Nitriansky Cyklomaratón

15.08.2015
Preteky jednotlivcov
Neverice (Slovensko)

Výsledky
Táto téma je pozvánkou pre všetkých záujemcov o cestnú cyklistiku. Podrobné informácie o tejto akcii nájdete tu: http://cknitra.sk/
08.07.2015 - 14:01:07
00
Zdravím, Ako to robíte s vodou na takýchto pretekoch v týchto teplách? Určite nezosadnete a nezastavíte na občerstvovačke aby ste "dotankovali" však by mi ušiel potom balík a už by som sa nedotiahol :/
19.07.2015 - 21:32:37
00
na normalnych pretekoch podavaju reklamne bidony s vodou, ktore si za jazdy vezmes :) ale ci to funguje aj tuna...
19.07.2015 - 21:41:36
00
na normalnych pretekoch podavaju reklamne bidony s vodou, ktore si za jazdy vezmes :) ale ci to funguje aj tuna...


uvidíme však, ale nemám problém 6 fliaš vypiť :D
19.07.2015 - 21:53:35
00
tak na CZ/SK maratónoch som to nezažil ešte, väčšinou ti tak kelímok podajú, ak vôbec podajú, inak musíš zastaviť ak chceš vodu. aj preto, ak je možnosť výberu trasy, tak idem radšej krátku, kde sa dá vydržať s vlastnou zásobou vody. ďalšie riešenie je mať mechaničák, ale tak to je dosť investícia navyše. ešte je možnosť mať niekoho na bufete, kt. ti podá vodu, ideálne na kopci.
19.07.2015 - 22:01:45
00
hej, ked ti to nepoda organizator, tak kludne bidony niekto pri trati :)
inak mechanicaky na "preteky okolo hnoja" (teda hocico amaterske) je podla mna cista blbost a hranie si s bezpecnostou ucastnikov, dufam ze to v propoziciach byva zakazane (tuna hej)
19.07.2015 - 22:29:02
00
práveže nie je a je to presne ako píšeš, plašák v mechaničáku je oveľa horší ako plašák na bicykli. na sereď maratóne to bolo úžasné, boli sme prvá asi 30 členná skupina a mechaničák išiel podávať vodu štýlom, že sa medzi nás vytrúbil a pod. také niečo že sa občerstvuje až za autom rozhodcu nehrozí.
19.07.2015 - 22:33:17
00
Tak mechaničák sám o sebe nie je problém, keď sa ľudia správajú rozumne....ako za volantom, tak aj tí okolo nich na bikoch, lebo je fakt že aj tak ideme za otvorenej premávky, s autami na trati sa stretneme tak či onak...... Ale vodu tu asi nikto z organizátorov v bidonoch podavať nebude :-). Aj keď stretla som sa už aj s takými vymoženosťami. 2 roky dozadu som tu veru na každej občerstvovačke zastavila a brala si vodu :-D.
20.07.2015 - 11:58:35
00
Tak mechaničák sám o sebe nie je problém, keď sa ľudia správajú rozumne....ako za volantom, tak aj tí okolo nich na bikoch, lebo je fakt že aj tak ideme za otvorenej premávky, s autami na trati sa stretneme tak či onak...... Ale vodu tu asi nikto z organizátorov v bidonoch podavať nebude :-). Aj keď stretla som sa už aj s takými vymoženosťami. 2 roky dozadu som tu veru na každej občerstvovačke zastavila a brala si vodu :-D.


A teraz už nezastavuješ pre vodu? :D
20.07.2015 - 12:03:14
00
tak popravde minulý rok som mohla mať mechaničák, ale nechala som ho priateľovi :-D a nepamätám sa, ako som to ja prežila :-D väčšinou chodím trasy, kde si vystačím s 2 fľašami...na dlhšie preteky, ako Tatrytour, sa snažím vybaviť si mechaničák....aj kvôli vode, aj keby sa niečo stane....ale bola som aj Tatrytour bez podpory a tiež sme všade zastavovali :-D
20.07.2015 - 12:24:14
00
hej, ale ked si 200 ludi vybavi 200 mechanicakov tak to bude neskutocny horror, preto je ovela rozumnejsie zakazat to vsetkym, teda ak sa bavime o amaterskych pretekoch kvazi bez teamov :)
20.07.2015 - 15:40:26
00
taký extrém ja málo pravdepodobný, obyčajne je tam tých mechaničákov tak okolo 10. ale stačí jeden blbec čo nepozná pravidlá a vzniká úplne zbytočne veľa nebezpečných situácií.. takže súhlasím, že na pretekoch tohto druhu by to malo byť zakázané, obzvlášť keď to tak máte aj na západe, ale u nás sa klasicky čaká na nejaké nešťastie... , až potom sa robia opatrenia
20.07.2015 - 16:00:52
00
možno by stačilo, keby sprevádzajú cyklisti.....lebo sa navzájom poznáme, na majstrákoch napríklad mali obmedzený počet mechanických áut, a tiež ho nemohol šoférovať hocikto.....
20.07.2015 - 17:18:14
00
no veď jasné, možno by stačilo pravidlo, že šofér mechaničáku musí byť držiteľom licencie, i keď tú môže mať tiež hocikto, ale trochu by sa to nebezpečenstvo eliminovalo.
20.07.2015 - 17:26:12
00
keyboard_arrow_up