Izzy68 napísal:
Kristina, ked vytiahnes z konceptu moju myslienku a doplnis nejake slovicko, zneje to potom dost posetilo. Ak mam odpovedat na tvoju otazku, nechapes to spravne

Prepáč. Rada si teda nechám vysvetliť správny význam "tvojich myšlienok". Nech som aj ja "v obraze".
12.01.2017 - 20:04:05
00
Nechcem tu nič obhajovať a ani niekomu vnucovať čo si má kúpiť, na čo má prachy ...
Tiež som mal na mojom "ex" cesťáku fejkovú FSA K-Force sedlovku ( myslím že aj tú istú čo misopetrovic ) ;)
Síce sa po pár výjazdoch odlepila alu časť od "carbonovej" :D ale vyzerala super a účel v podstate plnila.
No a tým tvrdením, že čínsky šmejd je 100x horší ako origoš moc nepochodíte - všetko je to o tom, či je daný kus vydarený alebo nie.
Už som to tu možno písal ale mám dres KASTELI :D od čínskych priateľov ( 26€ set ) a za takmer tri sezóny nepovolila jediná niťka no a mám dva origoše od CASTELLI ( set za 100€ a to boli "kamarátske" ceny ) a párajú sa ako divé a to dokonca aj na miestach, kde by sa ozaj nemali ani keby som chcel ich rozpárať.
Takže tvrdenie že čo je drahé to je dobré ju u mňa dávno vyvrátené.
PS: Kolesá, rajdy, predstavec, rám ...
...by som ale na vlastnej koži netestoval :)
12.01.2017 - 20:23:47
03
Kristina rad Ti to vysvetlim, ak sa niekde stretneme trebars pri mineralke. Pismenami by to trvat mohlo velmi dlho. Ide len o vyjadrenie mojho nazoru, ziadny sarkazmus, ziadny dvojzmysel. Respektujem nazor kazdeho tu na fore aj inde, lebo nato ma pravo. Beriem to ako samozrejmost, tak isto aj nazory a poznatky Tvoje.
12.01.2017 - 21:29:26
00
Som nevedel že sa robia už fake Tufo galdy :)
https://www.aliexpress.com/store/product/TUFO-S33-PRO-Black-road-bicycle-tubular-tires-260g-115-175psi-free-shipping/1879398_32443430085.html?spm=2114.12010608.0.0.raCSPQ
Tá cena na Ali mi už ale nedáva nejako zmysel.... http://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/cesta-a-trekking/cestne-galusky/tufo-s33-pro-galuska-1495.html
12.01.2017 - 23:30:30
00
Ono to dosť pravdepodobne bude originál :-)
13.01.2017 - 00:39:37
00
Lubik napísal:
Nechcem tu nič obhajovať a ani niekomu vnucovať čo si má kúpiť, na čo má prachy ...
Tiež som mal na mojom "ex" cesťáku fejkovú FSA K-Force sedlovku ( myslím že aj tú istú čo misopetrovic ) ;)
Síce sa po pár výjazdoch odlepila alu časť od "carbonovej" :D ale vyzerala super a účel v podstate plnila.
No a tým tvrdením, že čínsky šmejd je 100x horší ako origoš moc nepochodíte - všetko je to o tom, či je daný kus vydarený alebo nie.
Už som to tu možno písal ale mám dres KASTELI :D od čínskych priateľov ( 26€ set ) a za takmer tri sezóny nepovolila jediná niťka no a mám dva origoše od CASTELLI ( set za 100€ a to boli "kamarátske" ceny ) a párajú sa ako divé a to dokonca aj na miestach, kde by sa ozaj nemali ani keby som chcel ich rozpárať.
Takže tvrdenie že čo je drahé to je dobré ju u mňa dávno vyvrátené.
PS: Kolesá, rajdy, predstavec, rám ...
...by som ale na vlastnej koži netestoval :)



Tak rovnaku sme nemali lebo u mna bol aj offset karbonovy.... hlinikovy bol len ten kus ktory z vrchu drzal lyziny :)
13.01.2017 - 07:36:39
00
Lubik napísal:
a za takmer tri sezóny nepovolila jediná niťka no a mám dva origoše od CASTELLI ( set za 100€ a to boli "kamarátske" ceny ) a párajú sa ako divé a to dokonca aj na miestach, kde by sa ozaj nemali ani keby som chcel ich rozpárať.

Tiez som vozil original Campagnolo dres a cyklogate a paralo sa to, sice made in italy, ale site bolo v Rumunsku :lol: .. ale nemyslim, ze je potrebne niekoho presviedcat, ze cinske lacaky su 100x horsie, to vacsina ludi vie, ze nie vsetko od "solidnej" znacky je lepsie .. skusenosti je dost (ale niektore veci sa od cinanca neoplati brat a jedna z veci su Li-Ion baterie), druha vec je, ze su cinanania a cinania. Ti, ktori maju seriozne linky su ok, potom su taki, co nieco maju, ale flakaju to, to sa este da. Ale potom su take vyrobne, kde to sklepavaju na kolene doslova a to uz je zle.
Ale podstata cinskeho (a ineho) fejku nie je v tom , ze je lacny. Ale v tom, co uz napisala Kristina. Ze je na tom nalepena original znacka a tvari sa ako znacka. Ak by to predavali ako vlastny vyrobok, alebo bez znacky, je vsetko ok. Ak sa to tvari ako nejaky znackovy vyrobok, ale nie je, je to fake a dokonca zakon o tom hovori, ze sa to musi na colnici zadrzat a znicit. Vdak tomu totiz niektori spekulanti zarabaju na nevedomosti zakaznikov, co je v pripade FSA veci casto tazko odlisit, ak to clovek nema v oku dlhorocnymi skusenostami. A vysledkom je potom to, ze sa rozpadne bazarovy obchod, kedze nemas istotu, co je a co nie je fake (v pripade FSA a mtbiker.sk to este ide, ale ina znacka, inde uz je problem).
13.01.2017 - 07:46:18
02
A nie je fejk aj to ze znacka vyraba v Cine? Urcitym sposobom asi ano.
13.01.2017 - 08:10:43
00
vikino1 myslím, že si nepochopil význam anglického slova "fake". Skús pozrieť do slovníka na preklad.
13.01.2017 - 09:01:05
04
Tina moc to prezivas.
13.01.2017 - 09:03:18
02
Môj CASTELLI bol Rumun a tuším aj Maďar.
Kristina dobre vieme čo myslíš ale za "kvalitu" by som si mal priplácať? Kvalita by mala byť štandardom!
Viem, že tí čo tie fejky vyrábajú / predávajú (ale aj čo to kupujú) sa nesprávajú zrovna korektne. Ale tak ako šetria "originál" výrobcovia na materiáloch, pracovnej sile... šetria aj tí (v prípade dresov aj ja) čo to nakúpia = všetko je dnes o peniazoch.
Ja by som dal aj cca 100€ za set ( už som tak pár krát urobil) ale v prípade, že mi vydrží viac a nie ako v mojom prípade dokonca menej ako fake.
13.01.2017 - 09:28:07
02
ja set pod 100€ ani nemám :D neskutočne som si oblúbil lycrový materiál...

momentálne 2 dresy lycrové od nyna (najvyššie modely)
1 dres sportfull body fit
a 1 dres sportfull anakonda

najstarší z nich je lycrový od nyna s firemnou potlačou.... ten už má 4 roky....a na novú sezónu bude treba nový :D
druhá nyna má 2 sezóny za sebou a minimálne jednu ešte v pohode dá :)

sportfull sú oba po jednej sezóne a zatial tiež absolútne v pohode :)

mal som aj pár dresov z číny...ale ten materiál mi proste nevyhovuje...
13.01.2017 - 09:41:44
00
tiez som zistil ze ked chces komfort a kvalitny material a tym nemyslim len vydrz ale hlavne funkcnostou treba si priplatit. za tych par shitov ktore som si na zaciatku pokupil som si mohol radsej uz vtedy hned kupit jeden kvalitny set. teraz mi tie shity lezia kadetade po byte a aj tak som si tie kvalitne veci kupil :)
13.01.2017 - 09:47:53
01
@misopetrovic lenze ty evidentne nemas zenu a deti a neplatis hypoteku... asi este byvas u rodicov co? :)
13.01.2017 - 09:53:39
03
Oblecenie budiz, aj ked ja by som to na seba nikdy nedal. Bohvieaky chemicky sajrajt sa z toho uvolnuje a potom sa ludia cuduju, ze su neplodni, alebo maju rakovinu.
Ale fake rajdy, predstavec... Ved sa moze clovek zabit. Kamarat si kupil fake "karbonove" rajdy a to je des. Ohybaju sa mu za jazdy a to ma nejakych 60kg.
13.01.2017 - 10:03:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up