Hack3r napísal:
nehovorim ze je to ok, ale ked vidis ze MTBiker sa od toho distancuje preco to nenahlasis na policiu? mna osobne taketo inzeraty nezaujimaju, no zda sa ze ty smirujes cele dni a noci a vyslovene hladas taketo tak nech to aj ma nejaky vyznam ;)

Mam report na cestaky do emailu, chodi mi to denne. Nehladam to aktivne 😉
Mtbiker to hraje na alibizmus. Ked to nahlasis tak sa tomu mozno niekto bude venovat inac nie. Kliknutia su peniaze. Je to pocudne lebo by som povedal ze je to velmi podobne tomu ked nahras na ich web fotku co porusuje autorske prava. Na to uz vyrobili tiez alibisticke udelatko aby sa zbavili pravnej zodpovednosti.
16.08.2023 - 14:46:47
00
Preco by to mal mtbiker riesit ? To tiez postavis policajta na kazdy roh, aby tam nahodov niekto nepriekupnicil s niecim, co mauraza :D Daj si ten nick do blokovanych a inzeraty neuvidis (teda dufam, ze to funguje aj na email list). A mas pokoj :)
16.08.2023 - 15:45:35
00
To je ako ked vidis ze niekde kradnu a otocis sa a ides dalej
16.08.2023 - 15:49:09
07
chlapci , chlapci … ohladom fejkoveho tovaru z ciny … nikoho nezastavam a nepodporujem, ale kvalita vyrobkov z Ciny je uz niekde inde ako pred par rokmi . Odporucam si trosku nastudovat ako vznikaju taketo fejkove vyrobky ci uz v cyklo priemysle alebo hocikde inde. Ale len v skratke, ako postupne cina rastie viac a viac firiem presuva do inych krajin. Tieto fabriky ostavaju tak ako su , so strojmi, obkukanymi patentmi a hlavne ludmi . Kopec materialov je totoznych ci uz ide o karbon , mikrocipy atd … Staci si pozriet nejaky instagram alebo uz cokolvek, a uvidite na com miestny jazdia . Su to znacky o akych sme tu nikdy ani nepoculi no zial “vdaka” antidumpingu zo strany EU ani nikdy pocut nebudeme . Tak ako sem prisli cinske telefony, momentalne auta … vsetko ma za nasledok prave taketo obkukavanie a nasledne uz vlastny vyvoj. Co ine znacky vyvijali desiatky rokov, im to tam priniesli ako hotovu vec s ktorou oni dalej pracuju bez predoslich nakladov . No kazdopadne , admini tu na mtbikeri by mali urcit nejake pravidla a rozhodne by takyto inzerat nemal niest nazov originalu !
21.08.2023 - 21:24:50
01
Skratene: ide o dve rozne veci, i ked kvalita moze byt porovnatelna (ci lepsia), ale nerespektovanie znacky, loga je bez debaty, neakceptovatelne
21.08.2023 - 21:31:16
01
S tym plne suhlasim , byt to na mne zakazal by som to tu . Nie teda predaj ale uvadzanie nazvu ako original . Miesto specialized treba napisat cinsky ram v dizajne specialized a hotovo
21.08.2023 - 21:39:06
00
sorac isheep, ale to co si napisal je imo velmi velke zredukovanie a dovolil by som si odhadnut ze aj majoritne prikraslenie celej problematiky fejkov/no-name produktov.
Ci je nieco totozne alebo nie, to je take.... Teraz napr. somcital clanok o tom, ako no-name vyrobcovia solid-state diskov (ssd) v cine zrejme pouzivaju "rovnake" pamatove cipy ako apple vo svojich produktoch, a dokazu predavat 128GB za 13$. Ako je tam ale spravne poznamenane, to ze je to dokanca mozno taky isty cip, este neznamena ze je v rovnakej kvalite.

Uz len logickou uvahou - ty by si predaval nieco v rovnakej kvalite ako znami medzinarodni vyrobcovia/predajcovia, ale za zlomkovu cenu a "kazdych par tyzdnov" pod novou znackou/novym predajcom?

Pri vyrobe sa velmi lisi (toto nieje kompletny list):
1) vyrobit nieco - prototyp
2) vyrabat nieco masovo
3) vyrabat nieco masovo s relevantnou kvalitou/stabilitou vyroby

a napr zatial co nemusi vobec vadit vyrabat masovo nejake karbonove podlozky pod pivo s velmi variabilnou kvalitou, ktora moze zodpoved trebars 20% "nepodarkov", tak asi rajdy nechces mat rano take a vecer onake... Ale ak tu variabilitu pripustis, a nebodaj taktiez nakupujes karbon / zivice ktore su tiez "nepodarky", tak tvoja cena vie ist velmi vyrazne zrazu dole (alebo "zisk" hore) :)
No a ja by som si dovolil odhadnut, ze ak niekto vyraba/predava nieco ako no-name, fake, (o inych kradeziach vlastnictva inych ani nevraviac), tak moj odhad je ze drviva majorita takychto produktov je velmi pochybnej kvality.
21.08.2023 - 22:05:36
04
stanos4 , Ano jasne prepac . Samozrejme sa nejedna o kazdu jednu “znacku” ci vyrobcu z ciny , mozno tak jeden z 10 ci 50 to tak ma …. stale je to velmi vela balastu a “smejdov” … No samozrejme to uz kazdy inteligentny clovek vie rozoznak ked nakupuje z ciny :)
21.08.2023 - 22:27:19
00
isheep napísal:
S tym plne suhlasim , byt to na mne zakazal by som to tu . Nie teda predaj ale uvadzanie nazvu ako original . Miesto specialized treba napisat cinsky ram v dizajne specialized a hotovo

nieco ako toto? :D
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/cestne-bicykle/4562515/s-works-tarmac-sl7.html

ci to nie je zas alterego tohto
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/cestne-bicykle/4560080/masina-od-mitsubishi-dizajn-s-works-tarmac-sl7.html

v Martine je asi nejaky dobry zdroj na Mitsubishi ramy :)
23.08.2023 - 12:27:52
00
scarinko napísal:
To je ako ked vidis ze niekde kradnu a otocis sa a ides dalej

Dost silne slova, ze ide o kradez. Hlavne na nikoho konkretne nepoukaz,slo by o trestny cin ohovarania ;)
Ak mas ale pocit,ze je to to iste,tak dufam,ze presne podla prirovnania,si to nahlasil na policii ako kradez. Inak su to len silne kecy.
23.08.2023 - 12:40:17
00
Trestny cin ohovarania? :D
Napisal ,, to je ako ked vidis ze niekde kradnu".
Co uz ste niektori schopni oznacit ako trestny cin... :facepalm:
23.08.2023 - 12:53:51
11
ltoskus si precitat ten moj prvy post, pisal som ze ma zaujima ako sa k tomu stavia Specialized, mozno sa uz niekto s tym stretol
23.08.2023 - 13:02:09
00
Neuveríte, ale upozornil som pána mvslovak , že niekto Davidvojt123 predáva jeho bajk o 100€ lacnejšie.
O chvíľu súkromná správa: "Treba sa starať o seba, a hlavne otvoriť oči že to je iný bicykel, farba sedlo veľkosť".
Fotky zmenil dnes 12:54 . Hádam mi to scarinko dosvedčí, ktorý na to upozornil :-)
23.08.2023 - 13:13:44
01
Policajti sa celi zhavi zaoberaju podvodnymi inzeratmi a nebodaj este "trestnymi cinmi" ohovarania ?.

Niekedy odporucam skusit naozaj ist nieco nahlasit. Potom uvidite ako funguje na Slovensku "zakon" ?. Preco si myslite, ze je u nas tolko podvodnych inzeratov (nielen na bicykle)? Jednoducho preto, ze policajti su malo plateni, nebavi ich kancelarska praca a celkovo policajtami vacsinou nie su ludia srsiaci intelektom...

Zaroven aj zakony su v skutocnosti derave ako reseto a samotni policajti vedia ako sa vyhnut otravnej kancelarskej praci. Sam by som tomu neveril, ale pred par mesiacmi som na jednu vec naletel aj ja a aj napriek odhovaraniu dvoma policajtami, aby som to nenahlasoval (vraj aj tak to nema zmysel), som podvod nahlasil a mam oficialne zdovodnenie, ze podvod (islo o sumu 500+ €) NIE JE podvodom, t.j. nie je trestnym cinom, ak kritickym myslenim a opatrnostou obet moze podvodu sama zabranit. V preklade: ak je niekto sprosty a naleti podvodnikovi, tak si za to moze sam a ziadny trestny cin podvodu sa nestal, pretoze obet vlastne spolupracovala ?. Zaroven (toto pisem svojimi slovami, pretoze sa mi nechce citat znova to vyjadrenie) policia vraj nie je na to, aby riesila odskodnenie jednotlivca, sluzi verejnym zaujmom. A skuste po takomto vyjadreni zdovodnovat, ze naletelo viac ludi a ze policajtovi sa lahko hra na chytraka, ked mu niekto na striebornom podnose da vsetky detaily a ma x dni na ich rozpytvanie a najdenie dovodov preco vlastne islo o "spolupracu" ?.

A toto bola moja uz tretia skusenost, pri ktorej sa "strazcovia zakona" neprejavili zrovna v najlepsom svetle. Preto mi pride usmevne, ked si niekto mysli, ze "zavola policiu" a nieco sa stane alebo nebodaj napravi ?. Maximalne pridu, ked ich zavolate k niecomu akcnejsiemu, kde si mozu zapnut majaky, idealne aj zavolat posilu. Ale byrokraticke zalezitosti? Ha ha ?
23.08.2023 - 13:14:43
00
😄😁😁
23.08.2023 - 13:18:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up