Nad týmto som sa zamýšľal aj ja. Kedy to bude ešte Čechov baviť robiť to spoločne. Dôvod by som nevidel ani tak v ukončení kariéry PS ako magneta majstrákov, ale skôr atraktivitu pripraveného okruhu, kvalitu usporiadateľa a v konečnom merítku aj schopnosť kvalitného živého prenosu. Mám z toho pocit, že tento rok nezlyhal iba Sagan, ale aj SZC.
27.06.2023 - 22:51:26
02
No neviem. Ja si pamätám aj otrasný prenos z ČR... Ale možno sa mýlim...
28.06.2023 - 05:53:50
02
kazdopadne ked to porovnate s prenosmi na majstrakoch inde v europe tak toto nase vyzera jak tocene na kalkulacke
28.06.2023 - 08:18:21
02
Hack3r napísal:
kazdopadne ked to porovnate s prenosmi na majstrakoch inde v europe tak toto nase vyzera jak tocene na kalkulacke

K tomu to smeruje. Majstráky budeme robiť sólo, živý prenos sa nebude robiť a športové spravodajstvo RTVS si posťahuje z fónov divákov videá z trate a zostrihá do večerného spravodajstva.
28.06.2023 - 08:47:22
04
Tento pohľad od fotografov sme tu tuším ešte nemali.
https://www.youtube.com/watch?v=60eEmahHuXY
28.06.2023 - 12:46:08
00
Len tak niečo...
Pri špurte na prémiách a v cieli je zakázané " Vybočenie zo zvolenej línie, ktorá bráni alebo ohrozuje iného pretekára..." - podľa toho, čo som videl, Štoček si zvolil líniu ešte keď bol Sagan za ním možno o dva metre a z tejto línie nevybočil. Sagan sa tlačil tam, kde nemal miesto na pretlačenie sa.

Potvrdili sa mi slová Lubora Tesařa z niektorého rozhovoru, za ktoré by ho niektorí useri tohto webu najradšej postavili k múru: "Sagan jezdí jak prase".

Škoda, že nedal komentár gaučový expert - ten by Saganovi možno poradil to, čo poradil Cavendishovi, keď ho na TdF Sagan poslal do zábran - (Sagan) mal pribrzdiť.
28.06.2023 - 16:42:56
00
No myslím , že budici rok bude len zostrih. A Dukla sa konečne dočká titulu .
28.06.2023 - 17:31:32
00
JoKo napísal:
Potvrdili sa mi slová Lubora Tesařa z niektorého rozhovoru, za ktoré by ho niektorí useri tohto webu najradšej postavili k múru: "Sagan jezdí jak prase".

A nie len to , ešte k tomu je aj opilec https://sportnet.sme.sk/spravy/cyklistika-peter-sagan-opity-monako-podmienka-zadrzany-vodicsky-preukaz/
28.06.2023 - 18:25:04
00
Pohľad zhora by bol zrejme najlepší....
28.06.2023 - 18:31:20
02
hmmm... hodnotím to asi tak, že sa tu skombinoval kopec špatných rozhodnutí, ako usporiadateľov, tak jednotlivých jazdcov... v kombinácii so Saganovým spôsobom šprintovania, sa stalo, čo sa stalo...

situácia sa už relatívne ukľudnila, počkal som si, čo kto, ako zanalyzuje, skomentuje, vysvetlí... samé teórie, ale nikto si nedal ani tú robotu, porovnať obraz s obrazom... stále len išiel šikmo, nešiel šikmo, pohľad zhora, pohľad zdola... no a tak...

skúsim za seba, také malé zhrnutie:

vychádzam z tohoto videa, tam je to snáď najlepšie vidno, aj spomalene...

https://www.facebook.com/watch/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&mibextid=YCRy0i&v=284600077470196

zevrubný popis vesnice a Doroty Máchalové (analýza cieľového prostredia):

- cieľ je umiestnený cca 75 m za zákrutou (už to samo o sebe je podľa mňa kravina na n-tú) - jazdci to pri 60 kmh rýchlosti prešli za cca 5 sekúnd...
- 1/3 vozovky na pravo cca 10 m za cieľom zaberajú novinári/fotografi, a stoja aj na ľavej strane (ďaľšia kravina usporiadateľa) - video 0:10
- začiatok šprintu, Štoček je za zadným kolesom českého majstra a je úplne vľavo pri mantineloch, Sagan je možno v polovici jeho bicykla, podľa tieňa, ťakžo určiť... - video 0:40 (do cieľa zostáva asi 30-40 metrov)
- Štoček na ca 30-40 m postupne vybočil zo svojho smeru viac ako 1 meter (cieľová rovinka 0:47 na videu), a spravil aj malú vlnku tesne pred cieľom, popri tom ako išiel neustále do strany na tých cca 30 metroch (to nebol žiadny 300 m šprint), a tam začala aj pádová situácia...
-v tom čase bol český majster už asi 2 metre pred trojicou Štoček Sagan Bittner, čiže nebol žiadny dôvod, aby Štoček išiel do strany, tak ako išiel... na trase 30-40 metrov

záver rozhodcov - všetko bolo v poriadku... (ktovie ako to bolo v zákulisí... )
za mňa, vybočenie z priamej dráhy šprintu - pravidlá UCI o šprinte uvedené o pár príspevkov vyššie, bez toho aby na to bol zjavný dôvod, Štoček sa nikomu nevyhýbal, ani nevychádzal z háku... (okrem toho, že by som chcel niekoho zablokovať a tak vyhrať...)

skúsil som spraviť porovnávaciu fotku z tohoto záberu, aj som to trošku upravil, aby sa to zrovnalo do jednej línie... kamera zoomovala... neviem, ale ja tam žiadne rapídne vybočenie fakt "nevidím" ;-) priamo tam šiel len jeden...

takže záver si musí urobiť každý sám... také typicky slovenskuô riešenie, ani koza, ani vlk... iba taká ľahká pachuť zostala...

tak či onak, celé zle, takto týždeň pred Le Tour...

Prílohy:

cielova rovinka.png
cielova rovinka.png 177.5 KiB thumb_up0thumb_down

29.06.2023 - 08:34:00
03
Možno , že keď mladi vlci cítia že alfa samec už nie je taký silný tak si dovolia . Aj Sagan bol kedysi mlady vlk ale nepamätám že by niekoho zhodil alebo robil vlny za mlady. Tak ci tak ohľadom jeho extempore na skútri by bolo fajn keby sa otriasol a skúsil sa dostať do psychickej a fyzickej formy čo naj.
29.06.2023 - 14:37:27
01
mitocross napísal:
Presne tak. Sagan vedel, ze musi Stoceka prespurtovat (a nie preburat) , a ked ho Matus zatvaral, mohol k predbehnutiu len vybocit dalej. Tam si ale Bittner siel svoje 'jedu rovne' a kaslal na nejake uhnutie z kolegiality. Mohol uhnut, ale nemusel. Sagan bol v blbej pozicii, ktora sa mu uz velakrat vypomstila, najma v poslednych rokoch. Za normalnych okolnosti ci v starych časoch, by bol za horami dolami. Stocek vyhral tak, ako sa aktualne casto v spurtoch vyhrava. Sikovne si spravil poziciu a spravil co bolo treba, aby sa pred neho potom Peter nedostal. Zavrel to.


Štoček podľa pravidiel špurtoval nebezpečne kedže na posledných 200 metroch nedržal priamu líniu a spôsobil tým pád, Sagan urobil jedinú chybu - že to neuhral na fodbalistu ale po páde sa hned sa postavil a odišiel preč ako by sa nič nestalo :D Štoček by bol za nebezpečný špurt ktorým spôsobil pád relegovaný a Sagan by mal titul, rozhodovanie špurtov je čoraz viac benevolentné a subjektívne a ľudia si na to bohužial zvykajú, potom riešia nepodstatné veci - nie kto spôsobil pád ale kto kde zavadil tretrou, ... vidno to aj na terajšej TDF, Philipsen zavrie Grmaya na bariéru a všetko je ok, MVDP krížnou jzdou pred páskou takmer pošle k zemi WVAerta a všetko je ok, Pedersen vystrčí lakeť a všetko je ok, ... co by v minulosti ok nebolo
09.07.2023 - 12:31:50
01
Hosť napísal:
Postřehy z republikového šampionátu v Tlmačích

Saganova arogance
Chování Petra Sagana po skončení závodu bylo nejhorším momentem celého šampionátu. Sagan neodhal správně dojezd. Šel do závěrečného spurtu ze špatné pozice, nechal jet rychleji pravou stranu a toho využili Vacek a Štoček. A nesmyslně najel do Bitnera, když už prostě neměl prostor kudy předjíždět. Závod by nevyhrál, nevyhrál by pravděpodobně ani slovenský titul. Štoček sice trochu zavíral stopu, ale ne vlnou, jel rovně. A sprinter, když je na špatné pozici a nemá kudy projet dopředu, i kdyby byl dvakrát rychlejší, tak prostě prohrál, protože nemá kudy projet. Byla to pouze Saganova chyba. Pád na cílové pásce zavinil Sagan. Tečka.
I to následné extempore si mohl s nadhledem odpustit. Ohrozil dojíždějící závodníky, nadával Pavlu Bittnerovi, kterého přitom sám shodil a následně nepodal ruku na stupních vítězů Štočkovi a vyčinil i jemu. Závodník s tolika úspěchy na největších závodech světa by se nemusel chovat tak arogantně na domácím šampionátu.

A jak dlouho společně?
Pořádáme společné šampionáty střídavě, jednou na Slovensku, druhý rok u nás. Nejsem si jistý sportovním přínosem, v posledních letech byla pochopitelně marketingovým přínosem účast světové hvězdy Petra Sagana, ale ta letos skončila. V kontextu se společným šampionátem jsem před nějakou dobou napsal, že "rozvod" nastane v případě odlišných sponzorů českého a slovenského svazu cyklistiky. Letos k tomu už částečně došlo, i když oba svazy mají za partnery automobilku Škoda, tak pořadatel tady dal prostor i Mercedesu. To se asi líbit v budoucnu nebude. A já osobně jsem pro samostatné šampionáty, ze sportovního hlediska je to lepší. Dva šampionáty v jednom jsou prostě až moc divné.

https://www.roadcycling.cz/clanek/postrehy-z-republikoveho-sampionatu-v-tlmacich



,,Štoček sice trochu zavíral stopu, ale ne vlnou, jel rovně. :fubar:

a keby šiel podľa pravidiel trochu viac rovne tak nespôsobí pád a ty by si nevypisoval také subjektívne chobotiny

ľudia sú hlúpe hyeny, Saganovej popularity, ... už majú plné zuby tak im príde vhod ked ho niekto pošle k zemi, ako niekedy ukončili Mercxa, ...
09.07.2023 - 12:51:19
02
keyboard_arrow_up