Uz zajtra sa zacinaju Majstrovstva SR a CR v cestne cyklistike a mna pri prezerani startovej listiny napada zopar otazok, ktore by mi hadam vedel niekto vysvetlit. Konkretne sa jedna o zavod jednotlivcov, kde startuju take mena ako Peto Sagan, Roman Kreuziger, Peto Velits, Stybar atd. Nazov discipliny je zavod jednotlivcov, ale chalani su zaroven z profi-timov a som zvedavy, ci sa da predpokladat (resp. ci je vobec dovolena) nejaka timova taktika. Takisto predpokladam, ze je naivne si mysliet, ze ak to nie je zakazane, bratia nepomozu svojim hviezdnym surodencom.

Dalsia vec, co ma zaujima, je ci sa to z hladiska vyhlasovania beru tieto majstrovstva ako dve rozdielne preteky a teda Sagana s Kreuzigerom iba zaujima, aby boli majstrami svojej krajiny, alebo je aj nejaka ina motivacia porazit toho druheho (nejake body alebo hocico ine, okrem tuzby vyhravat :) ) .

No a ked som uz zalozil temu s takym nazvom, pripajam aspon linky na oficialnu stranku
http://msrpuchov2012.originals.sk/
a informacny bulletin
http://msrpuchov2012.originals.sk/sites/msr/files/files/reklama/Majstrovstva_CZ_SK_Bulletin_2012_www.pdf
19.06.2012 - 01:14:20
00
tak nie je to prvý raz, samozrejme, že hrá rolu tímová taktika...samotné preteky sú v réžii českých jazdcov, pretože ich je v balíku viac, takže ak nastúpi PS, českí pretekári sa moc o jeho stíhanie nepretrhnú, pretože si idú svoj majstrák...tak to bolo aj minulý rok...
19.06.2012 - 06:08:33
00
tak domrvena stranka,ze to svet nevidel,Matus Jancik to asi robi 1x :D
kua to nevedeli dat trat cez pol slovenska,ale tocit sa 10x ako madar v kukurici?
preco Sagan nejde casovku,alebo zle vidim,ci to je casovka jednotlivcov


edit:/aha jednotlivci


Naposledy upravil canopus dňa 19.06.2012 - 09:50:27, celkovo upravené 3 krát.

19.06.2012 - 09:25:07
00
to som nepochopil ani ja, preco sa tu budu vrtiet. Povodne sa malo ist z PU do PB a spat, teraz absolvuju vlastne 4x usek medzi PU a Udicou. Som zvedavy ako to bude riesene na trati aby sa tam nepozrazali.
19.06.2012 - 09:30:28
00
a prečo by mal ist Sagan časovku? načo by to bolo dobré?
19.06.2012 - 09:46:27
00
Majstrak sa vzdy jazdi na okruhu, tak ako aj MS. Okruh sa da uzavriet, je divacky atraktivnejsi, atd.
Pre cechov to bude nominacka na Olympiadu, kontinentalne timy sa budu s presilou snazit porazit profikov, Velits bude chciet doma vyhrat, Sagan chce vzdy vyhrat vsetko... bude to masaker.
19.06.2012 - 10:25:52
00
Katko, toto je prave to, co nerozumiem. Pises, ze rolu hra timova taktika, ale zaroven, ze si Cesi pojdu svoj vlastny majstrak. Mohol by si to trochu rozviest, pretoze prave pritomnostou profi timov, si to trochu potireci, kedze Omega-Pharma-Quickstep ma sloovenskych aj ceskych jazdcov. Je teoreticky mozne, ze by Rabon so Stybarom pracovali na Velitsa? Alebo urcite pojdu na vlastne triko?
19.06.2012 - 10:51:31
00
ako v nejakom momente by spolupracovať mohli ale čo budu mať oni z toho že Peťo bude majstrom SR...pre nich je prednejší predsa ich vlastný titul...ale tých kombinácii je veľa...ako to naozaj bude sa uvidí až na trati...
19.06.2012 - 11:00:42
00
Ved prave popis tych najpravdepodobnejsich kombinacii so kratkym vysvetlenim by ma zaujimal. Chapem, ze to nie je odpoved, ktora sa da napisat za par minut, ale myslim, ze je to velmi zaujimava tema. Ja si viem predstavit samotne kombinacie, ale nemam skusenosti zohladnit, ktora je pravdepodobnejsia. Netusim napr, aku cenu ma pre profitim, ked je jazdec majstrom krajiny. Tj, ci ma Omega-Pharma-Quickstep nejaky dovod nutit spolupracovat svojich jazdcov na ukor ich vlastnych ambicii a pod. A o tomto by som sa rad dozvedel. Ved uvidim, mozno bude mat Joko chut sa k tomu vyjadrit, ak nie, nevadi. :-)
19.06.2012 - 12:35:31
00
no len je trošku rozdiel keď sa ide majstrák dvoch krajín v rámci jedného závodu...to je dosť rarita...logicky keby sa to šlo samostatne tak spolupracujú...ale čí titul má väčšiu hodnotu, slovenský či český? lebo keď nastúpi Velits, Česi v balíku sa nebudú trhať...
19.06.2012 - 13:57:19
00
Ak som to správne pochopil, tak štart bude v PU a potom tých 10 okruhov budú točiť v tej spodnej časti cez Lednické Rovne? Alebo aj cez PU?
19.06.2012 - 18:26:57
00
Ak som to správne pochopil, tak štart bude v PU a potom tých 10 okruhov budú točiť v tej spodnej časti cez Lednické Rovne? Alebo aj cez PU?

iba spodok
19.06.2012 - 20:19:40
00
kde na tejto trati by ste šli na flašky? :) :)
19.06.2012 - 20:34:47
00
Ďakujem. A ešte jedna otázka pre tých, ktorí to poznáte...kde je dobrý stupáčik resp. miesto zaujímavé pre diváka....
19.06.2012 - 21:22:03
00
Po dohode z organizátormi podujatia spoločnosť Videocom Štancel z Kežmarku a časomeračská skupina Sport Timing Slovakia , zabezpečí priame vysielanie obrazu a výsledkov na velkoplošnej obrazovke v cieli meste Púchov na námestí slobody počas časoviek 20.-21.6.2012 a v obci Lednické Rovné v cieli pretekov jednotlivcov 23.-24.6.2012, ako aj v satelitnej televízii CETV a na internete v spolupráci so Slovak Sport.tv

http://www.msrpuchov2012.originals.sk/clanok/timing1
19.06.2012 - 22:39:50
00
keyboard_arrow_up