Velmi zaujímava čitanie.
15.07.2013 - 09:21:20
00
Indurainovi niečo niekto dokázal? to sú mi novinky :D
15.07.2013 - 09:41:35
00
Bol pozitivne testovany,ale nesankcionovaný. :D

Pozitivní test na salbutamol v roce 1994, nicméně oba MOV a UCI povolena Indurain a astmatem používat
15.07.2013 - 09:49:48
00
no ja som myslel, že sa bavíme o Tour :)
15.07.2013 - 09:55:29
00
Tak dobre . Ale prekvapil ma aj Eddy Mercx,toho ale tiež nezlapali na tour.Sú to beťári,lapaji.
15.07.2013 - 10:01:19
00
A preco vlastne porovnavaju Armstronga s Froomom, ked za 10 rokov sa tie bicykle dost zmenili a aj treningy, strava a dalsich x veci je na inej urovni. Aj o tom kopci hovorili, ze na nom fuka, ale ked tam su z kazdej strany divaci, tak pomaly nema kade fukat :)


moc sa toho za 10 rokov z toho co pises nezmenilo. alebo skus mi napisat co take podstatne sa za ten cas zmenilo? ale skusim inak. tu je fotka Jonathana Hiverta po vcerajsej etape ked prisiel na kopec posledny so stratou 50minut. bol totalne hotovy, nevedel zosadnut ani z bicykla. to chces povedat ze ma horsi bicykel ako Froome, ze menej alebo horsie trenuje a ze na obed si dava tlacenku s klobasou? myslim ze nie. musi to byt velmi silny cyklista ak sa dostal na TdF! takze kde sa stala chyba? mimochodom Frooma tu obhajuju ze preto tak ide do kopcov lebo je lahky. to je sice fajn, ale ved sa na neho pozrite. vyzera akoby ma nejaku tazku chorobu a najest sa dokaze iba z infuzie pretoze nezdvihne ani kavovu lizicku. takze odkial berie tu neskutocnu silu? zo sliach ktore mu este ako tak zostali? neviem ci ste uz slapali do takychto kopcov, ale ono to stupanie kladie neskutocny odpor. ja sportujem odmalicka, a ked som bol na testoch tak moje vysledky boli podla lekarov vynikajuce, ale takyto vykon je nad moje chapanie aj ked pominiem tych 220km pred kopcom a uplne zabdnem na to ze Tour uz trva dva tyzdne. normalne cakam co bude vo stvrtok ked pojdu dvakrat Alpe d Huez. pred tyzdnom som si to skusil a veru to je uplne morda. clovek je rad ze ide hore do toho kopca a drzi ake take tempo. ale pomaly verim tomu ze Chris nam ukaze ze aj taky Pantani bol priemerny vrchar...

Prílohy:

hivert.jpg
hivert.jpg 51.27 KiB thumb_up0thumb_down

15.07.2013 - 11:03:28
00
Už viem čo stojí za nadpozemským výkonom Frooma - šišaté prevodníky :)

Prílohy:

osymetric froome.jpg
osymetric froome.jpg 55.89 KiB thumb_up0thumb_down

15.07.2013 - 11:21:07
00
Matt presne tak! Len človek ktorý prejde ,no nech aj 200km za tyzden a to som optimista si vie tazko predstavit vystupat tych 2Okm v 8% stupani po 200kilometroch. Neverím,že nepapa bobule. Cloveka to mrzí,ze sleduje borcov ako podavaju spickove vykony a potom zistime že oyebavaju,ked sa potom docita s odstupom casu ze si mysleli ze to co papaju su lentilky,a ze oni nic nevedia to im museli podstrcit a blabla blabla. Najnovsie bezci Tysom Gay a Powel.
15.07.2013 - 12:02:16
00
Tak ono sport nikdy cisty nebol a ani nebude :/
15.07.2013 - 12:05:00
00
Ale na motivaciu sportovat a snazit sa podavat vykony nam to staci :)
15.07.2013 - 12:20:50
00
peboha ten prevodnik vyzera ako keby ho moja babka vyrobila ...:)
15.07.2013 - 12:22:11
00
matt: To je skor moj predpoklad, celkovo maju jazdci ine podmienky ako pred 10 rokmi, takze preto ocakavam, ze tam bude aj nejake zlepsenie. Preto mi to porovnavanie prislo cudne..

Narychlo som nieco vygooglil o Hivertovi.. Vcera mu usiel peloton 60km pred cielom, takze sa ani necudujem, ze ledva dosiel, ked to musel ist tak dlho sam. Takmer celu TdF chodi do ciela medzi poslednymi.. A nejaku ulohu v tom pravdepodobne zahrala aj hlava, kedze na tomto kopci bol uz raz posledny v roku 2009. Ale chapem co si tym chcel povedat.. :)

Na tie posledne horske etapy som tiez dost zvedavy..
15.07.2013 - 12:24:03
00
Ja som bol z toho vykonu Frooma dost zhnuseny. Presne taketo nastupy maval aj Lance aj Alberto... Po 220 km si vybehne na Ventoux systemom, akoby si isiel po obednom slofiku zlahka zatrenovat.
Dokazem pochopit, ze spickovy vrchar vysliape nejaky kopec v nenormalnom case, lebo ho k tomu nizka hmotnost dost zvyhodnuje. Ved sami viete, co spravi len obycajne kilo dole, ked slapete do kopca.
Ale co uz nedokazem pochopit, ako moze robit vrchar aj spickove vykony na casovke. Na casovke staci trosku silnejsi vietor a odfukne ho. Napriklad horska blcha Quintana, do kopca sliape ako stroj ale pride casovka a skonci hlboko v poli. Ziadny vyborny vrchar nerobi dobre casovky. Alebo ano?
Moze byt niekto spickovy vrchar ale nemoze byt rovnako dobry aj v inej discipline. Ako by ste sa pozerali napriklad na Cavendisha, ktory je v spurte na rovinkach uplna spicka a urobil by rovnakym systemom aj Mt. Ventoux? Alebo Cancelara ako by vybehol podobnym sposobom na tento tazky kopec. Nonsens.
15.07.2013 - 12:37:46
00
Ledavi: tak zase nemôžme porovnávať amatéra čo spraví 200km za týždeň a niekoho kto prejde 30k km ročne. Aj takáto etapa sa dá zvládnuť, ale určite nie na výkonnosti Frooma. Ten človek ide akoby ešte nemal dosť. Quintana sa držal zubami nechtami a šiel nadoraz. Froome keby mohol, tak hádam ešte zrýchli keby musel. Je to diskutabilné. Tak ako sa posúvajú antidopingové procesy, tak pred nimi je neustále doping a možnosti ako ho zakryť a pod. Dopovalo sa vždy a vždy sa aj bude. Predtým žrali kofein, efendriny atď., potom to bolo EPO a zase príde niečo nové, čo napr. si aj dal v tom odkaze vyššie. Dúfajme, že PV a PS sú poctivý výkony podávajú prirodzene...
15.07.2013 - 12:41:30
00
Nejako vas strhla debata o dopingu. Pravda je vsak taka, ze vsetci ako sme tu rad radom mozeme spapat aj za lopatu toho o com tu teoretizujete a nedosiahneme ani 60 percent výkonu co chalani na TdF.
Froom nie je az taky lahky ma 72 kg pri 1,86 m "Pistolero" ma 61 kg pri 1,76 m nehovoriac o pavukoch ako je Didier z Radioshac ktory ma 68 kg pri 1,89 m alebo Bodnar c Cannondale ktory ma pri Froomovej vyske len 70 kg.
Ci chalani nieco davaju... mozno ano mozno nie, kazdy moze davat pokial ho nechytia, no nemyslim ze by nejaky doping spravil z priemerneho cyklistu SUPERMANA.
Pre mna ako cyklistu su vsetci v startovom poly do posledného superhrdinovia a kazdorocne sa tesim na Tour a sledujem s nadsenim co predvedu.
15.07.2013 - 12:48:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up