neurážaj , je to sekcia aliexpress .
01.09.2023 - 11:57:31
00
propagujes tu vyrobky ktore by v EU nepresli testovanim a su to haraburdy, takato propagacia sa berie ako spam!
01.09.2023 - 12:13:59
03
Ale no... Do ničoho ťa nenúti a je to v téme. Hádam si to testoval, keď už vieš?
01.09.2023 - 12:38:48
00
Je to totalny srot. O com sa tu ideme bavit? Nemyslis, ze je to skor reklama ako zdielanie dobreho dealu?
01.09.2023 - 13:06:38
03
Henten srot tu propagoval uz vela krat tak verim ze ma od cinana nejaku proviziu, naco inac by to sem daval, ved to je vozitko na urovni lega, akurat ze este viac nebezpecnejsie.
01.09.2023 - 17:37:27
00
no dokelu, ved on ma slovensky aliexpress!
01.09.2023 - 18:18:27
00
to ma asi cez prekladac prehliadaca, co ma ale zarazilo ze si tam nechal viditelnu adresu
01.09.2023 - 18:21:36
02
už je aj na slovensku https://chinaplanet.sk/lankeleisi-spolupraca/
01.09.2023 - 19:19:18
00
Tak toto si môže kúpiť len niekto čo vie o ( e- )bicykloch veľké 💩
01.09.2023 - 19:27:30
02
toto ( ten nezmysel za 190) niekomu odporučiť je vyslovene nebezpečné/ hazardovanie so zdravím.
01.09.2023 - 21:17:34
00
prosim vas. nemate niekto odskusanu nejaku alternativu z ali k tomuto? https://gravelbike.cz/en/cargo-anything-cages/1145-voile-strap-30cm-12-black.html
23.09.2023 - 21:52:09
00
Suchy zips. 5 metrovy kotuc asi za 2€. Nastrihas si dlzky ake potrebujes. Ja tak mam uchytenu pol kilovu "brasnu" s naradim na spodnej ramovej rure. Ani sa nehne.
23.09.2023 - 22:13:57
00
Skúsil som:
https://www.aliexpress.com/item/1005005852818864.html
23.09.2023 - 22:14:39
03
Och ta Čína ...
Odpad, blato, šmejd , nebezpečné ... ja by som do toho nešiel. A s ešte viac názormi sa stretávam v súvislosti s čínskymi výrobkami čoraz častejšie . Je to naozaj tak ? Skutočne sa jedná o druho či treťotriednu kvalitu rozpadajúcu sa každým prejdeným kilometrom pod zadkom a je nebezpečné ich používať ? Alebo tieto naše názory pramenia iba z neznalosti a predsudkov ?

Asi každý sa už stretol z rôznymi výrobkami z Aliexpresu , v tomto prípade z oblasti cyklistiky . ALIEXPRESS, och už len ten názov evokuje v ľuďoch čosi hrozné , lebo čo je čínske je automaticky aj nekvalitné ! Radšej hliníkový Claris ako by som sa mal zapredať tomu čínskemu diablovi... nemôže to byt predsa za tu cenu také dobré ako moja päťtisícová Madona !
No a kde bol vyrobený Tvoj rám či kolesá ? Tak na túto otázku dostávam väčšinou odpoveď typu : Ale oni majú históriu , dávajú státisíce do vývoja a robia rôzne kvalitatívne a bezpečnostné testy. No áno , tie testy sú akousi zárukou kvality. A Číňania testy nerobia ?

Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže.

Časy monopolu telefónov Nokia a Ericsson sú už dávno mladšou generáciou zabudnuté a dnes tento trh ovláda práve všetkými zatracovaná Čína a ich tucet domestikovaných výrobcov.
Nuž , snáď každá firma nejak začínala , pamätám si na začiatky Xiaomi , Huawei a im podobné spoločnosti ktoré začali pred XY rokmi prerážať do západného sveta . S telefónom o výkone mojej kalkulačky Casio z ôsmej triedy prišli spraviť dieru do sveta. A spravili ! A dnes si väčšina z Vás tento príspevok číta z telefónu vyrobeného v krajine so žltou hviezdou, Made in China . Dvadsať ročný vývoj a technologický pokrok zaplatený krvou a miliónmi, Čína dohnala za dva predĺžené víkendy aj s plateným sviatkom .

Tak ako iní, v našich končinách, sociálnych sieťach a prenosoch Eurošportu známejší a obľúbenejší výrobcovia dvojkolesových tátošov či menej známe Európske ba dokonca Slovenské značky tak aj tí Čínsky chŕlia na trh každoročne desiatky , stovky kvalitných či menej kvalitných produktov pre naše outdoorove potešenie. A tak, ako sa pod riťou môže rozpadnúť sedlo čínske , verte mi , rozpadne sa aj to Specializované . Nie , nebojte sa, aj ten tátoš s cejchom „Made in Taiwan“ Vám dokáže dlho slúžiť a prinesie radosť z jazdy .
Ale prečo je to také lacné a čo vývoj ?

Stovky zahraničných výrobných spoločností každoročne prichádzajú a odchádzajú z čínskeho a taiwanského trhu . Pri odchode z krajiny alebo sťahovaní, výrobné linky vo veľkej väčšine ostávajú v ne/zabudnutom sklade . A nielen linky, ale všetky nadobudnuté know-how , pracovná sila, roky skúseností a vývoja ostávajú v rukách tejto diabolskej krajiny s 1,4 miliardami obyvateľov. Krádež ? Ale kdeže, iba šikovne dohodnuté zmluvné podmienky Čínskej Ľudovej Republiky. A tak ako si dnes vedia Taliani na kolene pozliepať svoje F-ká, dokážu to aj naši známi z východnej časti sveta .

Zámerom tohto článku nie je presvedčiť že neznáme čínske značky sú po všetkých stránkach porovnateľné, či lepšie ako tie ktoré bežne kupujeme v tunajších alebo európskych eshopoch , dotlačiť Vás k bezhlavej kúpe lacného karboňáku, ale priniesť akýsi iný pohlaď na tuto kontroverznú tému . Technologická doba za ostatné roky pokročila a s ňou aj rozrastajúca sa čínska konkurencia. Nie je otázkou či, ale skôr kedy sa aj u nás tieto pokrokovejšie a lepšie čínske značky zaradia do bežnej ponuky eshopov a na naše rozbité asfaltky .
05.10.2023 - 15:05:58
05
kto mi na to napise abstrakt ? :-D
05.10.2023 - 15:49:52
09

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up