevodniky/cestne/force-kluky-road-c9-5-al-53--39z-175-mm-2x9.html
a hociaku hg kazetu predstavec a volant absolutne netusim a celkovo sa momentalne tie "lacne" komponenty tazko zhanaju a netusim do akej mieri su navzajom kompatibilne
ta na kolese uz bude dost zjazdena a tento bike bude uz len na trenazer zlozeny, nemam v plane ho pouzivat uz na cesty
28.09.2021 - 13:02:44
00
Uprimne, a to teraz vazne nemyslim v zlom, nerozumiem na co potom chces slapat na trenazeri. Nechces to radsej vymenit za beh, chodzu alebo cokolvek ine kym prejdes na skialp ? To ako chces vecer tocit nohami na jednom prevode pri telke ? Mna akoze cestak, treningy, watty a zwift celkom (relativne) bavia a vyuzivam vsetky vydobytky doby ktore indoor prinasa napriek tomu to povazujem stale za nutne nudne zlo. Slapat na fixke po veceroch len nech nieco robim (a este do toho musim nieco investovat) to by som sa fakt radsej isiel prejst...ale ano takto ti stacia kluky, stred, kazeta, retaz, predstavec, rajdy akekolvek , a predne koleso - podla mna ani plast nepotrebujes ked budes sediet a nebudes slapat v stoji a sedlovka a sedlo. Rozmery fakt netusim - idealne zobrat ram niekam do priatelskeho obchodu a spytat sa ci nemaju nieco stare za par eur.
28.09.2021 - 19:39:22
00
Alebo nechces radsej kupit rotoped na bazosi ? Vyjde ta to lacnejsie, spravi ti to lepsiu sluzbu (mozes menit odpor) a nebudes opotrebovavat jeden z naj trenazerov na trhu. Fakt to nemyslim ironicky.
28.09.2021 - 19:42:51
00
to akoze mam predat trenazer, ktory pouzivam uz dlho len bike na ktorom som ho drel sa predal? :D
29.09.2021 - 17:31:12
00
O predavani trenazera som nikde nic nepisal...
29.09.2021 - 18:12:40
00
skor nechapem naco mam kupit rotoped a nehat super trenazer len tak bokom :D, tu sme trosku odbehli od temy a rad by som uz aspon vedel co cca mi treba aby som mohol pojazdit, pripadne by som nehal v predu jedno pilu a vzadu radenie ak je to taky problem, osobne mi to je jedno, len nech to slape :D
04.10.2021 - 19:20:56
00
Skús prehľadať tému darujem, či sa popýtať ľudí. Chalani čo jazdia majú väčšinou plnú pivnicu starých jazdených dielov, za ktoré by sa hanbili pýtať prachy, ale na takomto trenažéri by sa to uživilo, keďže Tebe asi bude jedno, aký predstavec, rajdy, či kľuky tam pôjdu. Ja sám by som mal hádam všetko okrem sedlovky, bohužiaľ poštovné by vyšlo hodne draho. Komponenty ako písal Jammin, akurát asi ešte chýba prehadzovacka, inak bude behať reťaz hore dolu po jazere. Radenie netreba, bude stačiť skrutkou nastaviť jeden prevod.
17.12.2021 - 00:20:33
00
keyboard_arrow_up