ide niekto?
ja som mal vcera dostat testovacie 2 sedla Selle Italia,ale clovek z DOLOMITY BIKE ma vobec ako slovensky predavac neprekvapil,ked som si u neho minuly tyzden objednal 2 sedla typu 150 a 155 velkosti,ze to utorka to mam na 100%,a vcera z roboty som mu volal,ze teda si po ne mozem prist,a on ze paneboze,on chudacik iba vcera objednaval veci a to mi na 1000% slubil ze ich ide okamzite objednat a ze v utorok pridu,a teraz ze ich objednaval v pondelok a pridu vo stvrtok,proste prist tam dat FACKU a odist,asi mi to pripada jedine tak....
cize TRNAVA--RYSY su u mna tym padom PASSE,kedze neviem ci by mi neodpadla RIT po tych 310km na mojom sedle.....
nemate niekto pozicat 150 alebo 155mm sedlo? :D :D :D
01.08.2012 - 00:25:09
00
Kasli na sedlo, po 150km ti to bude aj tak jedno. Nespekuluj a chod. :-)
02.08.2012 - 08:34:29
00
No v zjazde do Hamrov bol jeden velmi nepekny pad :( dufam ze to chlapik rozchodi, vyzeralo to ked ho nakladali do sanitky ze snad ano ... siel na MTBcku a asi dostal na strku smyk ...
02.08.2012 - 10:08:04
00
Ked sa trepu ludia z MTB na cestu tak to aj tak dopadne!
02.08.2012 - 10:14:27
00
no uz maju po tom , mozno uz budu nejake tie dojmy ,fotky ?
02.08.2012 - 21:17:21
00
tak neiel som nakoniec,uzivam si dovolenku v zavazej porube,vylety po okoli,turistika,wellesse,vylety lanovkami...bajk vystriedala aktivna regeneracia,
janosik:tie cesty tu mate teda v riadne dezolatnom stave,a take mnozstvo aut uff.....by som sa aj bal jazdit
04.08.2012 - 08:28:00
00
no vidis , je to naozaj o hubu ..... to vies dovolenkari ale aj miestny sa radi vozia , tu by sa nam hodil cyklochodnik ako sol ale primator ma ine priority ...

inak su z nejake fotky s maratonu ?
04.08.2012 - 12:25:44
00
Ozivim tuto takmer tuto 9 rokov staru temu. Uz sa odvtedy konalo niekolko rocnikov a videl som aj videa atd. Kedze tento rok mi termin BA-Jasna velmi nevyhovuje zvazujem zucastnit sa poprvykrat tejto akcie. Mozno som trosku naivny v tom, ze sa vobec pojde, ale tak musim mat nejaku motivaciu.
Chcem sa spytat tych co boli nakolko je to narocne na vyskove metre. Vidim, ze je to cca 3800m, co som nikdy nedal, ale minulorocna BA-Jasna sa mi na druhej strane isla celkom v pohode tak verim ze ten rozdiel by som mohol zvladnut. Je tu niekto kto isiel obidva a vie ich porovnat? :)
22.03.2021 - 21:12:45
00
ahoj. skusim ti porovnat trasy. Jasna je v pohode a ma nejakych 2500 vyskovych metrov. Zacina sa cca o 5. V porovnani s tym, zacinas Rysy už rano pred stvrtou, co je aj v propoziciach. Moze to byt narocne, uz po prvych par km ides kratky kopec za Hlohovcom, nasledne Velke pole. Co je o dva kopce viac, ako Jasna a moze to dat zabrat. Na druhu stranu, prostredie je podla mna krajsie. Horehronie, stupane na Certovicu cez Jarabu a nasledne priblizovanie sa k Tatram a vidiet tu panoramu :) Osobne sa mi to viac paci.
co sa ale tyka organizacie, Jasna mi pride vyborne zorganizovana, co sa tyka netrhania balika a stabilneho tempa, obcerstvovaciek a tychto veci. Pri Rysoch mi toto trosku chybalo a bolo to viac "punk" (hodnotim rocnik 2015)... aj jedlo, co som zazil, bolo lepsie na Jasnej.
Co sa tyka jazdy, 2015 rok Jasna uplne uzasna, krasne dvojrady a pod, na Rysoch som mal pocit, ze je kazdemu jedno co kde kto je, ale bolo to kludne a mensie. Jasnu som odvtedy absolvoval este dva krat s kamratmi a posledne dva rocniky sa vsetci tlacili dopredu, vela padov atd. mal som pocit, ze niektori jedinci si mylia cyklojazdu s cyklopretekmi a kazdy chcel byt vedla kazdeho. trojrad atd.
na zaver, aj jedna aj druha akcia je super, narocnostou su tazsie Rysy ale s par tisic km najazdenymi v roku to clovek pravdepodobne zvladne.
23.03.2021 - 11:20:12
00
Cau, diky za porovnanie. :) Super pocut niekoho kto dal obidve akcie. Jasnu som siel uz 3x (z toho som to zvladol 2x ale raz som bol vyssia vahova), takze viem o akej organizacii hovoris. Jazdit v skupine je urcite lahsie ako ked je to neorganizovane potrhane nahananie sa. Zaujima ma tiez ako su riesene stupania - cakaju sa vsetci na vrchole alebo je tam casovy limit? V Jasnej su DOnovaly kde je dlhy obed takze tam si clovek moze dat nacas, a Jasna je uz finish tak to mozes prist aj v noci :) .
Ono, ja som povodne z Brezna takze prinajhorsom to tam mozem otocit ked budem vidiet ze odchadzam uz pred certovicou :).
23.03.2021 - 11:40:03
00
Bol som 2 roky dozadu tt rysy aj jasnu, chcem ist asi obe znova tento rok, ak samani a covid dovolia ... Ako pise toygrik, tak tt rysy je taka volnejsia, ale nemyslim ze by sa peloton niekde trhal, skor stupania boli samostatne ako na jasnej. Nastupanych na TT rysy je asi 3500 co si pamatam, cakalo sa po stupaniach, vo Velkom Poli, pod Certovicou a potom aj pri Strbskom plese, ale zjazd zo Strbskeho do Tatranskej Lomnice si dal kazdy samostatne viac menej. To bolo aj fajn, kedze si si uzil kopec, co si vysplhal, nie je koniec na kopci ako v Jasnej. Co som sa poucil je nestat hore na Certovici, da sa tam riesit jedlo, ale lepsie je ist rovno dole a tam je tiez dajaka restauracia myslim. Treba si riesit ubytko v Tatrach aspon na jednu noc, pri najhorsom stan v kempe. Jedlo bolo relativne ok, dostali sme dopredu igelitku s ovocim, bagetou a dakymi sladkostami, potom obed boli spagety pred Zvolenom v restike nad dialnicou a vecera tiez daco bolo, tusim gulas. Na prestavkach doplnali myslim hlavne vodu, dake energetaky a sladkosti. Ano je to viditelne menej zabezpecena akcia ako je jasna, ale tiez si treba uvedomit cenu, sponzorov atd, cize podla mna je to velmi v pohode a bol som spokojny. Tiez to nie je az taka masovka. Co mam najvacsiu spomienku je to, ze sme 3x zmokli. Ale aspon sme si mohli prezliect dresy, a ist v suchom, na Jasnej za to davaju palice do kolesa pomaly ?.
eaten snad sa vidime aspon na jednej z tychto akcii.
23.03.2021 - 19:45:17
10
No urcite by som najradsej isiel na obidva - ale ako vravim datumovo mam problem - ale vsetko sa moze zase rychlo zmenit :).
Tym ze som Trnavu Rysy este nedal tak ma to tam velmi taha. Diky za info - urcite sa ozvem ak to teda vyjde.
Ako sa tam riesi defekt? Opravujem sam a potom to rychlo dotahovat? :D Inak z propozicii pisu ze ubytovanie v Tatranskej Lomnici sa da rezervovat, tak zrejme pojdem tou cestou. :)
23.03.2021 - 19:53:31
00
ako, mna na Jasnej uz trocha odradza to, ako sa tam kazdy nahana ukazat, na com jazdi, aky ma super bajk a uz za zvolen vidis to, ako sa kazdy zenie dopredu aby ukazal, ze bude prvy na Donovaloch. potom vznikaju kolizne situacie, kedy na dialnici nemoze obehnut kamion peloton, lebo dvojrad sa davno nedodrziaval. toto by som dost vytkol organizatorom. skratka, dva krat ta upozornim, treti krat ides do autobusu a basta. a tolko padov, co bolo posledne dva roky. asi som uz stary :D

na Rysoch som mal dokonca nizsiu priemerku, ak si spravne pamatam a mal som pocit, ze tam bolo viac pauz. tam by som prijal nejaku autopodporu, kde si nechas ulozene veci, jedlo a pod :) a uzijes si to rovnako. a nemusel si ani najednom tahat uplne za svoje, clovek je stale v haku.

snad sa vidime aj so mnou, ale tento rok asi len Rysy ak nieco vobec bude :)
23.03.2021 - 19:53:56
00
Na defekty mali organizatori auto a myslim ze par ludi dotiahli do pelotonu, ale neboli nahradne kolesa ani profi servis, ale to spominal rano organizator ze sa mu ich iba dajako nepodarilo vybavit, tak mal iba duse a lepenie - mozno to tento rok bude inak. Batohy boli v aute a viem ze som sa k nim na prestavke dostal, bolo treba vela mazat po tom dazdi.

Treba to vsetko brat trochu s rezervou a uzit si bicyklovanie ?
23.03.2021 - 19:59:16
01
Ved samozrejme, mne nejak ta mensia podpora neprekaza. Ak mi niekto prevezie batozinu a potiahne ma tak super. :) Ja len aby som tam nebol vykonnostne najhorsi, lebo sediet v autobuse je velke sklamanie :D.
23.03.2021 - 20:22:17
00
keyboard_arrow_up