na vankusi mam kuklu spacaku takze nestudeni. ja mam pillow x koli vahe ale vadi mi ze susti, po karimatke uteka tak sa ho snazim skor napchat do kukly ktora potom ale neschova celu hlavu. kto spava na chrbate tak je skvely, lenze na boku to nieje moc dobre. mavam otlacene ucho a vadi mi aj to "perovanie" - mam pocit ze sa mi hlava hompala.
19.01.2024 - 20:53:55
00
PINY napísal:
Hneď som si ich uložila :lol:
Karimatku skúsim teda túto
https://www.4camping.sk/p/nafukovacia-karimatka-klymit-insulated-static-v/#cervena
v kombinácii s tým spacákom Sir Joseph Koteka III ;)

Prežila som v obyčajných lacných spacákoch, ktoré boli ťažké a nespratné, v stane, do ktorého lialo ako z krhly, na biku, ktorý vážil snáď 30 kilo a zážitok to bol vždy skvelý. Aaale to som bola mladá a nič ma nebolelo :lol: Teraz už potrebujem teplo na kríže, inak sa ráno nepostavím :tmi:


Ta je super aj mam rovnaku akurat tu siroku verziu, mam rad letisko ale je fajn tepla.

https://www.klymit.eu/products/insulated-static-v-luxe%E2%84%A2-sleeping-pad
19.01.2024 - 20:54:30
10
tu mas vozik https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/nosice-a-kose/topeak-journey-trailer-tx-privesny-vozik-.html
ja by som stym ale hreben Inovca veru nesiel
19.01.2024 - 20:56:20
00
podobne. Ist s tymto po alpskych singloch nie je bohvieco :-D Okrem toho, cim mensi batoh mas, tym viac ta to nuti premyslat, co vlastne naozaj potrebujes ;-) Do tohto by som nalozil aj chladnicku :-D
19.01.2024 - 21:15:36
01
On tam ale predsa potrebuje naložiť dieselgenerator ;-]
19.01.2024 - 21:16:27
02
On to nemyslel vážne, teda aspoň tipujem. I keď do vozíka môže naložiť náhradné batérie a robiť E-veresting ;)

PS: písané zároveň s ivastom, ale nie spoločne :)
19.01.2024 - 21:18:47
00
Ako tu niektori pisete tak ja som mal tiez strasny problem spavat bez prehadzovania a hlavne spavat na chrbte. Fakt velky problem, nedalo sa mi koli tomu zaspavat ani v posteli, kazdu minutu som sa prehadzoval a ziadna poloha mi nebola dobra. Ale povedal som si ze stacilo a naucim sa spat na chrbte. A v spacaku som sa to naucil. V spacaku uz viem lahnut na chrbat a spat tak do rana. Rychlejsie zaspim, nestracam tolko tepla takze mi staci i lahsi spacak a rano nie je spacak zvnutra taky vlhky ako byval. Odporucam skusit. V posteli sa stale prehadzujem a radsej spim alebo lezim na boku.

marseluspp Voziky sa pouzivaju ale velmi malo. Aj na dlhe trasy ale vacsinou bud ked ide skupinka, napriklad par, alebo rodicia s detmi pripadne so sebou tahas psa. Ale pouzit to teda vies ak to potrebujes. Ale videl som videa kde boli sice nabaleni dost ale bez vozika a to co vytahovali z tych brasien som cumel. Tu napriklad skladacie stolicky https://youtu.be/jIMnqwvpNP4?t=258
Ja s nalozenym bajkom jazdim i traily. Vlastne i pri planovani hladam prirodne chodniky a traily. Slovensko ale uz mam i nejake Alpske veci pojazdene na nalozenom biku. So skokmi mas pravdu, to neskacem, raz sa mi to vypomstilo, ale technicke veci, kamenne schody, strminy, switche to zvladam normalne. Snazim sa ale balit sa lahko a skor dopredu ako dozadu.

skorpion Tiez pouzivam nafukovaci vankusik. Zistil som ze je medzi nimi rozdiel v tom teplotnom komforte, vlastne nielen teplotnom. Teraz mam tusim sea to summit a vyhovuje mi. Ten vankusik ale mavam na karimatke, idealne v kapucni spacaku alebo bivibagu. A tiez sa da jeho velkost lahko nastavit, povedal by som ze este lahsie ako nejakym pchanim alebo odoberanim oblecenia. Jednoducho nafukas viac, lahnes, a podla potreby odfukujes na velkost ktora ti vyhovuje. Ten sea to summit ma na to fajny otvor s chlopnou, tu len prstom potlacis a vtedy fuci. Nakoniec to len zastoplujes - nemusis vobec zdvihat hlavu pokial to nepotrebujes nafukat a zvladas to jednou rukou.


Naposledy upravil a-biker dňa 19.01.2024 - 21:35:44, celkovo upravené 1 krát.

19.01.2024 - 21:31:46
01
Gusto0 napísal:


Zobrať mojich psov a netreba ani paralyzér a sprej :lol:

Prílohy:

Charlie-Kemp-Molly-Rider-dogpacking_10.jpg
Charlie-Kemp-Molly-Rider-dogpacking_10.jpg 309.12 KiB thumb_up0thumb_down

19.01.2024 - 21:33:11
01
ano vacsinou som v tom videl vozit psov - tych by som ale zapriahol dopredu nech tahaju, nie ich vozit :-) inak ked si predstavim hmotnost samotneho vozika + batoziny tak by sa mi to fakt nechcelo tahat. mozno rovinaty asfalt na ktorom ked to rozbehnes tak to uz ide same.
videl som stym par videii - je to strasne nemotorne, problem je uz aj samotny polomer otacania.
19.01.2024 - 21:57:46
00
Ten mám veľký aj bez vozíka :lol: :D
19.01.2024 - 22:00:53
00
Ja som bol bajklacking kde som spal hociako a nejak som sa vyspal vždy. Komfort nieje pozitívum ale negatívum. Podľa mňa treba rozširovať komfortnú zónu a nie sa dp nej sťahovať.
Dokonalosť je, keď nieje čo ubrať, niekde som čítal... Niečo na tom bude...
20.01.2024 - 07:36:48
11
Kokso 550 eur by som za to nedal… a ozaj to nevyzerá pouzitelne , možno tak pre lenivych ebikerov ;)
20.01.2024 - 10:34:08
00
corsair napísal:
Ja som bol bajklacking kde som spal hociako a nejak som sa vyspal vždy. Komfort nieje pozitívum ale negatívum. Podľa mňa treba rozširovať komfortnú zónu a nie sa dp nej sťahovať.
Dokonalosť je, keď nieje čo ubrať, niekde som čítal... Niečo na tom bude...

ano, kazdy to ma inak a to je na tom pekne
ze sa ty vyspis aj na vreci od krumplov neznamena, ze ked tak budem spat ja, nejakou silou budhistickych mudier nebudem mat na druhy den problem s krkom :D
20.01.2024 - 10:43:52
03
ale zavidim ludom co zaspia hned a kdekolvek, nieje im v noci zima. by som zase usetril vela penazi, aj na vahe.
ja stym mam prave naopak kazdym rokom vacsi problem. asi starnem alebo co. pred par rokmi som nemal problem zaspat a aj sa dobre vyspat na obyc. penovej karimatke pohodenej na zemi. minuly rok som nespal dobre ani jednu noc. nafukovacia karimatka pomohla, ale aj tak to nebolo ako kedysi.
20.01.2024 - 16:02:38
02
Mne je zima všade ale som príliš lakomý 🤣🤣 tak sa vyhováram na komfortnú zónu. A pritom som ten pravý, kto to má spomínať
20.01.2024 - 16:30:48
01
keyboard_arrow_up